Opowiadania

Wydawnictwo: Oficyna Literacka
Johnny Panic and the Bible of Dreams
Kittin

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Przeczytałam. Zastanawiam się co mną, mami kieruje, że sięgamy po taki rodzaj literatury, niekoniecznie chodzi o Plath, ale o wszystkich tych, którzy w swoim pisarstwie "niosą śmierć". Czy doświadczanie tej śmiercionośnej literatury jest masochistyczną rozkoszą, czy też próbą analizowania dlaczego w śmierć się ten ktoś zagłębił? Co nas fascynuje życie, czy śmierć?
Niewątpliwie w swoich Opowiadaniach Sylwia Plath zbliża się ku dolinie, zwanej Śmierć, na dodatek bardzo poetyckim językiem, w prozaicznych sytuacjach życia.

Nett | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Piętno śmierci nie schodzi ze stylu i fabuły historii Plath. Nawet tutaj, w krótkich opowiadaniach.

asjetka65 | 2016-08-11

Dla mnie twórczość Sylvii Plath jest dość ciężka ze względu na tematykę. Jednak "Opowiadania" można powiedzieć, że przeczytałam jednym tchem. Zainteresowały mnie chociaż to zdecydowanie nie jest mój ulubiony literacki. Moim zdaniem do takich książek warto wracać ponownie po jakimś czasie, ponieważ później możemy faktycznie zrozumieć "co autor miał na myśli".

Horus | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016