Nowojorski świr. New York Crazy

83-87730-99-8
Nowy Jork, New York, USA
albumy
Piotr

Rzeczywistość Nowego Jorku lat 80. widziana oczami Hanny Bakuły, która mieszkała na Manhattanie przez kilka lat po wyjeździe z Polski w 1981 roku. Artystka opisuje wygląd ulic, domów, ludzi, komentuje ówczesną modę i swobodę obyczajów, przybliża charakter znanych miejsc, opowiada o nowojorskich paradach. Album ilustrowany barwnymi fotografiami Piotra Zalewskiego, który mieszkał w Nowym Jorku w latach 1982-1994.

Album wydany w ramach festiwalu „New New Yorkers i przyjaciele”, który odbywać się będzie w Warszawie w dniach 25 czerwca – 4 lipca 2004 r. pod patronatem Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.

źródło opisu: www.bosz.com.pl

źródło okładki: www.bosz.com.pl