Mętne łby

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
felieton, publicystyka
CompleteUnknown

W zbiorze felietonów Mętne łby autor z zapałem tropi puste schematy, bezpodstawne uprzedzenia i absurdy życia codziennego. Piętnuje je za pomocą ciętego żartu i niesłabnącej ironii. Prowokuje i wciąga do gry Czytelnika, stawiając rzeczy pozornie znane w zupełnie nowym świetle i zadając dość kłopotliwe pytania. Felieton, który dał tytuł całemu zbiorowi, przynosi próbę sklasyfikowania pewnych typów osobowości, przejaskrawia, ośmiesza, a jednocześnie z całkowitą powagą wytyka ludzkie słabości. Jedna czy można wierzyć autorowi, który wciąż puszcza do czytelnika oczko i tajemniczo się uśmiecha? Warto się z nim zmierzyć.

źródło opisu: Wydawnictwo LTW, 2009

źródło okładki: www.ltw.com.pl

wicher_Lab | 2013-06-15

Bezczelnie i brutalnie, czyli doskonale, autor rozprawia się z czytelnikiem.

nina19 | 2016-02-11
CptKonwa | 2015-02-01