Z notatnika stanu rzeczy

Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy SAWW
megiddovl

Losy tej książki są paradoksalne, ale przecież całe życie publiczne jest cokolwiek paradoksalne. Tym razem książka trafia do rąk czytelnika w wydaniu całkowicie legalnym, dzięki inicjatywie Kantoru Wydawniczego SAWW w Poznaniu. Obecne wydanie poszerzone zostało o trzy teksty, napisane - już po opublikowaniu "Z notatnika stanu rzeczy" przez Wydawnictwo Nowa - na początku roku 1987. Są to zamieszczone na końcu książki: odczyt o stosunkach polsko-żydowskich, refleksje z pobytu w Berlinie Zachodnim oraz dłuższa notatka osobista. Teksty te właczyłem do niniejszego wydania, ponieważ uważam je za istotne rozwinięcie pewnych wątków, które w moich "Notatkach", a także w całej twórczości zajmują miejsce szczególne, może nawet decydujące.

źródło opisu: SAWW, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie