Okładka książki Tropiciel

Tropiciel

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tropiciel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Kamil Lesiew, Maciejka Mazan
The Pathfinder
wydawnictwo
Prószyński i S-ka
typ
papier
IvanG
6,99 (264 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Gruntowne szkolenie nauczyło Rigga dochowywać tajemnic. Tylko jego ojciec zna prawdę o niezwykłym darze syna – talencie widzenia ścieżek przeszłości. Lecz gdy ojciec ginie, Rigg ze zdumieniem dowiaduje się, jak wiele sekretów przed nim zataił. Tajemnic o przeszłości syna, jego tożsamości i przeznaczeniu. A kiedy Rigg odkrywa, że jego dar pozwala mu nie tylko widzieć przeszłość, ale również ją zmieniać, przyszłość nagle staje się co najmniej niepewna.

Przyrodzone dziedzictwo pcha go ku pokrętnej drodze, mimowolnie wikłając w rozgrywki dwóch stronnictw. Jedno pragnie wynieść go na tron, drugie pozbawić życia. Chcąc nie chcąc, musi podać w wątpliwość całą nabytą wiedzę, przezwyciężyć ograniczenia swojego talentu… i wyrzec się wpływu na własne przeznaczenie.

„Tropiciel” to niezwykle ekscytujący, świetnie napisany i fascynujący początek nowej serii.
King of the Nerds

Polecamy

Opinie czytelników
Avenix | 2014-05-17
Przeczytana: 11 maja 2014

Rigg wraz z ojcem mieszkają samotnie w lesie, a ich jedyną szansą na zarobienie pieniędzy jest sprzedaż futer schwytanych zwierząt. Niestety - wytropienie, a następnie upolowanie dobrej zwierzyny to zadanie graniczące z niemożliwym. Nie dla Rigga... Chłopak ma zdolność nadzwyczajną i niespotykaną - widzi ścieżki wszystkich ludzi i zwierząt, którzy kiedykolwiek szli daną drogą. Jest w stanie określić nawet dokładny czas i kierunek ruchu stworzenia. Pewnego niefortunnego dnia ojciec Rigga ginie przygnieciony przez drzewo. Jego ostatni rozkaz jest jasny - udać się do ich jedynej przyjaciółki, która przykaże mu więcej szczegółów na temat... matki i siostry Rigga, które chłopak odnaleźć musi w oddalonej o tygodnie podróży metropolii. Czy cel okaże się osiągalny? Czy moc Rigga skrywa przed nim samym jakieś tajemnice?

Orson Scott Card to jeden z moich ulubionych pisarzy. Jego powieści od zawsze mnie poruszały, a każdy jego pomysł był, jak na mój gust, trafiony. Po przeczytaniu kilku części z...

Cassiel | 2011-08-01
Na półkach: Do recenzji, Przeczytane

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://niebianskie-pioro.blogspot.com/2011/08/tropiciel-orson-scott-card.html

Doktor | 2013-11-24
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Mimo, że chyba nigdy nie wyjdę z podziwu do sagi Endera, do "nowego" Carda podchodzę z dystansem, tak samo więc zapatrywałam się na jego najświeższe dzieła - tu "Zagubione Wrota" i "Tropiciel". W końcu jednak tama puściła i kupiłam drugi ze wspomnianych powyżej tytułów, mniej z ciekawości, ponieważ opis z na okładce za bardzo powiewał mi fantasy, a bardziej z wiary w umiejętności autora. Być może moje podejście z rezerwą jeszcze bardziej umiliło mi odkrywanie tej książki, ponieważ "Tropiciel" jest dosłownie OSZAŁAMIAJĄCY.

Rigg spędza swoje życia w odosobnieniu, polując na zwierzęta. W roli jego jedynego towarzysza występuje ojciec - ambitny, surowy i niebywale wymagający nauczyciel, który ciąga syna za sobą i naucza w wielu kategoriach, które w opinii samego chłopca nigdy mu się nie przydadzą. Jednak pewnego dnia mężczyzna ulega śmiertelnemu wypadkowi, a jego ostatnią wola jest, by chłopiec udał się w daleką podróż i odnalazł swoją siostrę. U samego wejścia historii Riggowi udaje się...

Moriana | 2012-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 października 2012

To opowieść z bardzo długimi wstępami do rozdziałów.
To dwie opowieści.
To jedna historia z różnymi bohaterami.
Przypuszczam, że wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe. Dla różnych czytelników; albo dla różnych czasów tego samego czytelnika. Ja skłaniam się ku trzeciej.

muszka1286 | 2014-07-04

cieszę się, że książka już za mną bo strasznie się przy niej męczyłam, a samo czytanie ciągnęło się niemiłośiernie. Bohaterowie są infantylni (no cóż, w końcu są trzynastolatkami, więc może nie powinnam być zdziwiona), a fabuła jest przewidywalna, chociaż bywają śmieszne momenty, a sam pomysł przeskoków w czasie jest dosyć ciekawy i zupełnie innaczej przedstawiony niż w innych książkach sf. Na drugą część się raczej nie skuszę.

Beata | 2014-02-10

Jak przystało na Carda książka z gatunku SF z domieszką fantasy. Lubię ją za powoli odkrywaną tajemnicę np. umiejętności bohaterów, tajemnice rodzinne, architektura świata. Czyta się jak książkę przygodową.

Więcej się wypisałam tutaj: http://polecksiazke.wordpress.com/2014/02/08/king-of-nerds-tropiciel-ruiny/

| 2011-08-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Carla | 2011-09-03

O niewielu pisarzach mogę powiedzieć, że – jeśli nawet z braku pieniędzy w studenckiej kiesie nie kupuję – przynajmniej czytam w ciemno wszystko, co z ich twórczości ukazuje się na rodzimym rynku wydawniczym. Do takich właśnie autorów zalicza się Orson Scott Card.

Tropiciel, pierwsza część nowego cyklu skierowanego (jak mi się przynajmniej wydaje) do młodzieży, tylko upewnia mnie w przekonaniu, że Card jak nikt potrafi łączyć fantasy i science fiction w coś świeżego i niepowtarzalnego.

Dwutorowość narracji i akcji widoczne są już w samej konstrukcji rozdziałów – na początku każdego z nich znajdują się krótkie fragmenty dotyczące podróży w przestrzeni kosmicznej, a wydarzenia rozgrywają się na pokładzie statku, unoszącego w nieznane Rama Odyna, komputery pokładowe i Zbędnych. W miarę jak przewracamy kolejne strony, związek podróży Rama i epizodów z przestrzeni kosmicznej z planetą Arkadią, na której osadzona jest większa część opowieści, staje się coraz bardziej zrozu...

Artur | 2013-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 września 2013

Nie jest to typ książki, którą bym polecił każdemu. Nawet ciężko mi napisać cokolwiek, jakoś mam mieszane odczucia. Z jednej strony na początku czytałem, byleby tylko dojść do ostatniej strony, ale jak już doszedłem to jestem ciekaw co dalej, gdyż historia wciąga, pomimo całego galimatiasu czasoprzestrzennego. Niezaprzeczalnym (dla mnie) atutem książki są rozmowy pilota statku ze "zbędnym", prowadzone na pewnej płaszczyźnie abstrakcji, filozofii czy fizyki... Czy wysyłając ludzkość w kosmos by przetrwała potrafilibyśmy zniszczyć inne życie, aby go zastąpić? A może w tym celu musimy właśnie skonstruować zbędnych, którzy w tym celu będą bezlitośni? Czy zbędni pozostaną sługami, czy może spróbują być bogami... Odpowiedzi zapewne znajdziemy w kolejnych tomach.

mona700 | 2011-09-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 września 2011

Oby więcej takich książek. Dawno żadna mnie aż tak nie porwała. Ośmielę się stwierdzić, że Tropiciel to lepsza książka od Gry Endera. Autor ciekawie bawi się podróżami w czasie, fabuła jest przemyślana i barwna. Postaci również dokładnie przemyślane, każde z nich posiada niebanalną osobowość. Polecam gorąco! Liczę, że kolejna część okaże się jeszcze lepsza!

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku