Okładka książki Tropiciel

Tropiciel

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tropiciel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Kamil Lesiew, Maciejka Mazan
The Pathfinder
wydawnictwo
Prószyński i S-ka
typ
papier
IvanG
7,01 (295 ocen i 29 opinii)

Opis książki

Gruntowne szkolenie nauczyło Rigga dochowywać tajemnic. Tylko jego ojciec zna prawdę o niezwykłym darze syna – talencie widzenia ścieżek przeszłości. Lecz gdy ojciec ginie, Rigg ze zdumieniem dowiaduje się, jak wiele sekretów przed nim zataił. Tajemnic o przeszłości syna, jego tożsamości i przeznaczeniu. A kiedy Rigg odkrywa, że jego dar pozwala mu nie tylko widzieć przeszłość, ale również ją zmieniać, przyszłość nagle staje się co najmniej niepewna.

Przyrodzone dziedzictwo pcha go ku pokrętnej drodze, mimowolnie wikłając w rozgrywki dwóch stronnictw. Jedno pragnie wynieść go na tron, drugie pozbawić życia. Chcąc nie chcąc, musi podać w wątpliwość całą nabytą wiedzę, przezwyciężyć ograniczenia swojego talentu… i wyrzec się wpływu na własne przeznaczenie.

„Tropiciel” to niezwykle ekscytujący, świetnie napisany i fascynujący początek nowej serii.
King of the Nerds

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Avenix | 2014-05-17
Przeczytana: 11 maja 2014

Rigg wraz z ojcem mieszkają samotnie w lesie, a ich jedyną szansą na zarobienie pieniędzy jest sprzedaż futer schwytanych zwierząt. Niestety - wytropienie, a następnie upolowanie dobrej zwierzyny to zadanie graniczące z niemożliwym. Nie dla Rigga... Chłopak ma zdolność nadzwyczajną i niespotykaną - widzi ścieżki wszystkich ludzi i zwierząt, którzy kiedykolwiek szli daną drogą. Jest w stanie określić nawet dokładny czas i kierunek ruchu stworzenia. Pewnego niefortunnego dnia ojciec Rigga ginie przygnieciony przez drzewo. Jego ostatni rozkaz jest jasny - udać się do ich jedynej przyjaciółki, która przykaże mu więcej szczegółów na temat... matki i siostry Rigga, które chłopak odnaleźć musi w oddalonej o tygodnie podróży metropolii. Czy cel okaże się osiągalny? Czy moc Rigga skrywa przed nim samym jakieś tajemnice?

Orson Scott Card to jeden z moich ulubionych pisarzy. Jego powieści od zawsze mnie poruszały, a każdy jego pomysł był, jak na mój gust, trafiony. Po przeczytaniu kilku...

Cassiel | 2011-08-01
Na półkach: Przeczytane, Do recenzji

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://niebianskie-pioro.blogspot.com/2011/08/tropiciel-orson-scott-card.html

Doktor | 2013-11-24
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Mimo, że chyba nigdy nie wyjdę z podziwu do sagi Endera, do "nowego" Carda podchodzę z dystansem, tak samo więc zapatrywałam się na jego najświeższe dzieła - tu "Zagubione Wrota" i "Tropiciel". W końcu jednak tama puściła i kupiłam drugi ze wspomnianych powyżej tytułów, mniej z ciekawości, ponieważ opis z na okładce za bardzo powiewał mi fantasy, a bardziej z wiary w umiejętności autora. Być może moje podejście z rezerwą jeszcze bardziej umiliło mi odkrywanie tej książki, ponieważ "Tropiciel" jest dosłownie OSZAŁAMIAJĄCY.

Rigg spędza swoje życia w odosobnieniu, polując na zwierzęta. W roli jego jedynego towarzysza występuje ojciec - ambitny, surowy i niebywale wymagający nauczyciel, który ciąga syna za sobą i naucza w wielu kategoriach, które w opinii samego chłopca nigdy mu się nie przydadzą. Jednak pewnego dnia mężczyzna ulega śmiertelnemu wypadkowi, a jego ostatnią wola jest, by chłopiec udał się w daleką podróż i odnalazł swoją siostrę. U samego wejścia historii Riggowi udaje...

Moriana | 2012-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 października 2012

To opowieść z bardzo długimi wstępami do rozdziałów.
To dwie opowieści.
To jedna historia z różnymi bohaterami.
Przypuszczam, że wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe. Dla różnych czytelników; albo dla różnych czasów tego samego czytelnika. Ja skłaniam się ku trzeciej.

PR1234 | 2014-11-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Dziwny świat. Dziwna historia. Początek bardzo przyjemny. Im dalej tym gorzej.
Jedna z niewielu książek, które nie doczytałem do końca.

muszka1286 | 2014-07-04

cieszę się, że książka już za mną bo strasznie się przy niej męczyłam, a samo czytanie ciągnęło się niemiłośiernie. Bohaterowie są infantylni (no cóż, w końcu są trzynastolatkami, więc może nie powinnam być zdziwiona), a fabuła jest przewidywalna, chociaż bywają śmieszne momenty, a sam pomysł przeskoków w czasie jest dosyć ciekawy i zupełnie innaczej przedstawiony niż w innych książkach sf. Na drugą część się raczej nie skuszę.

Beata | 2014-02-10

Jak przystało na Carda książka z gatunku SF z domieszką fantasy. Lubię ją za powoli odkrywaną tajemnicę np. umiejętności bohaterów, tajemnice rodzinne, architektura świata. Czyta się jak książkę przygodową.

Więcej się wypisałam tutaj: http://polecksiazke.wordpress.com/2014/02/08/king-of-nerds-tropiciel-ruiny/

| 2011-08-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Carla | 2011-09-03

O niewielu pisarzach mogę powiedzieć, że – jeśli nawet z braku pieniędzy w studenckiej kiesie nie kupuję – przynajmniej czytam w ciemno wszystko, co z ich twórczości ukazuje się na rodzimym rynku wydawniczym. Do takich właśnie autorów zalicza się Orson Scott Card.

Tropiciel, pierwsza część nowego cyklu skierowanego (jak mi się przynajmniej wydaje) do młodzieży, tylko upewnia mnie w przekonaniu, że Card jak nikt potrafi łączyć fantasy i science fiction w coś świeżego i niepowtarzalnego.

Dwutorowość narracji i akcji widoczne są już w samej konstrukcji rozdziałów – na początku każdego z nich znajdują się krótkie fragmenty dotyczące podróży w przestrzeni kosmicznej, a wydarzenia rozgrywają się na pokładzie statku, unoszącego w nieznane Rama Odyna, komputery pokładowe i Zbędnych. W miarę jak przewracamy kolejne strony, związek podróży Rama i epizodów z przestrzeni kosmicznej z planetą Arkadią, na której osadzona jest większa część opowieści, staje się coraz bardziej zrozumiały.

Akcja...

Artur | 2013-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 września 2013

Nie jest to typ książki, którą bym polecił każdemu. Nawet ciężko mi napisać cokolwiek, jakoś mam mieszane odczucia. Z jednej strony na początku czytałem, byleby tylko dojść do ostatniej strony, ale jak już doszedłem to jestem ciekaw co dalej, gdyż historia wciąga, pomimo całego galimatiasu czasoprzestrzennego. Niezaprzeczalnym (dla mnie) atutem książki są rozmowy pilota statku ze "zbędnym", prowadzone na pewnej płaszczyźnie abstrakcji, filozofii czy fizyki... Czy wysyłając ludzkość w kosmos by przetrwała potrafilibyśmy zniszczyć inne życie, aby go zastąpić? A może w tym celu musimy właśnie skonstruować zbędnych, którzy w tym celu będą bezlitośni? Czy zbędni pozostaną sługami, czy może spróbują być bogami... Odpowiedzi zapewne znajdziemy w kolejnych tomach.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku