Eposy sumeryjskie

Tłumaczenie: Krystyna Szarzyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antologia literatury mezopotamskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agade
83-87111-23-6
Mizu

Kolejny, czwarty tom Antologii literatury mezopotamskiej . Już 5000 lat temu w Mezopotamii istniały miasta-państwa, których władcy zajadle walczyli ze sobą o bogactwa i wpływy. Ich bohaterskie czyny opiewano w eposach ? początkowo w przekazach ustnych, potem zapisywanych na glinianych tabliczkach. Przytoczone w tym tomie eposy zostały uszeregowane wg chronologii panowania opiewanych w nich władców.

źródło opisu: Wydawnictwo Agade, 2003

źródło okładki: http://www.agade.com.pl/strony/wschodstarozytny.html