Wałęsa Droga do prawdy Autobiografia

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-1165-9
wałęsa, Lech, autobiografia, droga, prawda, prawdy,
Mateusz

Droga do prawdy - tak zatytułowana jest nowa autobiografia Lecha Wałęsy. W książce znajdą się niepublikowane dotąd zdjęcia (również z archiwum rodzinnego) i dokumenty. Wiele faktów z życia Lecha Wałęsy zostanie ujawnionych po raz pierwszy. Lech Wałęsa ze swadą opowiada o całym swoim życiu na szerokim tle wszystkich ważnych wydarzeń, w jakich uczestniczył - począwszy od grudnia 1970. Wiele...

Lech Wałęsa ze swadą opowiada o całym swoim życiu na szerokim tle wszystkich ważnych wydarzeń, w jakich uczestniczył - począwszy od grudnia 1970. Wiele faktów ujawnia po raz pierwszy, dementuje plotki. Spojrzenie Wałęsy na siebie i Historię poszerzają wspomnienia Danuty Wałęsowej oraz wypowiedzi wielu innych osób, m.in. Vaclava Havla, Bronisława Geremka, Tadeusza Mazowieckiego, kardynałów Glempa i Dziwisza, historyków, dziennikarzy.

Publikacja poprzedzona jest wstępem abp. Tadeusza Gocłowskiego.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/droga-do-prawdy-autobiografia/

źródło okładki: http://www.ceneo.pl/1886099

korcia | 2012-10-22
Przeczytana: 21 października 2012

Nie interesuję się za bardzo polityką, nigdy też nie szalałam za Lechem Wałęsą. Jednak jest on naszą polską wizytówką, więc chciałam poznać jego historię i jego przemyślenia.
Książkę ogólnie czyta się dobrze, chociaż bywały fragmenty, które mnie nużyły, ale jak już mówiłam polityka nie jest moim konikiem.
Dużo bardziej interesowały mnie wątki prywatne i wydarzenia przełomowe.

Po przeczytaniu tej książki nabrałam większego szacunku do osoby Wałęsy, łatwiej mi go zrozumieć, nawet jego wady. Jednak dotyczy to Lecha Wałęsy - osoby publicznej. Bo Lech Wałęsa jako mąż i ojciec nie przemawia do mnie, uważam go za egoistę. Ale też zdaję sobie sprawę z tego, że w większości wypadków, żeby coś wielkiego osiągnąć trzeba być egoistą.

mapkoba | 2015-09-15
Przeczytana: maj 2014

Ciężko. Doszłam do połowy i odpadłam. Jedno z większych rozczarowań lekturą. Dużo politycznych wywodów. Za dużo.
Książka żony autora była o wiele lepsza

Karo linA | 2013-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2013

Przeczytane... do połowy. Dla mnie zbyt ciężka, momentami baaaardzo nudna.

polawiacz-perel | 2011-06-05

ksiazka pisana na swoja modle , i najprawdopodobniej za pomoca osob trzecich (walesa nie uzywa takiego jezyka) .Z ciekawych rzeczy- (pokazane ksero dokumentu z zatrzymania) iz ma nie zawodowke , a cos na podobienstwo szkoly zawodowej ktora trwala 2 lata nie 3

Karolina | 2012-01-16
Przeczytana: 10 października 2010