Afganistan. Po co nam ta wojna?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pod Lupą Newsweeka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-070-9
Afganistan, talibowie, NATO, terroryzm
literatura faktu
piotrex

Polityczna rozprawa podejmująca próbę odpowiedzi na pytania: komu potrzebna jest wojna w Afganistanie i czy Polska powinna się w nią angażować? Czy obecność wojsk NATO w Afganistanie rozwiąże afgański syndrom, czy może skomplikuje sytuację w tym regionie świata? Czy polscy żołnierze powinni ginąć za wolny i demokratyczny Afganistan? I wreszcie, co kryje się pod sloganami: "wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej", czy "zobowiązania wobec amerykańskiego sojusznika"? Książka jest także pasjonującym zapisem z podróży dwóch dziennikarzy Newsweeka, Grzegorza Indulskiego i Marka Kęskrawca, po kraju, który po pięciu latach od obalenia reżimu talibów wciąż pozostaje jednym z najtrudniejszych miejsc do życia.

Mateusz | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Publikacja ta wbrew moim obawom nie okazała się opisem polskiej polityki i zachowań jej uczestników nt. obecności polskiego kontyngentu w Afganistanie.

Jak na tak krótką książkę (ok 160 str.) jest w niej całkiem spora dawka informacji o historii Afganistanu, o relacjach tego państwa z sąsiadami (głównie z Pakistanem), a także o samych plemionach zamieszkujących sztucznie wykreowane państwo - Afganistan.

Czytało się naprawdę dobrze. Polecam :)

Vilyar | 2017-05-16
Kucaga | 2016-07-12