Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsa

Wydawnictwo: W.A.B.
literatura faktu
ochódzki

Lech Wałęsa – symbol buntu i walki o wolność i demokrację. Laureat Nagrody Nobla i jeden ze 100 najważniejszych ludzi XX stulecia według tygodnika „Time”. Wielki polityk i zwykły robotnik. Wynoszony na piedestał i opluwany. Kim był w najważniejszych latach swojej kariery politycznej i kim jest teraz? Jakim człowiekiem? Lech Wałęsa to symbol buntu i walki o wolność i demokrację, człowiek przez...

Lech Wałęsa to symbol buntu i walki o wolność i demokrację, człowiek przez jednych uwielbiany, przez innych potępiany. Kim więc naprawdę jest? Genialnym politykiem, któremu zawdzięczamy demokratyczną Polskę, czy opozycjonistą uwikłanym we współpracę z SB? Znakomici dziennikarze Andrzej Bober i Cezary Łazarewicz wypytują legendarnego bojownika „Solidarności” o jego kilkudziesięcioletnią karierę polityczną, od nieformalnego przywódcy robotników aż po laureata pokojowej Nagrody Nobla i prezydenta RP, nie stroniąc też od trudnych pytań o życie osobiste.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: Wydawca

angelika | 2017-10-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dość często czytam biografię znanych osobistości i jest to jeden z moich ulubionych gatunków literackich.Uwielbiam zagłębiać się w postaci,które na pozór osiągnęli sukces,a są tacy sami jak każdy z nas.Kilka lat temu miałam okazję czytać biografie Danuty Wałęsy biografia pomimo różnych opinii mi przypadła do gustu.Teraz kolej przyszła na Lecha Wałęse,męża.Czy ta biografia również przypadła mi do gustu?Zapraszam do recenzji.
Lech Wałęsa jest to wielka osobistość,która odmienia historie polski i polityki.Miał duży wpływ na Solidarność 90'.Kto by się spodziewał,że młody chłopak wychowujący się w biedzie będzie mięć taki wpływ na nasz kraj,a z czasem zostanie prezydentem.
Czasy,w których przyszło mu prezydentować,były wyzwaniem na Lecha,sądzę,że poniekąd utorował drogę polityczną kolejnym prezydentom.On w dużej mierze wykonał największą robotę.
Były prezydntent to nie tylko rzetelny polityk,ale również ojciec ośmiorga dzieci,który w ciężkich czasach podjął walkę o kraj i przetrwanie...

Gonzales | 2017-10-05
mislavazima | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Można Wałęsy nie lubić, można się z nim nie zgadzać - ale jest to jeden z tych, którzy tworzyli historię Polski. I choćby dlatego warto przeczytać ten błyskotliwy wywiad. Były prezydent opowiada o swojej politycznej karierze, okolicznościach najważniejszych wydarzeń społecznych i politycznych ostatnich kilkudziesięciu lat. Andrzej Bober i Cezary Łazarewicz rozmawiają z Lechem Wałęsą żwawo, dowcipnie, często biorą byłego prezydenta pod włos. A ten portretuje siebie jako człowieka pełnego sprzeczności, który wie o tym, że nie jest ani świętym, ani kryształowym bohaterem narodowym.
Jest to też, po prostu, kolejna historia o tym, że w drodze do celu jesteśmy zwykle sami.

Dużym atutem książki są materiały źródłowe z czasów PRL.

Paweł Malinowski | 2017-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 listopada 2017

To ciekawa pozycja, gdyż mam wrażenie, że dla zwolenników Prezydenta Wałęsy będzie potwierdzeniem jego bohaterstwa, a przeciwników utwierdzi w przekonaniu. No i może to dobrze, że taka pozycja jest? Bo poglądy każdy ma, i dobrze, ale nie powinno się ich dziedziczyć, a samemu zdobywać?

azi1986 | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Bardzo dobra książka. Pokazuje historię byłego Prezydenta z jego perspektywy. Polecam!!!

prosiakzhuty | 2017-10-15
Przeczytana: 17 października 2017