Marcinkiewicz. Kulisy władzy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7469-596-1
III RP, premier, polityka, władza
Krzysiek W

"Marcinkiewicz. Kulisy władzy" to fascynujący i dociekliwy wywiad rzeka przeprowadzony przez znanych dziennikarzy i komentatorów politycznych - Michała Karnowskiego i Piotra Zarembę - z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, odsłaniający tajniki życia politycznego w Polsce. Najpopularniejszy polityk w Polsce z charakterystyczną dla siebie szczerością i poczuciem humoru ujawnia znane i nieznane okoliczności najważniejszych wydarzeń w Polsce po 1989 roku, ze szczególnym uwzględnieniem okresu swojego premierowania. O kuchni polityki polskiej mówi prosto, czasem anegdotycznie, ale zawsze bez ogródek i wykrętów politycznej poprawności. Kreśli plastycznie wizerunki większości postaci polskiej sceny politycznej, nie stroniąc od bezkompromisowych i zawsze uzasadnianych ocen.

Marcin Zielinski | 2016-10-09
Bartosz | 2016-04-07