Casthaluth

„Wywrócicie ołtarze, połamcie ich stele, aszery ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu.” Pwt 12, 3 Oto nadchodzą Aniołowie Pana! Zwiastun Śmierci i Zwiastun Zniszczenia! Bez miłosierdzia unicestwili Sodomę i Gomorę, zgładzili Pompeje, siali zarazy w Europie. Oni patrzyli jak płonęło Chicago i jak wieże WTC waliły się w gruzy. Teraz...

„Wywrócicie ołtarze, połamcie ich stele, aszery
ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi
ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu.”

Pwt 12, 3

Oto nadchodzą Aniołowie Pana! Zwiastun Śmierci i Zwiastun Zniszczenia! Bez miłosierdzia unicestwili Sodomę i Gomorę, zgładzili Pompeje, siali zarazy w Europie. Oni patrzyli jak płonęło Chicago i jak wieże WTC waliły się w gruzy. Teraz znów tu są!

Strzeżcie się Aniołów Zagłady, gdy kroczą by wywrzeć swą pomstę na kananejskich sługach Baala.

Prawdziwi Bogowie, Stary Testament, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mafia, sekty i oddziały antyterrorystyczne. Myślisz, że to mieszanka nie do połączenia? Nie tutaj!

45 lat temu zniesiono indeks ksiąg zakazanych. Gdyby tak się nie stało "Cherem" już by tam był wpisywany!

źródło opisu: www.fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

wiejskifilozof | 2014-08-27

Lubię jak akcja książek toczy się w Polsce.A jeśli są to książki tego gatunku,to moja radość jest podwójna.
Od samego początku,czyta się świetnie.
Co prawda,obraz Gdańska jest tu chyba troszkę zafałszowywany,chyba to nie jest tak skorumpowane miasto ?
Mamy tu tajemnicę sięgającą starożytności,do tego mafię włoską i rosyjską.
Autor podaję także tajemnicę chrześcijaństwa.
W tej książce jest dużo akcji i to się powinno podobać.

ZaaQazany | 2013-03-24
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'13
Przeczytana: 24 marca 2013

A mogło być ciekawie...
Przy intrygująco zapowiadającej się koncepcji totalne upodlenie fabuły przez autora. Nie traci się rewelacyjnego pomysłu na tak prymitywną treść. Zamiast czytać, mając w głowie: "WOW!!!", czytałem powtarzając w myślach podpatrzone graffiti: "NO EAT.. NO SHIT!" (cytat dosłowny)... Autorze, nie podpatruj cudzych wątków, to nie będziesz tworzył takich gniotów.

isil | 2014-05-20
Przeczytana: kwiecień 2014

Kiedy bierzemy do ręki Cherem, to pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to świetna okładka. Utrzymana w mrocznym klimacie czerni i czerwieni. Ustawiona pod światło, ukazuje ukryte znaki i cytaty. Wydawcy ostrzegają dodatkowo, że książka "wstrząśnie twoją opinią o chrześcijaństwie" oraz, że gdyby istniał nadal Indeks Ksiąg Zakazanych, to z pewnością ta powieść by się tam znalazła. Czy rzeczywiście tak jest..?

Trafiamy do Trójmiasta wraz z Andrzejem Kamińskim, agentem od sekt w ABW. Jego zadaniem jest zbadanie, czy w naszym pięknym kraju nie pojawił się nowy religijny zalążek . Ale nie będzie to śledztwo, jakiego się spodziewacie. I nie chodzi wyłącznie o ingerencję istot paranormalnych. Brak realizmu bije po oczach zbyt "płaskimi" postaciami i zachowaniem organów władzy. Tworzy się chaos. Mamy starożytne tabliczki z pismem, które należy rozszyfrować, mafię rosyjską, włoską, genialnego studenta, zakręconego profesorka, powalającą na kolana urodą i inteligencją kobietę, typowego...

Erarth | 2014-06-07
Na półkach: Książki, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Całość średnio przypadła mi do gustu. Mimo, że nie jestem jeszcze jakimś koneserem literatury, a to moja pierwsza opinia, to jednak jestem dość niezadowolony. Pierwsze co mnie "oburzyło" (bo tak to można nazwać) to już sama okładka. Podobno nie ocenia się książki, po okładce, jednakże w tym przypadku autor gwarantował zmianę podejścia do chrześcijaństwa, próbował zaserwować coś w rodzaju nowej, odkrywczej biblii, którą sam napisał, jednak okazało się to niewypałem. Kolejno nierozgarnięcie autora, zmiany wątków (w pewnym momencie bardzo uciążliwe) były niepotrzebne, wcale nie budowały napięcia. Dalej można nadmienić to, że w pewnym momencie sam autor zapomniał imienia głównego bohatera i nazwał go Tomaszem, ciekawe. Tak jak ktoś niżej wspomniał, ciągłe nadmienianie tego jaka ta Marta jest niesamowita, jej szkarłatne sukienki i wycięcia w dekolcie i biodrach, nie zapominając o perłowych ustach. Cieszę się, że jest to tylko pożyczona książka, za którą nie musiałem zapłacić, ponieważ...

WojteK | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Rzadko kiedy mam okazję przeczytać książkę, która rzeczywiście mnie zaskoczy i zaintryguje. Jednak Domagalski znowu dał radę, znowu!

I nie chodzi mi w tym momencie o te wyświechtane frazesy z okładki "Wstrząśnie Twoją opinią o chrześcijaństwie" bo ten aspekt spływa po mnie jak woda po kaczce. Zaintrygowała mnie sama konstrukcja bohatera, akcja i poboczny wątek w całej historii.

Te "wstrząsające" rewelacje nie okazały się takim wstrząsem, przynajmniej dla mnie. Okazały się być uzupełnieniem znanych mi już informacji o ich genezę jak i inne ciekawe fakty. Czytałem o tym z przyjemnością a finał powieści zaciekawił mnie swobodą z jaką pan Dariusz splótł to wszystko razem.

Warto wiedzieć, że mamy tu funkcjonariusza ABW, obok niego prawego glinę z Trójmiasta, mafię rusków usiłującą utrzymać wpływy, femme fatal w najczystszej postaci jak i gwóźdź spinający wszystkie wątki - odgórna walka dobra ze złem, zła z dobrem.

Wszystko okraszone finezyjną oprawą urban fantasy. A oprócz tego...

Milka555 | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Przyjemna, wciągająca lektura. I jakże miło przetacza się po chrześcijaństwie... Patrząc po komentarzach absolutnie niezadowolonych użytkowników, mających za złe fantastyce, że jest fantastyką, trochę ręce opadają. Nie wasza wiara jest jedyna słuszną i prawdziwą. Niemniej - godna polecenia, choć słabsza sporo od perfekcyjnego Silentium Universi.

Pan_Berbelek | 2011-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2011

Historię przedstawioną w tym wybitnym "dziele" najlepiej przyswajało mi się na tronie - prawdopodobnie dlatego, że jest z DUPY.

Nie czytałem wcześniej Domagalskiego... i już nie przeczytam.

Zakończenie jest dramatyczne, bohaterowie mało wiarygodni. Gdzieś tam był ukryty dobry pomysł, ale jak można było zrobić z nim coś takiego?

W tej chwili marzę tylko o tym żeby pozbyć się tej książki z domu, ale nie mam wrogów, którym mógłbym ją podarowac.

Jedyny plus i jednocześnie rzecz, która pozwoli mi spokojnie zasnąć jest taki, że dostałem ją w promocji empiku za jakieś grosze.

rzaba | 2014-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Oczarowana okładką, na której pod światło można dostrzec przeróżne symbole religijne oraz wersety z Biblii, zaintrygowana obietnicą wstrząśnięcia moją opinią o chrześcijaństwie oraz zainteresowana okazyjną ceną na wyprzedaży w Media Markt, nie mogłam przejść obojętnie. Ogólnie nie mam nic przeciwko polskiej fantastyce, nawet przyznam, że czuję do niej niemałą sympatię, jednak "Cherem" zmienił moje podejście do tego stopnia, że chyba będę nieco ostrożniej dobierać literaturę fantastyczną. A już z pewnością nie będę brała tego typu obietnic na poważnie.

Andrzej Kamiński, oficer z Departamentu Zwalczania Sekt Religijnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prowadzi śledztwo w związku z odnalezieniem w gdańskim porcie kontenera z artefaktami o charakterze religijnym sprzed ponad trzech tysięcy lat. Sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy kontener znika, a na terenie Trójmiasta zaczynają pojawiać się kolejne ofiary z wyszarpanym sercem.

Zacznijmy od tego, że jest to jedna z tych...

kiniol89 | 2011-10-26

Wiking. Urodzony w Gdyni, zamieszkały w Gdańsku. Znany szerokiej publiczności miłośników fantasy z dużą dawką historii. O tyle o ile z dużą przyjemnością czytałem trylogię krzyżacką osadzoną w latach 1409-1411, czyli w latach wielkiej wojny pomiędzy Królestwem Polskim, Wielkim Księstwem Litewskim, a Zakonem Krzyżackim to w tym przypadku autor zdecydowanie zszedł poniżej poziomu wcześniej zaprezentowanego.

Tym razem akcja toczy się w czasach nam współczesnych. Głównym bohaterem jest Andrzej Kamiński, oficer ABW, którego zadaniem jest wytropienie domniemanej sekty religijnej. Fabuła nie jest nazbyt skomplikowana, w zasadzie rozwiązanie kiepsko skonstruowanej zagadki nie nastręcza większych trudności i de facto już w połowie można by odłożyć książkę z przekonaniem, że skończy się to tak jak nam się wydaje, że się skończy. Domagalski wprowadza nowy sposób narracji, którego wcześniej nie stosował i trzeba uczciwie przyznać, że nie najlepiej mu to wychodzi. Liczne retro oraz...

Mamerkus | 2012-10-26
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Książka jest zła, jest źle napisana w każdym aspekcie, napisana na kolanie, będąca w zasadzie rozpisanym do granic absurdu 20-stronicowym opowiadaniem, z morzem niepotrzebnych wątków z pupy. Nie chce mi się rozpisywać, bo to ponad moje nerwy. Sama idea, pomysł całkiem niezłe, ale zostało to tak koncertowo spartolone, że szkoda nerwów na rozjątrzanie wszystkich minusów.