Istota samourzeczywistnienia. Mądrości Paramahansy Joganandy

Okładka książki Istota samourzeczywistnienia. Mądrości Paramahansy Joganandy Paramahansa Jogananda
Okładka książki Istota samourzeczywistnienia. Mądrości Paramahansy Joganandy
Paramahansa Jogananda Wydawnictwo: Rebis Seria: Spotkania z Mistrzem filozofia, etyka
filozofia, etyka
Spotkania z Mistrzem
The Essence of Self-Realization. The Wisdom of Paramahansa Yogananda
Rebis
2005-01-01
2005-01-01
8371207514
Katarzyna Przybyś
duchowość samopoznanie samorealizacja karma reinkarnacja joga

Nastawiałam się na zupełnie inną treść, miałam nadzieję, że "Istota samourzeczywistnienia" przekona mnie, że warto się rozwijać, inwestować w siebie i dbać o własne potrzeby. Niestety, ta książka aspiruje do tego by być biblią, zbiorem wyświechtanych prawd o życiu duchowym. Nie ma w niej niczego więcej niż w biblii lub bhagavad gitcie, zresztą często cytowanych.
Oto Paramhansa Yogananda, który uwierzył w misję nawracania świata. W tym celu wyjechał do Stanów Zjednoczonych - zdecydowanie przyjemniejsze miejsce do pracy misjonarza niż Indie. Paramhansa uznał, że jest guru, w co uwierzyło wielu Amerykanów. Do tego stopnia, że zadawali mu mnóstwo naiwnych pytań licząc na to, że nada sens ich życiu.
Niestety, guru nie ma nic mądrego do powiedzenia, poza tym, co sam chciałby usłyszeć - żongluje samouwielbieniem, poczuciem wyższości, przekonaniem o własnej doskonałości. Spod tego zachwytu wyziera niestety poczucie żalu, że nie udało mu się być Jezusem, Mahometem lub choćby Mojżeszem. Nie te czasy, nie te możliwości. Mimo to brnie w powtarzanie banałów, zmuszając jednego z wyznawców do zapisywania wszystkiego, co powiedział.
To kolejna odsłona religii w wersji dla biedaków, gdzie najważniejsze jest przekonanie o życiu po życiu. Na ziemi można klepać biedę (należy nawet, bo bogactwo nie jest dobrze widziane),nie zapominając jednak o datkach na kościół.
Ja tego nie kupuję, ale może do kogoś przemawia taki bełkot.

Oto...

Jedna z najciekawszych książek jakie przeczytałem i przy tym bardzo mądra.

Jedna z najciekawszych książek jakie przeczytałem i przy tym bardzo mądra.

Bardzo wartościowa pozycja. Polecam!

Bardzo wartościowa pozycja. Polecam!

Mądrości duchowe wypowiedziane przez wielkiego jogina Paramahansę Joganandę, spisane przez jednego z jego uczniów. Piękna książka, do której wracam co jakiś czas, odpowiada na większość kluczowych pytań dotyczących istoty życia.

• Ezoteryka
  • Yoga
  • Psychologiczne
  • Ebook_Epub
  • Religion
  • Biografia/autobiografia/pamiętnik

Dodaj cytat z książki Istota samourzeczywistnienia. Mądrości Paramahansy Joganandy