Niech się stanie człowiek

Man for Himself
83-01-11609-9
psychologia etyki
Kocik

Dzieło pod wieloma względami jest kontynuacją i uzupełnieniem problematyki zawartej w najbardziej znanej w Polsce książce Fromma Ucieczka od wolności. Ukazuje psychologiczne konsekwencje wyborów moralnych, ich wpływ na zdrowie psychiczne człowieka. Życie zostało uznane za najtrudniejszą ze wszystkich sztuk, zatem imperatyw życia mądrego, dobrego, moralnie szczęśliwego, uczynił Fromm głównym przesłaniem pracy.

źródło opisu: empic.com

źródło okładki: allegro.pl

Gabriel Vilkas | 2015-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Dobra książka. Ilustruje ukrytą prawdę misji ludzkiej egzystencji. Powinniśmy się doskonalić, rozwijać, dokształcać. Akurat te czasowniki są wyrazem ludzkiej produktowyności, aczkowiek nie powinniśmy zapominać o harmonii pomiędzy światem materialnym a emocjonalnym. Naprawdę dzieło to nie jest jakąś kolejną beletrystyką lub czymś w rodzaju "poradnika". Profesor Fromm świetnie to argumentuje i tłumaczy. Jedynym głosem krytycznym wobec wyżej zaprezentowanego jest to, że występuje masa odwołań do Freudowskiej psychoanalizy, z którą mało kto jest dobrze zapoznany [ co może sprawić trudności ze zrozumieniem myśli autorskiej analizowanej w tej książce ]

Konrad | 2016-07-12

Jako dzieło psychologiczne współcześnie trąci już nieco dezaktualizacją, jednak jako traktat filozoficzny jest to jak najbardziej pozycja godna przeczytania. Polecam jednak tylko i wyłącznie humanistom, dla przeciętnego zjadacza książek filozoficzno-psychologicznych może się okazać zbyt trudna.

Angie | 2011-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Pierwsza książka tego autora i nie mogłam się od niej oderwać, jak od dobrej powieści. Balsam na moją duszę.

bies | 2016-10-16
Medard | 2016-07-22