Zerwać okowy iluzji. Moje spotkania z myślą Freuda i Marksa

Erich Fromm Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Seria: Meandry Kultury filozofia, etyka
Beyond the Chains of Iluusion. My Encounter with Max and Freud
filozofia, etyka
2018-04-20
Meandry Kultury
Jan Karłowski

Ciekawe spojrzenie i komentarz Ericha Fromma – amerykańskiego psychologa i filozofa pochodzenia niemieckiego – na myśli dwóch wielkich myślicieli XIX wieku: Zygmunta Freuda oraz Karola Marksa. Autor w swoim wywodzie nie obawia się zaprezentować swojej drogi intelektualnej do prezentowanych poglądów, zachowując przy tym krytyczne spojrzenie. Myśliciel, porównuje idee Marksa...

Bardzo ciekawe i niezgodne z popularnymi liniami interpretacyjnymi porównanie myśli Marska i Freuda, opatrzone dodatkowymi przemyśleniami Fromma na temat jednostki i społeczeństwa. Daje do myślenia analiza współczesnego autorowi społeczeństwa i jego problemów. Bardzo aktualne spostrzeżenia.

• Filozofia
  • Psychologia