Wiewiórka Prymulka poznaje kolory

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiewórka prymulka poznaje...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dreams
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-930941-3-4
serdelek

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Za sprawą jej przygód każdy maluch może rozwijać wyobraźnię - nie tylko nauczy się klasyfikować i nazywać podstawowe kolory, ale też dowie się jak tworzyć z nich nowe, wyjątkowe odcienie. Książeczka dzięki licznym ćwiczeniom i bogatym ilustracjom zaspokoi ciekawość związaną z nowymi barwami a specjalny dodatek zapewnią doskonałą zabawę.

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

Netula_CK | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Chociaż naukę kolorów mam już dawno za sobą, to pamiętam jak dziś metody, jakimi wspomagali się moi rodzice, aby ich pociechy, czyli ja i później młodszy brat, zapamiętały ogrom wiadomości dotyczących tych wszystkich pięknych barw, które czynią świat magicznym miejscem. Porównywanie jest w tej nauce niezastąpione. Żółty jak banan i słoneczko. Szukanie, co jeszcze jest w domu lub poza nim żółte lub odpowiednio w innym kolorze. Stare sposoby są w tym przypadku dobre i na szczęście nie zostały wyparte przez różnego rodzaju innowacyjne podejścia do nauki.

W książeczce Beaty Naklickiej kolory poznaje sympatyczna Wiewiórka Prymulka, czyli główna bohaterka tej edukacyjnej serii publikacji dla dzieci. Mama Prymulki stosuje dokładnie tę samą metodę co moi rodzice – nazywanie kolorów przez pokazywanie otaczającego świata. Nie od dziś wiadomo przecież, że najłatwiej przyswoić wiedzę przez doświadczanie. Mała wiewiórka wie już, że maki są czerwone, kaczeńce żółte, a bławatki niebieskie....

Dorota Smakuje | 2012-03-03