Antek z babcią na Dzikim Zachodzie

Okładka książki Antek z babcią na Dzikim Zachodzie
Thomas BrunstrømThorbjørn Christoffersen Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Antek i babcia (tom 2) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Antek i babcia (tom 2)
Anton og farmor i det vilde vesten
Dwukropek
2024-04-10
2024-04-10
32 min.
Edyta Stępkowska

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Tata Oli i piłkarska gorączka Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli i pił... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Antek z babcią na dnie morza Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Antek z babcią... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Edek uczy się alfabetu Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek uczy się ... Thomas Brunstrøm, T...

Antek z babcią tworzą zgrany zespół, który przeżywa fantastyczne przygody. Chłopiec spędza u babci bardzo dużo czasu, gdyż jego rodzice sporo pracują. Ostatnio wybrali się razem na dno morza w poszukiwaniu zaginionego pierścionka babci.

Tym razem babcia zabiera Antka na Dziki Zachód, gdzie podobno ma być ukryty skarb dziadka.

Cała historia pełna jest humoru i dobrej przygody.

Trzeba przyznać, że Antek jest wielkim szczęściarzem mając tak przebojową babcię. Dzięki sile wyobraźni może przezywać niezapomniane przygody.

Opowiadanie pokazuje jak silna więź łączy chłopca ze swoją babcią. Ma do niej pełne zaufanie, razem mogą zdziałać naprawdę wiele, są dla siebie wsparciem i świetnie się czują w swoim towarzystwie.

Cała historia pełna jest humoru i dobrej...

Cześć kochani. Jak mija wam niedziela?

Gdybym tak zaproponowała wam niedzielny wypad na Dziki Zachód? Oczywiście nie będzie to podróż dosłowna, a książkowa, ale również będzie czekało na was wiele przygód i niebezpieczeństw.

Rodzice Antka dużo pracują, nie mają czasu, by ciągle się nim zajmować, ale na szczęście z pomocą przychodzi babcia. Dziarska staruszka chętnie opiekuje się wnuczkiem, ma głowę pełną pomysłów i praktycznie niczego się nie boi. Ostatnio zabrała Antka na dno morza, a teraz po prostu musi zjeść coś słodkiego, a żeby cokolwiek kupić muszą odnaleźć skarb ukryty przez dziadka na Dzikim Zachodzie.

Pierwszy tom poznaliśmy przy okazji buszowania w miejskiej bibliotece i spodobało nam się na tyle, że tę opowieść przeczytaliśmy od razu po wyjęciu jej z paczki od kuriera i pewnie zrobimy to jeszcze nie raz. To maksymalnie angażująca i szalenie wciągająca opowieść dla młodszych czytelników, którzy cenią sobie mnóstwo przygód posypanych szczyptą niepokoju i niebezpieczeństwa. Babcia Antka nie boi się groźnych kowbojów i bez wahania zabiera do nich swojego wnuczka oraz nas - czytelników. Będzie sporo śmiechu i dynamiki.

Podczas głośnego czytania zaschło mi w gardle i chciałam napić się kawy, ale usłyszałam - nie przerywaj, to jest po prostu ciekawe, chcę dowiedzieć się czy odnaleźli skarb. Domyślam się, że nie istnieje rekomendacja lepsza niż zaabsorbowany młody czytelnik. :)

Dla nas to dopiero początek przygody z twórczością Thomasa Brunstrøma ( autora między innymi serii o Tacie Oli) oraz ilustratora Thorbjørna Christoffersena, ale myślę, że sporo z was już zna ich książki. Czytaliście? Jestem bardzo ciekawa jak podobają się waszym dzieciom.

Cześć kochani. Jak mija wam niedziela?

Zabawa w odgrywanie ról rozwija dziecięcą wyobraźnię, pobudza kreatywność, uczy współpracy. Niezaprzeczalnie mistrzynią wymyślania takich zabaw jest babcia Antka!

Ten niesamowity duet powraca w drugim tomie.

Rodzice Antka są bardzo zapracowani, więc chłopak po raz kolejny spędza czas ze swoją niezwykłą babcią. U niej w domu obowiązują zupełnie inne zasady, niż w domu Antka - można bawić się wszystkimi rzeczami, a w środę jeść piątkowe słodycze. Tak było i tym razem. Podczas gry w chińczyka starsza pani poczuła ogromną chęć na coś słodkiego, ale wiązało się to z wyprawą po skarb dziadka na Dziki Zachód!

Nieustraszona, rządna przygód para wyrusza konno na niebezpieczną wyprawę. Nie straszni im są groźni rewolwerowcy, miejscowi rabusie, grzechotniki ani kojoty. Poszukiwacze skarbu przemierzają skalisty labirynt, mijają kaktusy, rozbijają obóz i nocują pod gołym niebem.
Na każdym kroku babcia motywuje i dodaje otuchy wnukowi.
Gdy wkraczają na „Wojenną ścieżkę”spotykają traperów, przy odrobinie sprytu przedostają się na drugą stronę Wielkiego Kanionu, by dotrzeć do Czarnych Masek, którzy ukradli skarb dziadka. By go odzyskać pozostaje tylko pokonać tych złoczyńców.
Czy międzypokoleniowy duet zwycięży ten pojedynek? Dlaczego skarb dziadka jest tak cenny? Czy jest nim prawdziwe złoto?

Z babcią Antka nie ma ani chwili na nudę! Rewelacyjna historia, pełna dobrego humoru oraz zabawnych dialogów porywa swoich czytelników i daje im ogrom inspiracji do zabawy. Kolorowe ilustracje zachęcają do podążania za przygodami bohaterów. Niezwykła relacja babci i Antka ukazuje wzajemny szacunek, wsparcie, docenienie, zaufanie oraz partnerstwo. Siła wyobraźni i garść zwariowanych pomysłów to recepta na miło spędzony czas.

Ten niesamowity duet powraca w drugim tomie.

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • .2024