Dwa dni na śmierć

Wydawnictwo: G+J
Deux jours a teur
destrukcja, upadek
Katarzyna

Antoine Méliot, facet tuż po czterdziestce. Cudowna żona, trójka wspaniałych dzieci (w tym słodkie niemowlę), wierni przyjaciele, gustownie umeblowany dom, dobrze płatna praca. Życie Antoine'a jest bez zarzutu. Tyle że pewnego październikowego dnia daje sobie jeden weekend na zniszczenie swojego szczęścia - nie tylko szalonej miłości do żony i dzieci, ale i głębokich więzi, jakie od lat łączą go z przyjaciółmi. Tylko dwa dni na destrukcję całego swojego życia. Pozostaje pytanie, jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Marion, dawna szkolna miłość Antoine'a, oraz "czarny pająk", którego hołubi w sobie od dzieciństwa i który może się przebudzić przy pierwszym wstrząsie.
Dwa dni na śmierć to napisana w ostrym stylu, niepokojąca powieść. François d'Epenoux ukazuje przenikliwy portret człowieka, który postanowił dojść do kresu, niszcząc wszystko, co w jego życiu było naprawdę ważne.

źródło opisu: wwww.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

czytający | 2015-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2015

Będąc świadkiem tak wyuzdanej i mało estetycznej autodestrukcji, mogłem nasycić się obrzydliwością zadawania bólu wszystkim ukochanym osobom. Każdy kolejno zadawany cios, powiększał tylko moje przeświadczenie, że to wszystko zmierza do najgorszego z możliwych zakończenia. Tyle zła, ile się wylało z kartek tej książki uświadomiło mi tylko, że mam do czynienia z czystym szaleństwem. Nigdy bym nie pomyślał, że w dwa dni można zakończyć wszystko co jest dla nas najlepsze w życiu i to w dodatku w tak koszmarnym stylu. Czy aby zniszczyć życie w interesujący sposób, potrzebujemy zadać tyle cierpienia? Czy opętanie może nam dać tak wielkie poczucie spełnienia?

"Dwa dni na śmierć" to portret paranoidalnego skazańca, który dostał wyrok od swojego własnego organizmu. Wiedząc że zostało mu mało czasu musi umrzeć w dwa dni. Oczywiście ta szybka śmierć jest tylko symbolem pogodzenia rodziny z najgorszym. Niestety, zanim to nastąpi, musimy podczas nawet wartkiej akcji znosić wymiociny, wyzwiska...

Sęp | 2012-09-23
Przeczytana: 23 września 2012

Ta pozycja jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Nudno zapowiadająca się książka doprowadziła mnie do łez. Francuska powieść jest zupełnie innym, ciekawym i szokującym spojrzeniem na śmierć.

mhj0 | 2012-11-30
Przeczytana: sierpień 2011

Wspaniała!

kateee | 2015-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2015

Nie przekonała mnie. Ani bohater idealny mąż i ojciec ani jego wspaniała rodzina. Podobnie symboliczne nieszczęście jakie los na niego zesłał. Również wybrany przez niego sposób poradzenia sobie z sytuacją.
Nie rozumiem jak można się rozczulić nad postacią Antoine'a, jak można uznać jego działania za wspaniały wyraz miłości, dobroci i dojrzałości.
Ja czułam jedynie złość.
Książka nie wniosła nic wartościowego do mojego życia.
Gratuluję sobie wytrwałości przebrnięcia przez strony pełne wyzwisk, obrażania, przemocy i zwróconych pokarmów.

allali | 2013-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2013