Kopalnia piasku

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-264-9
debiut literacki, powieść

To konstrukcja zbudowana z cegiełek powyrywanych z życiorysów autora i jego znajomych. Dodał historie opowiedziane przez bliskich przyjaciół i fabuła gotowa. Jest zatem dzieciństwo w komunistycznej Polsce, upadek znienawidzonego przez wszystkich systemu i zaskoczenie tym, co potem nadeszło. Jest wątek kryminalny, przemyt narkotyków i osobiste tragedie z tym związane. Nie mógł pominąć opowieści swoich homo- i transseksualnych znajomych, z którymi wciąż imprezuje w nocnych klubach kilku stolic Europy. Pewnie dla wielu opisany przez niego świat może wydać się kontrowersyjny i szokujący, ale tak właśnie to sobie wymyślił.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.students.pl/kultura/details/24400/Pawel...»

PiteR | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Początkowo mieszane uczucia zmieniły się po chwili w chęć poznania zakończenia. Czy jest to prawdzie życie autora czy też jego spojrzenie na świat? Czasami duża kolorystyka wydarzeń sprawiała, że zaczynałem wątpić a samo zakończenie przerosło moje oczekiwania. I to jest dobre w tej książce, że z każdym rozdziałem wszystko zmienia się diametralnie!!

Malina2707 | 2012-10-09
Przeczytana: 09 października 2012

Ta książka to jak spotkanie z dobrym znajomym po latach. Z każdym słowem słucha się z co raz większą ciekawością i co raz szerzej otwiera się oczy ze zdziwienia, ile może wydarzyć się w ciągu tych kilku lat gdy się nie widzieliśmy.

| 2012-05-21
Przeczytana: 06 marca 2011

Autorem Kopalni nie jest pisarz. Dlatego, czytając ją czujemy się bardziej jak podczas rozmowy z przyjacielem, który wrócił z wieloletniego wyjazdu i opowiada nam często drastyczne wspomnienia.

adrenalize | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Świetna książka o tym, jak można być Polakiem, mieszkać w Berlinie i normalnie rozmawiać nie tylko z Niemcami ale też Muzułmanami - o sprawach ważnych dla świata.. Jak można pozbyć się szybko wszelkich stereotypów i znaleźć wspólne porozumienie. Berlin - miasto wielokulturowe, które łączy i godzi ludzi. Polecam tę książkę, bo jest napisana prosto i od serca. Pomimo, że niektórych może szokować albo drażnić. To opowieść o życiu, strachu i umiejętności przetrwania. Ale przede wszystkim o tym, że wielokulturowość bez uprzedzeń jest możliwa - w samym sercu Europy. W Berlinie.

adu | 2013-10-13

"Ale najbardziej lubię stać nad brzegiem oceanu za katedrą i patrzeć, jak na horyzoncie kończy się świat. Przecież tam się kiedyś spotkamy. Po drugiej stronie tęczy..."

Patrycja | 2011-09-22
Przeczytana: 22 września 2011

dobra, ma coś w sobie, jednak nie jesteś z tych książek, które wywołują WOW.

Bartek | 2011-04-09
Przeczytana: 22 lipca 2011

bardzo interesująca choć nie powala.

Mateusz Kowalski | 2014-08-24

Najkrócej rzecz ujmując: czasu poświęconego na przeczytanie tych (niemal) 300 stron nikt mi już nie zwróci. Trudno nie zgodzić się z notką wydawcy - książka powstała ze zlepek różnych historii (które niewiele mają ze sobą wspólnego). Korektor też się nie popisał, w kilku miejscach opisywane zdarzenia nijak mają się do rzeczywistości opisywanej przez autora. SZKODA CZASU

mpakompabiempata | 2014-05-08
Przeczytana: 2012 rok

Pamiętam, że zaskoczył mnie jedynie brak końca.

Magdalena Górna | 2016-11-24