Miłość i śmierć na Long Island

Tłumaczenie: Andrzej Stodulski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Konesera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Love and Death on Long Island
83-7180-498-9
Miłość, śmierć, Long Island
dona

Gilbert Adair, znany angielski prozaik i eseista, pisarz niezwykle wszechstronny, autor m.in. prac o kulturze brytyjskiej, o kinematografii amerykańskiej, o klasycznej literaturze dziecięcej, tym razem zagłębia się w drastyczną analizę przeżyć niemłodego mężczyzny, samotnego pisarza, który odkrywa w sobie namiętność do młodego, pięknego chłopca ujrzanego w szmirowatym filmie na ekranie podłego kina. Powieść jest swoistym pastiszem romansów erotycznych, a dzięki pogłębionej analizie psychologicznej przypomina nieco nastrojem prozę Nabokowa.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26
Na półkach: Przeczytane, LGBT - G

Nie są to "Marzyciele", ale nadal jest ciekawie, głównie ze względu na precyzyjny, niezwykle szczegółowy i odmalowany w najmniejszych detalach opis tego, jak zmienia się mentalność, sposób postrzegania bohatera, wreszcie jego osobowość, kiedy zakochuje się w zobaczonym na ekranie aktorze.

Kittin | 2011-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Głównym tematem tej książki jest pogłębiająca się obsesja, której kolejne etapy zostały opisane bardzo wnikliwie. Moim zdaniem sama fabuła jest dość obrzydliwa, ale została przedstawiona tak pięknie, że nie sposób nie zachwycić się nad kunsztem pisarskim Gilberta Adaira.

Alivea | 2011-05-13

Trochę Nabokov, trochę nowela, trochę psychologii i spojrzenia do umysłu starszego mężczyzny w którym potęguje się namiętność do chłopca ujrzanego na ekranie. Naprawdę wciąga i czyta się jednym tchem.

aeoyiu | 2014-11-01
Na półkach: 2014, Przeczytane