Wielka pieczęć

Tłumaczenie: Wojtek Tracewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Buddyzm dziś". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czerwony Słoń
Das Grosse Siegel
83-909085-8-1
diamentowa droga
religia
hunkydoris

Lama Ole Nydahl komentuje tu napisany w XIV wieku, pełen głębokiego znaczenia tekst o naturze umysłu w niebanalny, współczesny sposób. "Wielka Pieczęć" opisuje ścieżkę i cel buddyzmu Diamentowej Drogi, a także umożliwia czytelnikowi głęboki wgląd w uwarunkowaną i ostateczną prawdę o rzeczywistości. ogląd mahamudry można porownać do rysunku na wodzie, znikającego w tej samej chwili, w ktorej...

ogląd mahamudry można porownać do rysunku na wodzie, znikającego w tej samej chwili, w ktorej się pojawia. W podobny sposób każde zjawisko staje się doskonałe i samoistnie się wyzwala, w tym samym momencie, w którym wyłania się z przestrzeni. Takie jest również oświecone działanie: rozgrywa się tu i teraz, nie zna obaw i oczekiwań, nie lgnie i nie odrzuca.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=21

rabpop | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm

bardzo dobry komentarz do tekstu źródłowego. rzeczowo, jasno i trzymając się tematu. osobiście nie przepadam za prywatnym światopoglądem Lamy Olego. Książka jest na szczęscie pozbawiona takich wycieczek na które trafiałem w innych książkach. Polecam.

Maciej | 2016-11-08
Menteur | 2016-09-17