Ekranizacje
Ekranizacje
Poniżej prezentujemy listę zekranizowanych książek.
 • Mężczyzna imieniem Ove
  Mężczyzna imieniem Ove
  Reżyseria: Hannes Holm
  Zekranizowana książka: Mężczyzna imieniem Ove
  Autor: Fredrik Backman

  Stetryczały sześćdziesięciolatek nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Pojawienie się nowych sąsiadów wywraca jego świat do góry nogami.

  Zobacz opinie
 • Droga do zapomnienia
  Droga do zapomnienia
  Reżyseria: Jonathan Teplitzky
  Zekranizowana książka: Droga do zapomnienia
  Autor: Eric Lomax

  Australijsko-brytyjski dramat biograficzny z 2013 roku w reżyserii Jonathana Teplitzky. Adaptacja autobiograficznej powieści Erica Lomaxa "The Railway Man" (1995). Były więzień japońskiego obozu jenieckiego wyrusza na poszukiwania swojego oprawcy.

  Zobacz opinie
 • Niezgodna
  Niezgodna
  Reżyseria: Neil Burger
  Zekranizowana książka: Niezgodna
  Autor: Veronica Roth

  Przyszłość, w której społeczność składa się z pięciu frakcji na podstawie cech charakteru. Nastoletnia Tris zostaje przydzielona do kilku partii i uznana za zagrożenie.

  Zobacz opinie
 • Obrońcy skarbów
  Obrońcy skarbów
  Reżyseria: George Clooney
  Zekranizowana książka: Obrońcy skarbów
  Autorzy: Bret Witter, Robert M. Edsel

  Alianccy żołnierze i cywilni specjaliści łączą siły, by odzyskać skradzione przez nazistów dzieła sztuki, zanim zostaną one zniszczone w wyniku działań wojennych.

  Zobacz opinie
 • Tajemnica Filomeny
  Tajemnica Filomeny
  Reżyseria: Stephen Frears
  Zekranizowana książka: Tajemnica Filomeny
  Autor: Martin Sixsmith

  Brytyjsko-amerykańsko-francuski dramat filmowy w reżyserii Stephena Frearsa. Adaptacja książki pt. The Lost Child of Philomena Lee autorstwa Martina Sixsmitha. Jako młoda dziewczyna Filomena zachodzi w ciążę, nie będąc zamężna. Upokorzona rodzina wysyła dziewczynę do zakonu, gdzie kobieta rodzi syna. Dziecko zostaje odebrane matce przez zakonnice i oddane do adopcji. Po blisko pięćdziesięciu latach Filomena wraz z pomocą dziennikarza śledczego usiłuje odnaleźć swoje dziecko.

  Zobacz opinie
 • Zniewolony. 12 years a slave
  Zniewolony. 12 years a slave
  Reżyseria: Steve McQueen
  Zekranizowana książka: Zniewolony
  Autor: Solomon Northup

  Amerykańsko-brytyjski dramat historyczny w reżyserii Steve'a McQueena. Adaptacja autobiograficznej książki pod tym samym tytułem autorstwa Solomona Northupa. Solomon Northup urodził się jako wolny czarnoskóry człowiek w Nowym Jorku. W 1841 roku zostaje porwany w Waszyngtonie i sprzedany jako niewolnik. Od tej pory pracuje na farmie Edwina Eppsa w Luizjanie. Przez czternaście lat niewoli koresponduje ze swoją żoną; listy te stają się dowodem w procesie.

  Zobacz opinie
 • Wilk z Wall Street
  Wilk z Wall Street
  Reżyseria: Martin Scorsese
  Zekranizowana książka: Wilk z Wall Street
  Autor: Jordan Belfort

  Historia Jordana Belforta, brokera, którego błyskawiczna droga na szczyt i rozrzutny styl życia wzbudziły zainteresowanie FBI.

  Zobacz opinie
 • Hobbit: Pustkowie Smauga
  Hobbit: Pustkowie Smauga
  Reżyseria: Peter Jackson
  Zekranizowana książka: Hobbit, czyli tam i z powrotem
  Autor: J.R.R. Tolkien

  Druga część filmowej adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będąca wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni". To opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Po niezwykłym sukcesie trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, publiczność musiała czekać aż dziewięć długich lat, w czasie których bardzo wiele działo się wokół zapowiadanej ekranizacji „Hobbita". Plotki i spekulacje wciąż podtrzymywały wielkie zainteresowanie nowym filmem, który ostatecznie zrealizowany zostanie w trzech częściach: „Hobbit: Niezwykła podróż", „Hobbit: The desolation of Smaug” oraz „Hobbit: Tam i z powrotem". Nowa trylogia Petera Jacksona powstaje w technice...

  Zobacz opinie
 • Kamerdyner
  Kamerdyner
  Reżyseria: Lee Daniels
  Zekranizowana książka: Kamerdyner
  Autor: Wil Haygood

  Historia czarnoskórego kamerdynera Białego Domu, który na przestrzeni trzech dekad służył ośmiu prezydentom. Opis: materiały prasowe dystrybutora.

  Zobacz opinie
 • Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
  Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
  Reżyseria: Francis Lawrence
  Zekranizowana książka: W pierścieniu ognia
  Autor: Suzanne Collins

  Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części fenomenalnych „Igrzysk śmierci”, które zawładnęły wyobraźnią publiczności na całym świecie. Do zjawiskowej obsady (młode gwiazdy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth) dołącza zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman. Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty! Wkrótce okaże się, że zwycięska para stanie przed kolejnym wyzwaniem. "W pierścieniu ognia" to druga część bestsellerowej trylogii au...

  Zobacz opinie
 • Gra Endera
  Gra Endera
  Reżyseria: Gavin Hood
  Zekranizowana książka: Gra Endera
  Autor: Orson Scott Card

  Jest rok 2070. Ludzkość zagrożona inwazją obcych szkoli dzieci na kosmiczną elitę wojenną. Wśród nich jest wyjątkowo uzdolniony Ender.

  Zobacz opinie
 • Carrie
  Carrie
  Reżyseria: Kimberly Peirce
  Zekranizowana książka: Carrie
  Autor: Stephen King

  Adaptacja debiutanckiej powieści Stephena Kinga. Nieśmiała i poniżana Carrie posiada niezwykły dar, który postanawia wykorzystać podczas balu maturalnego.

  Zobacz opinie
 • Dary Anioła: Miasto Kości
  Dary Anioła: Miasto Kości
  Reżyseria: Harald Zwart
  Zekranizowana książka: Miasto Kości
  Autor: Cassandra Clare

  To historia o tym, jak zwyczajna na pozór nastolatka, Clary Fray, odkrywa, że należy do grupy nazywanej Nocnymi Łowcami - są to mieszańcy człowieka i anioła, którzy przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, i chronią ludzi przed atakami demonów, znanych jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W walce pomagają im Cisi Bracia - wojownicy o zaszytych oczach i ustach. Rządzą oni Miastem Kości - nekropolią kryjącą się pod ulicami Manhattanu, gdzie spoczywają zmarli Łowcy.

  Zobacz opinie
 • Wielki Gatsby
  Wielki Gatsby
  Reżyseria: Baz Luhrmann
  Zekranizowana książka: Wielki Gatsby
  Autor: F. Scott Fitzgerald

  Nowa kinowa adaptacja powieści F. Scotta Fitzgeralda pt. „Wielki Gatsby" jest dziełem niezwykle pomysłowego scenarzysty, producenta i reżysera Baza Luhrmanna. Reżyser stworzy własną, szczególną interpretację wizualną tej klasycznej opowieści, przywracając epokę do życia w sposób, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. W tytułową postać wcieli się Leonardo DiCaprio. Film "The Great Gatsby" przedstawia losy niedoszłego pisarza Nicka Carrawaya, postaci podobnej do Fitzgeralda, który opuszcza Środkowy Zachód i przybywa do Nowego Jorku wiosną 1922 roku, w epoce upadającej moralności, połyskliwego jazzu i królów przemytu alkoholowego. Nick podąża za swoim amerykańskim snem, zamieszkuje w sąsiedztwie...

  Zobacz opinie
 • Hipnotyzer
  Hipnotyzer
  Reżyseria: Lasse Hallström
  Zekranizowana książka: Hipnotyzer
  Autor: Lars Kepler

  Ekranizacja bestsellerowego thrillera Larsa Keplera w reżyserii trzykrotnie nominowanego do Oscara Lasse Hallströma ("Co gryzie Gilberta Grape'a", "Wbrew regułom"). Komisarz Joona Linna (Tobias Zilliacus) prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa. Z całej rodziny ocalał tylko nastoletni chłopak. Ponieważ jest w ciężkim stanie i nie można wydobyć od niego zeznań, Linna prosi o pomoc znanego psychiatrę Erika M. Barka (Mikael Persbrandt), przed laty eksperymentującego z hipnozą. Bark podejmuje wyzwanie, inicjując serię dramatycznych wydarzeń, które narażą na niebezpieczeństwo nie tylko samego psychiatrę, ale i jego najbliższych. „Hipnotyzer”, wybrany oficjalnym szwedzkim kandydatem do Os...

  Zobacz opinie
 • Intruz
  Intruz
  Reżyseria: Andrew Niccol
  Zekranizowana książka: Intruz
  Autor: Stephenie Meyer

  Ziemią przyszłości rządzą przybysze z kosmosu. Pozbawione uczuć „dusze” opanowują ciała i umysły większości ludzi, reszta ukrywa się przed intruzami. 21-letnia Melanie także zostaje schwytana, a wewnątrz niej zamieszkuje Wagabunda – „dusza”, która chce dowiedzieć się, ilu zostało ziemskich buntowników. Melanie nie poddaje się bez walki, a Wagabunda zaczyna odczuwać emocje.

  Zobacz opinie

zgłoś błąd zgłoś błąd