Okładka książki Błękitny dym

9788324701926
miłość, pożar, śmierć, pizzeria
typ
papier
7.17 (364 ocen i 46 opinii)

Opis książki

Nocny pożar rodzinnej pizzerii zmienił życie małej Reenie. Podpalacz trafił do więzienia, ale dziewczynka, zafascynowana ogniem, na zawsze związała z żywiołem swoje życie: po kilkunastu latach została policjantką w wydziale podpaleń w Baltimore. Od pewnego czasu w mieście zaczynają mnożyć się pożary, giną ludzie, śmiertelne niebezpieczeństwo zaczyna też grozić Reenie i jej ukochanemu. Kto jest sprawcą tragicznych płomieni i dlaczego? Opowieść o kobiecie, która w imię miłości pokonała strach, by przeciwstawić się szaleńcowi, terroryzującemu jej najbliższych.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Ulka | 2014-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2014

Jest wiele rodzajów książek. Jedne wzruszają inne wzbudzają sensacje i podniecenie, jeszcze inne wywołują niepokój,radość czy smutek.
Nora Roberts w swoich powieściach wywołuje wiele różnych emocji.
W historii "Błękitnego dymu" można znaleźć kilka wątków. Przede wszystkim wątek kryminalny, w tym wypadku regularne pożary w okolicy i groźby wobec jednej z funkcjonariuszek. Drugi to wątek miłosny, który dotyczy głównej bohaterki. Możemy także, dostrzec wątek rodzinny,w których są ukazane piękne relacje między osobami.

Nora Roberts jest jedną z moich ulubionych pisarek. Na pewno nie raz sięgnę jeszcze do jej powieści.

anya | 2014-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Bardzo mi się podobało kolejne spotkanie z tą pisarką, od dziś moja ulubiona. Na pewno sięgnę po inne książki. Miłość, nutka grozy i ogień ten w sercach i jako żywioł. Polecam, bardzo przyjemnie się czytało.

myślnik | 2013-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Nienawiść rozprzestrzenia się jak ogień.
Szybko,gwałtownie pochłania wszystko dookoła.
Renna rozbudziła dawno temu tlące się zalążki niechęci w pewnym umyśle.
Mijające lata podsyciły tylko ten płomień do rozmiaru pożaru trawiącego każdą bliską osobę jej sercu...każdego istotnego mężczyznę w jej życiu.

A zaczęło się w pewną upalną noc,kiedy to języki ognia lizały rodzinną pizzerię Sirico's.
Cały świat rodziny Reeny zaczął powoli się zmieniać.
Jej podejście jako dziecka,jej marzenia,plany zrodziły się w blasku ognia i kłębach dymu.
Prowadzona tą ścieżką przez lata,czuła za plecami gorący podmuch zbliżających się płomieni.
Spełniająca się zawodowo,z cudowną głośną włoską rodziną,i z pustkami w życiu uczuciowym.
Pech,bo cóż innego odbiera jej mężczyzn,których zaczyna darzyć uczuciem.
Pech,a może jako jedyna z rodzeństwa nie nadaję się na małżeństwo,dzieci,dom z ogródkiem.

Jednak gdzieś tam daleko,a bliżej niż myśli jest pewien,nie byle czego sobie facet,który nosi w głowie wspomnienie dz...

gwiazdka | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Książka jest połączeniem powieści obyczajowej z kryminałem oraz romansem. Pierwsza część w większości zawiera treści właśnie obyczajowe- historia rodziny, a szczególnie młodej Reeny, ambitnej i sympatycznej dziewczyny z normalnymi dla nastolatki marzeniami o chłopakach, oraz tymi nietypowymi- jak chęć zostania policjantką zajmującą się pożarami. Potem robi się coraz ciekawiej, pojawiają się wątki sensacyjne i kryminalne, no i typowe dla Nory Roberts elementy romansu. I tutaj autorka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła- fragmenty dotyczące miłości są mniej przesłodzone niż w innych jej książkach. Owszem, romans jest i nawet łatwy do przewidzenia, ale nawet łatwy do strawienia, bez wielkich ochów i achów. Sama książka robi więc przyjemne wrażenie, wiadomo, że jak zawsze u Roberts, zakończenie jest szczęśliwe, ale po drodze już tak różowo niestety nie ma. Co mnie bardzo w książce ubawiło, to szczęśliwa włoska rodzinka, bardzo ciepło opisana, bardzo zabawna i zżyta, no i chyba męcząca, szc...

aleksnadra | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Osoby Nory Roberts chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość z czytelników miał, ma lub będzie miał do czynienia z dziełami tej autorki. A jest w czym wybierać. W dorobku Nory Roberts znajduje się kilkadziesiąt tytułów z prawie każdego gatunku literackiego, są w nich romanse, kryminały czy thrillery. Każdy znajdzie coś dla siebie.

"Błękitny dym" przedstawia historię Reeny Hale, najmłodszej latorośli amerykańsko- włoskiego małżeństwa Bianki i Gibsona. Reena jako jedenastoletnia dziewczynka była świadkiem pożaru rodzinnej pizzerii. Taniec tańczących, liżących budynek płomieni tak ją zafascynował, że postanowiła podporządkować temu swoje życie. Nie straszne jej były mordercze treningi i trudy wieloletniej nauki. W końcu dopięła swego, została oficerem śledczym do spraw podpaleń. Ogień towarzyszy jej na każdym polu życia. W pracy jest żywiołem, który nie tylko potrafi okiełznać ale i bezbłędnie wskazuje miejsce jego powstania. W życiu osobistym jest niszczycielem zabierającym bli...

mala5317 | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Moja przerwa od Nory Roberts nie trwała tak długo, jak sobie zaplanowałam. Nie kupowałam ostatnio nowych książek, więc powoli uszczuplam swój zapas nieprzeczytanych pozycji w mojej prywatnej biblioteczce. Stąd tak szybki powrót do tej autorki. I na samym wstępie muszę wam powiedzieć że miło się rozczarowałam. Spodziewałam się czegoś podobnego do wcześniejszych pozycji z którymi miałam styczność. Ta jednak była zdecydowanie lepsza.

Tak naprawdę to wszystkie książki tej autorki są dobrze opracowane. Przykłada ona dużą uwagę do szczegółów, które sprawiają, że otwierając je zatracamy się w stworzonym świecie bez reszty. Realizm to jej domena przodująca w tego typu literaturze. Dotyczy on w takiej samej mierze otoczenia i sytuacji, jak i samych bohaterów.

Autorka na przykładzie głównej bohaterki pokazuje nam jak jedno wydarzenie może wpłynąć na resztę naszego życia. Jedna sytuacja potrafi ukierunkować nasze dalsze losy. Jedna sytuacja ukształtowała losy dwójki bohaterów w tak różnym stopn...

marcia | 2011-09-07
Na półkach: Romans, Ekranizacje, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2011

To moja trzecia książka pani Nory, i ta również bardzo mi się podoba. Książka liczy ponad 400 stron ale w ogóle się tego nie czuję, gdyż Nora Roberts posiada zadziwiający styl pisania dzięki, któremu przerzucamy kartka za kartką, użyłam już w którejś recenzji tego określenia ale co zrobić jeśli to prawda. Mogłabym równie dobrze napisać co się dzieje w historii ale bardzo nie lubię tego robić, wolę napisać jakie są moje przemyślenia na temat danego utworu. Sądzę, że na tę powieść poświęciła zdecydowanie więcej czasu, gdyż wszystkie elementy idealnie się komponują, a jak w niektórych przypadkach jest, że wydawca siedzi autorowi na głowie i ten pisze coś zupełnie nie magicznego tak zwaną książkę pisaną na poczekaniu.

betina360 | 2014-07-03
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2014

Kolejna dobra ksiazka Nory.Szkoda tylko ze tak przewidywalna dlatego nie moge dac wiecej gwiazdek.Spodziewalam sie lepszej ksiazki ale z checia przeczytalam jej kolejna powiesc.

tajus | 2013-10-24
Przeczytana: 30 lipca 2013

Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson, to amerykańska pisarka, która swoją twórczość rozpoczęła w 1981 roku. Słynie przede wszystkim z romansów, powieści przygodowych i sensacyjnych. Romanse pisze nie tylko jako Nora Roberts, ale też Sarah Hardesty i Jill March, natomiast kryminały z serii In Death pod pseudonimem J.D. Robb. Należy ona do wielu stowarzyszeń pisarzy, jest też laureatką mnóstwa nagród i wyróżnień literackich.

"Błękitny dym" to, jeśli dobrze kojarzę, dopiero drugie moje spotkanie z twórczością tej autorki. Czu udane? Tak, Roberts zdołała mnie zainteresować zarówno swym pomysłem na fabułę (pożary, prześladowania i te sprawy), jak i sposobem jego realizacji. Stworzyła nienaganny klimat powieści obyczajowej z domieszką romansu i kryminału oraz wykreowała niebanalnych bohaterów, z których na największą uwagę zasługuje oczywiście Reena Hale, sympatyczna, odważna i niezwykle silna kobieta. Książka w 2007 roku doczekała się ekranizacji o tym samym tytule, z...

Kamil | 2014-04-17
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Recenzja pochodzi z: http://czytelnik7.blogspot.com/2014/04/57-nora-roberts-bekitny-dym.html

Gdy sięgam po książkę zastanawiam się, co mi jej lektura przyniesie; gdy odnoszę wrażenie, że coś wartego uwagi, to od razu zabieram się za czytanie. W przeciwnym przypadku szybko ją odkładam, bo nie widzę sensu, by się z nią zaprzyjaźniać. Jest tyle wspaniałych pozycji, tylu ciekawych autorów, że szkoda trwonić czas na coś, co nie rozwija. Z tego powodu w moje ręce wpadają różne gatunki i różni autorzy. Z przyjemnością sięgam po wciągający kryminał, zaczytuję się klasyką, uciekam od rzeczywistości z fantastyką, ale nie stronię od reportażu. Czytam autorów polskich, ale także zagranicznych. Czytam pozycje wydane niedawno, ale także te, które pokryły się kurzem w bibliotece czy w księgarni. "Błękitny dym" był moim kolejnym krokiem w kierunku poszerzenia horyzontów, gdyż proza Roberts, choć wiele dobrego o niej słyszałem, była mi nieznana.

Baltimore 1985 rok. Pożar pizzerii Bianki i G...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto