Lubimyczytać.pl to:

9788324701926
miłość, pożar, śmierć, pizzeria
typ
papier
7.08 (294 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Nocny pożar rodzinnej pizzerii zmienił życie małej Reenie. Podpalacz trafił do więzienia, ale dziewczynka, zafascynowana ogniem, na zawsze związała z żywiołem swoje życie: po kilkunastu latach została policjantką w wydziale podpaleń w Baltimore. Od pewnego czasu w mieście zaczynają mnożyć się pożary, giną ludzie, śmiertelne niebezpieczeństwo zaczyna też grozić Reenie i jej ukochanemu. Kto jest sprawcą tragicznych płomieni i dlaczego? Opowieść o kobiecie, która w imię miłości pokonała strach, by przeciwstawić się szaleńcowi, terroryzującemu jej najbliższych.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
myślnik | 2013-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Nienawiść rozprzestrzenia się jak ogień.
Szybko,gwałtownie pochłania wszystko dookoła.
Renna rozbudziła dawno temu tlące się zalążki niechęci w pewnym umyśle.
Mijające lata podsyciły tylko ten płomień do rozmiaru pożaru trawiącego każdą bliską osobę jej sercu...każdego istotnego mężczyznę w jej życiu.

A zaczęło się w pewną upalną noc,kiedy to języki ognia lizały rodzinną pizzerię Sirico's.
Cały świat rodziny Reeny zaczął powoli się zmieniać.
Jej podejście jako dziecka,jej marzenia,plany zrodziły się w blasku ognia i kłębach dymu.
Prowadzona tą ścieżką przez lata,czuła za plecami gorący podmuch zbliżających się płomieni.
Spełniająca się zawodowo,z cudowną głośną włoską rodziną,i z pustkami w życiu uczuciowym.
Pech,bo cóż innego odbiera jej mężczyzn,których zaczyna darzyć uczuciem.
Pech,a może jako jedyna z rodzeństwa nie nadaję się na małżeństwo,dzieci,dom z ogródkiem.

Jednak gdzieś tam daleko,a bliżej niż myśli jest pewien,nie byle czego sobie facet,który nosi w głowie wspomnienie dz...

aleksnadra | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Osoby Nory Roberts chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość z czytelników miał, ma lub będzie miał do czynienia z dziełami tej autorki. A jest w czym wybierać. W dorobku Nory Roberts znajduje się kilkadziesiąt tytułów z prawie każdego gatunku literackiego, są w nich romanse, kryminały czy thrillery. Każdy znajdzie coś dla siebie.

"Błękitny dym" przedstawia historię Reeny Hale, najmłodszej latorośli amerykańsko- włoskiego małżeństwa Bianki i Gibsona. Reena jako jedenastoletnia dziewczynka była świadkiem pożaru rodzinnej pizzerii. Taniec tańczących, liżących budynek płomieni tak ją zafascynował, że postanowiła podporządkować temu swoje życie. Nie straszne jej były mordercze treningi i trudy wieloletniej nauki. W końcu dopięła swego, została oficerem śledczym do spraw podpaleń. Ogień towarzyszy jej na każdym polu życia. W pracy jest żywiołem, który nie tylko potrafi okiełznać ale i bezbłędnie wskazuje miejsce jego powstania. W życiu osobistym jest niszczycielem zabierającym bli...

gwiazdka | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Książka jest połączeniem powieści obyczajowej z kryminałem oraz romansem. Pierwsza część w większości zawiera treści właśnie obyczajowe- historia rodziny, a szczególnie młodej Reeny, ambitnej i sympatycznej dziewczyny z normalnymi dla nastolatki marzeniami o chłopakach, oraz tymi nietypowymi- jak chęć zostania policjantką zajmującą się pożarami. Potem robi się coraz ciekawiej, pojawiają się wątki sensacyjne i kryminalne, no i typowe dla Nory Roberts elementy romansu. I tutaj autorka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła- fragmenty dotyczące miłości są mniej przesłodzone niż w innych jej książkach. Owszem, romans jest i nawet łatwy do przewidzenia, ale nawet łatwy do strawienia, bez wielkich ochów i achów. Sama książka robi więc przyjemne wrażenie, wiadomo, że jak zawsze u Roberts, zakończenie jest szczęśliwe, ale po drodze już tak różowo niestety nie ma. Co mnie bardzo w książce ubawiło, to szczęśliwa włoska rodzinka, bardzo ciepło opisana, bardzo zabawna i zżyta, no i chyba męcząca, szc...

tajus | 2013-10-24
Przeczytana: 30 lipca 2013

Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson, to amerykańska pisarka, która swoją twórczość rozpoczęła w 1981 roku. Słynie przede wszystkim z romansów, powieści przygodowych i sensacyjnych. Romanse pisze nie tylko jako Nora Roberts, ale też Sarah Hardesty i Jill March, natomiast kryminały z serii In Death pod pseudonimem J.D. Robb. Należy ona do wielu stowarzyszeń pisarzy, jest też laureatką mnóstwa nagród i wyróżnień literackich.

"Błękitny dym" to, jeśli dobrze kojarzę, dopiero drugie moje spotkanie z twórczością tej autorki. Czu udane? Tak, Roberts zdołała mnie zainteresować zarówno swym pomysłem na fabułę (pożary, prześladowania i te sprawy), jak i sposobem jego realizacji. Stworzyła nienaganny klimat powieści obyczajowej z domieszką romansu i kryminału oraz wykreowała niebanalnych bohaterów, z których na największą uwagę zasługuje oczywiście Reena Hale, sympatyczna, odważna i niezwykle silna kobieta. Książka w 2007 roku doczekała się ekranizacji o tym samym tytule, z...

Suzette | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Mam coraz więcej powodów, by lubić Norę Roberts. Nie ma wątpliwości, że kryminały z wątkiem romantycznym wychodzą jej najlepiej. A może myślę tak dlatego, że jest to mój ulubiony gatunek. Tak czy inaczej, autorka doskonale się spisała tworząc "Błękitny dym". Główna bohaterka jest w pewnym sensie taka jak zawsze: młoda, piękna, odważna, wrażliwa i ma cel w życiu. Po raz kolejny także pisarka zapoznaje nas z nowym zawodem, tym razem wciąga nas w świat policjantów z Wydziału Podpaleń. Jest to kolejna zabawa Pani Roberts z ogniem (czytałam "Lasy w płomieniach" - także genialne), która udowadnia, że potrafi opisać pożar w sposób przerażający i fascynujący, mroczny i pociągający. Czyli po prostu taki jaki jest on naprawdę. Kolejną cechą wspólną dla wielu książek tej pisarki jest to jaki nacisk kładzie się na więzy rodzinne i wspomnienia z dzieciństwa. Przerzucając kartki tej książki, raz się śmiejemy z wyczynów rodziny Hale, byt za chwilę ze zgrozą dowiedzieć się co się dzieje w chorym umyśl...

Justyna | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Lubię kryminał połączony z romansem. Dziwi mnie tylko, że główna bohaterka nie domyśliła się od razu, kto jest podpalaczem, bo ja od razu wiedziałam.

Nora Roberts. Amerykańska autorka, którą świat zna nie od dziś. Jej książki zdobywają listy bestsellerów, coraz to nowe nagrody, a co najważniejsze – cieszą się nienagannością i wielkim powodzeniem wśród czytelników.
Nic, więc dziwnego, że i ja postanowiłam spróbować swoich sił w jej powieściach. Jedną z nich jest „Błękitny dym”, który został wydany pod koniec ubiegłego roku. Opowiada o losach Reeny, która przez pożar w dzieciństwie postanowiła zostać oficerem śledczym do spraw podpaleń. Ogień staje jej się drugim życiem – może nie dosłownie, ale jednak. Towarzyszy jej zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. To przez niego właśnie traci jej najbliższych. Jej bliscy znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie, a wszystko ma związek z tym szaleńczym żywiołem. W dodatku jest jeszcze ktoś. Mężczyzna. I to nie byle, jaki. Powiedziałabym raczej mężczyzna, który potrafi w dość prosty sposób podnieść temperaturę otoczenia, niemalże lepiej niż gorące płomienie żywiołu.
Już sama okładka wpro...

Biblioteka | 2013-09-29

Recenzowany tytuł opowiada historię Reeny Hale – najmłodszej córki Bianki i Gibsona. Jej opowieść zaczyna się pewnej parnej sierpniowej nocy, gdy podpalona zostaje rodzinna pizzeria. Jedenastoletnia dziewczynka jest zafascynowana trawiącymi budynek płomieniami i już w tak młodym wieku postanawia, kim zostanie w przyszłości. Lata nauki i ciężkich treningów przyniosły zamierzony cel - Reena została oficerem śledczym od spraw podpaleń. Jednak nie dane jej jest żyć w spokoju. Ogień zabiera jej najbliższych, ktoś pragnie jej śmierci. Kobieta spotyka na swej drodze Bo – przystojnego stolarza, lecz płomienie chcą jej zabrać również jego. Czy Reenie uda się ocalić ukochanego i rodzinę?

„Błękitny dym” to po części romans, a po części kryminał. Powieść ta jest pełna akcji, a tempo wydarzeń wręcz oszałamia, więc nie można oderwać się od lektury. Czytając tę książkę wreszcie zaspokoiłam swój „głód długości”, gdyż jest dość obszerna, jednak czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Zawdzięczamy to...

Agata | 2011-10-26
Przeczytana: 26 października 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam już wiele książek autorstwa Nory Roberts, po które sięgam w momentach wymagających odprężenia i z góry przewidzianego happy-endu. Po przeczytaniu "Błękitnego dymu" jestem mile zaskoczona, że była to książka inna od poprzednich, które czytałam. Jest to lektura całkiem ciekawa, choć opisy pożarów nie poprawiły mi nastroju. Nie nazwałabym tej książki sensacyjną, ale może obyczajową z wątkiem miłosnym o zabarwieniu sensacyjnym. Myślę, że dla fanów pióra Nory Roberts jest to lektura obowiązkowa. Jednak dla innych może wydać się raczej średnia, gdyż postawiona wśród innych pozycji, nie powala na kolana. Denerwującym wydaje mi się fakt, że czytelnik od samego początku wie jak zakończy się cała historia, a głównej bohaterce zajmuje to kilkaset stron książki. W romansach jest to dopuszczalne, ale w sensacji już nie za specjalnie.

marcia004 | 2011-09-07
Przeczytana: 04 września 2011

To moja trzecia książka pani Nory, i ta również bardzo mi się podoba. Książka liczy ponad 400 stron ale w ogóle się tego nie czuję, gdyż Nora Roberts posiada zadziwiający styl pisania dzięki, któremu przerzucamy kartka za kartką, użyłam już w którejś recenzji tego określenia ale co zrobić jeśli to prawda. Mogłabym równie dobrze napisać co się dzieje w historii ale bardzo nie lubię tego robić, wolę napisać jakie są moje przemyślenia na temat danego utworu. Sądzę, że na tę powieść poświęciła zdecydowanie więcej czasu, gdyż wszystkie elementy idealnie się komponują, a jak w niektórych przypadkach jest, że wydawca siedzi autorowi na głowie i ten pisze coś zupełnie nie magicznego tak zwaną książkę pisaną na poczekaniu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica