W pierścieniu ognia

Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
8,17 (23088 ocen i 1749 opinii)
tłumaczenie
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Catching Fire
w pierścieniu ognia, collins
Dominique9030

Inne wydania

Głodowe Igrzyska wbrew przewidywaniom wygrywa szesnastoletnia Katniss. Wraz z niᄍ po raz pierwszy w dziejach Kapitolu wygrywa je tak﾿e drugi trybut - Peeta Mellark, z którym Katniss stanowiła na arenie parę. Po powrocie do Dwunastego Dystryktu sprawy się komplikują - postawa Katniss podczas igrzysk bardzo nie spodobała się władzom. Komplikuje się także jej życie osobiste - Katniss niełatwo się teraz rozeznać we własnych uczuciach. Polubiła Peetę, ale przecie﾿ jest jeszcze Gale - bliski przyjaciel.

Tymczasem jednak Katniss i Peeta muszą wziąć udział w odbywającym się po każdych igrzyskach Turnee Zwycięzców i odwiedzić wszystkie dystrykty. Ta podróż uświadamia im, że są ludzie skłonni zbuntować się przeciwko okrucieństwu władzy.

"W pierścieniu ognia" to drugi po "Igrzyskach śmierci" tom trylogii, w którym Suzanne Collins opisuje losy Katniss Everdeen - dziewczyny, która nieoczekiwanie staje się symbolem i zarzewiem buntu.

źródło opisu: Media Rodzina, 2009

• Fangirl
  • Zwykły człowiek
  • Z jednym wyjątkiem
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie

7,87 (71 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8 (37 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
chrispu | 2014-05-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lepiej.
Jest lepiej niż w pierwszej części. Chociaż "rozmamłany" początek wcale na to nie wskazuje. Autorka dołożyła bohaterce trochę uczuć, wewnętrznych emocji oraz jest więcej opisów całego tego świata i nie wszystko jest takie "czarno-białe" jak by się wydawało.
W zasadzie to można zacząć czytać serię od tej drugiej części, bo tak jak w serialach - mamy co jakiś czas "skróty" tego co zdarzyło się wcześniej, więc czytelnik za bardzo się nie pogubi.
Co mnie rozczarowało - ciągle akcja obraca się wokół tych samych bohaterów, doszło tylko kilka nowych postaci ale jakoś niespecjalnie "weszli" w temat. Dużo jest tu też napisane w różnych słowach o "okrucieństwie" systemu ale jednak bez jakichś drastycznych/mocnych sformułowań i szczegółów - jakoś to do mnie nie przemawia/nie odczuwam tego. No i wątek miłosny tak fajnie się zapowiadający w poprzedniej części tu się "rozmydlił" - jakby autorka chciała zostawić sobie dwie furtki do następnej części. Generalnie rozterki miłosne...

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2013

PAMIĘTAJ, KTO JEST PRAWDZIWYM WROGIEM...

Tak, jak w pierwszej części każdego cyklu autor jest zobligowany do przedstawienia czyetlnikowi świata powieści, bohaterów oraz wydarzeń w ogólnym zarysie: o czym będzie cała seria, czego będzie ona dotyczyć; tak w kolejnej części autor może się już całkowicie skupić na rozwinięciu akcji.

"W pierścieniu ognia" akcja wychodzi po za arenę, Kapitol i Głodowe Igrzyska, tutaj Rewolucja zaczyna wysuwać się na pierwszy plan. Ludzie zaczynają się buntować,Prezydent Snow zaczyna się niecierpliwić i niepokoić, a Kosogłos... rozwija wreszcie swoje skrzydła.

POLECAM!

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo emocjonująca, trudno było mi się z nią rozstać! Katniss i Petta są zaręczeni i objeżdżają po kolei dystrykty. W dystrykatch wybuchają powstania, którym kosogłosem jest Katniss! Kapitol postanawia w książce powrócić na arene Katniss i Petcie, z czego oboje są zdruzgotani, ponieważ uważają, że już nie zdołają razem wrócić! Uciekają się do kłamstwa, że są już małżeństwem oraz że będą mieć dziecko, mimo tego i tak wracają na Igrzyska Głodowe! Zakończenie jest smutne, a zarazem szczęśliwe! Książka bardzo wciąga!!!

Sara | 2010-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2010

Bardzo ucieszył mnie fakt, że będę mogła niemal od razu, po przeczytaniu "Igrzysk śmierci", wziąć się za drugą część serii, bez czekania długich miesięcy, aż ta książka ukaże się w Polsce. Nawet nie musiałam jej szukać w bibliotece, ponieważ moja życzliwa kumpela (a właściwie jej brat) dysponuje swoim włsanym egzemplarzem tego tomu. Wczoraj wieczorem, z paczką słodkości i kawą, zasiadłam do czytania i jak się okazało "W pierścieniu ognia" spełniło wszystkie moje oczekiwania, a nawet je przebiło. Powieść skończyłam nad ranem z uczuciem niedosytu i wypiekami na twarzy.

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę,...

Obawiałam się trochę kontynuacji "Igrzysk Śmierci", a dokładnie rozczarowanie, jakie może się pojawić, gdy druga część nie będzie tak dobra, jak pierwsze. Ale gdzie tam! Moje obawy były niesłuszne.
W fabule zaskoczyło mnie wiele rzeczy, sama przeżywałam to, co Katniss. Byłam tak samo zła, przestraszona, zdeterminowana, jak ona. "W pierścieniu ognia" wywołało u mnie dużo emocji, co najbardziej sobie cenię. Już nie mogę doczekać się, kiedy dostanę w swoje ręce trzecią część. Polecam!

Canis | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Po przeczytaniu "Igrzysk Śmierci" nie mogłam się doczekać, kiedy sięgnę po "W pierścieniu Ognia". Zanim jednak ją kupiłam, przeczytałam z grubsza opinie. Jak nietrudno się domyślić, były pozytywne, nawet bardzo. Zastanawiałam się długo, co w niej będzie, kolejne igrzyska? Katniss będzie mentorką? Stwierdziłam, że to będzie nudne, ale jednak książka okazała się całkowicie NIEPRZEWIDYWALNA, w ogóle nie wiedziałam co się wydarzy! Trzymała w napięciu do ostatniej chwili.

Książa opowiada o dalszych losach Katniss i Peety. Pół roku, po zakończeniu siedemdziesiątych czwartych igrzysk, w których wspólnie wygrali, przygotowują się do Tournee Zwycięzców, gdzie zwiedzą wszystkie dystrykty. W między czasie trwają przygotowania do 75 Głodowych Igrzysk...

Ta książka, łącznie z pierwszą częścią, to ... NAJLEPSZA SERIA JAKĄ KIEDYKOLWIEK CZYTAŁAM. POLECAM KAŻDEMU!

wolfie | 2013-09-20
Przeczytana: 16 września 2013

"W pierścieniu ognia" to druga część bestsellerowej trylogii Suzanne Collins. Przeczytałam ją w okamgnieniu.
Książka wielokrotnie dostarczała mi dreszczyku emocji. Żałuję, że musiałam pożegnać się z jednym ze swoich ulubionych bohaterów. Dziwię się również, że tak powierzchownie oceniłam pewnego trybuta.
Opowieść zachwyca oryginalnością, ale nie brakuje w niej brutalności - nie raz krzywiłam się, kiedy czytałam o okrucieństwach Kapitolu.
Pomimo tego historia opowiedziana przez panią Collins zasługuje na uwagę. Polecam!

ChicaDeAyer | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Pierwsza część dobrze przyjętej sagi zaciekawiła mnie na tyle, by sięgnąć po kontynuację. W mojej ocenie ta nie odstaje poziomem od tomu otwierającego, mianowicie 'Igrzysk śmierci'.

Jednakże tu mamy nieco zmodyfikowaną siatkę konstrukcyjną względem pozycji poprzedzającej. Autorka wreszcie wprowadziła nas w uczucia głównej bohaterki - a właśnie tej warstwy psychologicznej poprzednio mi brakowało. Nakreśliła też obraz sytuacji politycznej i wiążących się z nią nadchodzących wydarzeń, które ostateczne rozwinięcie znajdą dopiero w części finalnej sagi. To wszystko wpłynęło jednakże na rozwój akcji, która tempa nabiera dopiero mniej więcej w połowie opowieści. Jednakże fabuła znów jest zgrabnie i spójnie poprowadzona, a czytelnik nie może narzekać na brak momentów zwrotnych.

Końcówka zaserwowana przez autorkę nie pozostawia czytelnikowi wyboru - trzeba koniecznie zapoznać się z kolejnym tomem.

Malwina | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Udana kontynuacja "Igrzysk śmierci" - książka od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Kiedy okazało się, że wygrana w Głodowych Igrzyskach to nie koniec, a dopiero początek, nie przypuszczałam, że bieg wydarzeń posunie się tak daleko... Prezydent Snow robi wszystko, by ukarać Katniss za jej próbę wyśmiania Kapitolu. Jak się okazuje jednak nie próbę - mieszkańcy wszystkich Dystryktów zgodnie odbierają gest głównej bohaterki za znak, że czas się zbuntować przeciwko totalitarnej władzy Kapitolu. Katniss po raz kolejny pokazuje, że stać ją na wiele, by chronić najbliższych, a do ich kręgu dołączył również Peeta. Wiele zaskakujących zwrotów akcji spowodowało, że ani razu nie nudziłam się podczas lektury. Mam nadzieję, że trzecia część również mnie nie zawiedzie.

Ekranizacje

Na półkach