Okładka książki W pierścieniu ognia

W pierścieniu ognia

Autor:
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
tłumaczenie
w pierścieniu ognia, collins
typ
papier
Dominique9030
8,14 (12785 ocen i 1138 opinii)

Opis książki

Głodowe Igrzyska wbrew przewidywaniom wygrywa szesnastoletnia Katniss. Wraz z niᄍ po raz pierwszy w dziejach Kapitolu wygrywa je tak﾿e drugi trybut - Peeta Mellark, z którym Katniss stanowiła na arenie parę. Po powrocie do Dwunastego Dystryktu sprawy się komplikują - postawa Katniss podczas igrzysk bardzo nie spodobała się władzom. Komplikuje się także jej życie osobiste - Katniss niełatwo się teraz rozeznać we własnych uczuciach. Polubiła Peetę, ale przecie﾿ jest jeszcze Gale - bliski przyjaciel.

Tymczasem jednak Katniss i Peeta muszą wziąć udział w odbywającym się po każdych igrzyskach Turnee Zwycięzców i odwiedzić wszystkie dystrykty. Ta podróż uświadamia im, że są ludzie skłonni zbuntować się przeciwko okrucieństwu władzy.

"W pierścieniu ognia" to drugi po "Igrzyskach śmierci" tom trylogii, w którym Suzanne Collins opisuje losy Katniss Everdeen - dziewczyny, która nieoczekiwanie staje się symbolem i zarzewiem buntu.

źródło opisu: Media Rodzina, 2009

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
chrispu | 2014-05-05

Lepiej.
Jest lepiej niż w pierwszej części. Chociaż "rozmamłany" początek wcale na to nie wskazuje. Autorka dołożyła bohaterce trochę uczuć, wewnętrznych emocji oraz jest więcej opisów całego tego świata i nie wszystko jest takie "czarno-białe" jak by się wydawało.
W zasadzie to można zacząć czytać serię od tej drugiej części, bo tak jak w serialach - mamy co jakiś czas "skróty" tego co zdarzyło się wcześniej, więc czytelnik za bardzo się nie pogubi.
Co mnie rozczarowało - ciągle akcja obraca się wokół tych samych bohaterów, doszło tylko kilka nowych postaci ale jakoś niespecjalnie "weszli" w temat. Dużo jest tu też napisane w różnych słowach o "okrucieństwie" systemu ale jednak bez jakichś drastycznych/mocnych sformułowań i szczegółów - jakoś to do mnie nie przemawia/nie odczuwam tego. No i wątek miłosny tak fajnie się zapowiadający w poprzedniej części tu się "rozmydlił" - jakby autorka chciała zostawić sobie dwie furtki do następnej części. Generalnie rozterki miłosne...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

PAMIĘTAJ, KTO JEST PRAWDZIWYM WROGIEM...

Tak, jak w pierwszej części każdego cyklu autor jest zobligowany do przedstawienia czyetlnikowi świata powieści, bohaterów oraz wydarzeń w ogólnym zarysie: o czym będzie cała seria, czego będzie ona dotyczyć; tak w kolejnej części autor może się już całkowicie skupić na rozwinięciu akcji.

"W pierścieniu ognia" akcja wychodzi po za arenę, Kapitol i Głodowe Igrzyska, tutaj Rewolucja zaczyna wysuwać się na pierwszy plan. Ludzie zaczynają się buntować,Prezydent Snow zaczyna się niecierpliwić i niepokoić, a Kosogłos... rozwija wreszcie swoje skrzydła.

POLECAM!

Druga część idzie tym samym tropem, co pierwsza i udaje jej się sprostać zadaniu. Jak zwykle czytelnik może spodziewać się wartkiej akcji, napięcia i przygody. W tym tomie odniosłam wrażenie, iż autorka wniosła w niej ociupinkę mniej serca niż w ,,Igrzyska śmierci'', co jednak nie znaczy, że książka jest zła. Powieść jest świetna.

Ogólna ocena: 9/10

Fabuła: 9/10
Język: 7/10
Postacie: 9/10

Sara | 2010-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2010

Bardzo ucieszył mnie fakt, że będę mogła niemal od razu, po przeczytaniu "Igrzysk śmierci", wziąć się za drugą część serii, bez czekania długich miesięcy, aż ta książka ukaże się w Polsce. Nawet nie musiałam jej szukać w bibliotece, ponieważ moja życzliwa kumpela (a właściwie jej brat) dysponuje swoim włsanym egzemplarzem tego tomu. Wczoraj wieczorem, z paczką słodkości i kawą, zasiadłam do czytania i jak się okazało "W pierścieniu ognia" spełniło wszystkie moje oczekiwania, a nawet je przebiło. Powieść skończyłam nad ranem z uczuciem niedosytu i wypiekami na twarzy.

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę,...

Książka bardzo emocjonujądca, trudno było mi się z nią rozstać! Katniss i Petta są zaręczeni i objeżdżają po kolei dystrykty. W dystrykatch wybuchają powstania, którym kosogłosem jest Katniss! Kapitol postanawia w książce powrócić na arene Katniss i Petcie, z czego oboje są zdruzgotani, ponieważ uważają, że już nie zdołają razem wrócić! Uciekają się do kłamstwa, że są już małżeństwem oraz że będą mieć dziecko, mimo tego i tak wracają na Igrzyska Głodowe! Zakończenie jest smutne, a zarazem szczęśliwe! Książka bardzo wciąga!!!

wolfie | 2013-09-20
Przeczytana: 16 września 2013

"W pierścieniu ognia" to druga część bestsellerowej trylogii Suzanne Collins. Przeczytałam ją w okamgnieniu.
Książka wielokrotnie dostarczała mi dreszczyku emocji. Żałuję, że musiałam pożegnać się z jednym ze swoich ulubionych bohaterów. Dziwię się również, że tak powierzchownie oceniłam pewnego trybuta.
Opowieść zachwyca oryginalnością, ale nie brakuje w niej brutalności - nie raz krzywiłam się, kiedy czytałam o okrucieństwach Kapitolu.
Pomimo tego historia opowiedziana przez panią Collins zasługuje na uwagę. Polecam!

Obawiałam się trochę kontynuacji "Igrzysk Śmierci", a dokładnie rozczarowanie, jakie może się pojawić, gdy druga część nie będzie tak dobra, jak pierwsze. Ale gdzie tam! Moje obawy były niesłuszne.
W fabule zaskoczyło mnie wiele rzeczy, sama przeżywałam to, co Katniss. Byłam tak samo zła, przestraszona, zdeterminowana, jak ona. "W pierścieniu ognia" wywołało u mnie dużo emocji, co najbardziej sobie cenię. Już nie mogę doczekać się, kiedy dostanę w swoje ręce trzecią część. Polecam!

ChicaDeAyer | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Pierwsza część dobrze przyjętej sagi zaciekawiła mnie na tyle, by sięgnąć po kontynuację. W mojej ocenie ta nie odstaje poziomem od tomu otwierającego, mianowicie 'Igrzysk śmierci'.

Jednakże tu mamy nieco zmodyfikowaną siatkę konstrukcyjną względem pozycji poprzedzającej. Autorka wreszcie wprowadziła nas w uczucia głównej bohaterki - a właśnie tej warstwy psychologicznej poprzednio mi brakowało. Nakreśliła też obraz sytuacji politycznej i wiążących się z nią nadchodzących wydarzeń, które ostateczne rozwinięcie znajdą dopiero w części finalnej sagi. To wszystko wpłynęło jednakże na rozwój akcji, która tempa nabiera dopiero mniej więcej w połowie opowieści. Jednakże fabuła znów jest zgrabnie i spójnie poprowadzona, a czytelnik nie może narzekać na brak momentów zwrotnych.

Końcówka zaserwowana przez autorkę nie pozostawia czytelnikowi wyboru - trzeba koniecznie zapoznać się z kolejnym tomem.

Canis | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Po przeczytaniu "Igrzysk Śmierci" nie mogłam się doczekać, kiedy sięgnę po "W pierścieniu Ognia". Zanim jednak ją kupiłam, przeczytałam z grubsza opinie. Jak nietrudno się domyślić, były pozytywne, nawet bardzo. Zastanawiałam się długo, co w niej będzie, kolejne igrzyska? Katniss będzie mentorką? Stwierdziłam, że to będzie nudne, ale jednak książka okazała się całkowicie NIEPRZEWIDYWALNA, w ogóle nie wiedziałam co się wydarzy! Trzymała w napięciu do ostatniej chwili.

Książa opowiada o dalszych losach Katniss i Peety. Pół roku, po zakończeniu siedemdziesiątych czwartych igrzysk, w których wspólnie wygrali, przygotowują się do Tournee Zwycięzców, gdzie zwiedzą wszystkie dystrykty. W między czasie trwają przygotowania do 75 Głodowych Igrzysk...

Ta książka, łącznie z pierwszą częścią, to ... NAJLEPSZA SERIA JAKĄ KIEDYKOLWIEK CZYTAŁAM. POLECAM KAŻDEMU!

Załóż konto za darmo!

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku