Okładka książki W pierścieniu ognia

W pierścieniu ognia

Autor:
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
tłumaczenie
w pierścieniu ognia, collins
typ
papier
Dominique9030
8.14 (12281 ocen i 1110 opinii)

Opis książki

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W „Igrzyskach śmierci” dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają…

W drugim tomie trylogii, „W pierścieniu ognia” Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty…

źródło opisu: Media Rodzina, 2009

Opinie czytelników
chrispu | 2014-05-05
Przeczytana: maj 2014

Lepiej.
Jest lepiej niż w pierwszej części. Chociaż "rozmamłany" początek wcale na to nie wskazuje. Autorka dołożyła bohaterce trochę uczuć, wewnętrznych emocji oraz jest więcej opisów całego tego świata i nie wszystko jest takie "czarno-białe" jak by się wydawało.
W zasadzie to można zacząć czytać serię od tej drugiej części, bo tak jak w serialach - mamy co jakiś czas "skróty" tego co zdarzyło się wcześniej, więc czytelnik za bardzo się nie pogubi.
Co mnie rozczarowało - ciągle akcja obraca się wokół tych samych bohaterów, doszło tylko kilka nowych postaci ale jakoś niespecjalnie "weszli" w temat. Dużo jest tu też napisane w różnych słowach o "okrucieństwie" systemu ale jednak bez jakichś drastycznych/mocnych sformułowań i szczegółów - jakoś to do mnie nie przemawia/nie odczuwam tego. No i wątek miłosny tak fajnie się zapowiadający w poprzedniej części tu się "rozmydlił" - jakby autorka chciała zostawić sobie dwie furtki...

Tak, jak w pierwszej części każdego cyklu autor jest zobligowany do przedstawienia czyetlnikowi świata powieści, bohaterów oraz wydarzeń w ogólnym zarysie: o czym będzie cała seria, czego będzie ona dotyczyć; tak w kolejnej części autor może się już całkowicie skupić na rozwinięciu akcji. "W pierścieniu ognia" akcja wychodzi po za arenę, Kapitol i Głodowe Igrzyska, tutaj Rewolucja zaczyna wysuwać się na pierwszy plan. Ludzie zaczynają się buntować,Prezydent Snow zaczyna się niecierpliwić i niepokoić, a Kosogłos... rozwija wreszcie swoje skrzydła.

Druga część idzie tym samym tropem, co pierwsza i udaje jej się sprostać zadaniu. Jak zwykle czytelnik może spodziewać się wartkiej akcji, napięcia i przygody. W tym tomie odniosłam wrażenie, iż autorka wniosła w niej ociupinkę mniej serca niż w ,,Igrzyska śmierci'', co jednak nie znaczy, że książka jest zła. Powieść jest świetna.

Sara | 2010-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2010

Bardzo ucieszył mnie fakt, że będę mogła niemal od razu, po przeczytaniu "Igrzysk śmierci", wziąć się za drugą część serii, bez czekania długich miesięcy, aż ta książka ukaże się w Polsce. Nawet nie musiałam jej szukać w bibliotece, ponieważ moja życzliwa kumpela (a właściwie jej brat) dysponuje swoim włsanym egzemplarzem tego tomu. Wczoraj wieczorem, z paczką słodkości i kawą, zasiadłam do czytania i jak się okazało "W pierścieniu ognia" spełniło wszystkie moje oczekiwania, a nawet je przebiło. Powieść skończyłam nad ranem z uczuciem niedosytu i wypiekami na twarzy.

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej s...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

TEAM Peeta !!!

wolfie | 2013-09-20
Przeczytana: 16 września 2013

"W pierścieniu ognia" to druga część bestsellerowej trylogii Suzanne Collins. Przeczytałam ją w okamgnieniu.
Książka wielokrotnie dostarczała mi dreszczyku emocji. Żałuję, że musiałam pożegnać się z jednym ze swoich ulubionych bohaterów. Dziwię się również, że tak powierzchownie oceniłam pewnego trybuta.
Opowieść zachwyca oryginalnością, ale nie brakuje w niej brutalności - nie raz krzywiłam się, kiedy czytałam o okrucieństwach Kapitolu.
Pomimo tego historia opowiedziana przez panią Collins zasługuje na uwagę. Polecam!

nadzieja1925 | 2013-09-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 września 2013

Książka bardzo emocjonujądca, trudno było mi się z nią rozstać! Katniss i Petta są zaręczeni i objerzdzją po kolei dystrykty. W dystrykatch wybuchają powstania, którym kosogłosem jest Katniss! Kapitol postanawia w książce powrócić na arene Katniss i Petcie, z czego oboje są zdruzgotani, ponieważ uważają, że już nie zdołają razem wrócić! Uciekają się do kłamstwa, że są już małżeństwem oraz że będą mieć dziecko, mimo tego i tak wracają na Igrzyska Głodowe! Zakończenie jest smutne, a zarazem szczęśliwe! Książka bardzo wciąga!!!

Canis | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Po przeczytaniu "Igrzysk Śmierci" nie mogłam się doczekać, kiedy sięgnę po "W pierścieniu Ognia". Zanim jednak ją kupiłam, przeczytałam z grubsza opinie. Jak nietrudno się domyślić, były pozytywne, nawet bardzo. Zastanawiałam się długo, co w niej będzie, kolejne igrzyska? Katniss będzie mentorką? Stwierdziłam, że to będzie nudne, ale jednak książka okazała się całkowicie NIEPRZEWIDYWALNA, w ogóle nie wiedziałam co się wydarzy! Trzymała w napięciu do ostatniej chwili.

Książa opowiada o dalszych losach Katniss i Peety. Pół roku, po zakończeniu siedemdziesiątych czwartych igrzysk, w których wspólnie wygrali, przygotowują się do Tournee Zwycięzców, gdzie zwiedzą wszystkie dystrykty. W między czasie trwają przygotowania do 75 Głodowych Igrzysk...

Ta książka, łącznie z pierwszą częścią, to ... NAJLEPSZA SERIA JAKĄ KIEDYKOLWIEK CZYTAŁAM. POLECAM KAŻDEMU!

Obawiałam się trochę kontynuacji "Igrzysk Śmierci", a dokładnie rozczarowanie, jakie może się pojawić, gdy druga część nie będzie tak dobra, jak pierwsze. Ale gdzie tam! Moje obawy były niesłuszne.
W fabule zaskoczyło mnie wiele rzeczy, sama przeżywałam to, co Katniss. Byłam tak samo zła, przestraszona, zdeterminowana, jak ona. "W pierścieniu ognia" wywołało u mnie dużo emocji, co najbardziej sobie cenię. Już nie mogę doczekać się, kiedy dostanę w swoje ręce trzecią część. Polecam!

Malwina | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Udana kontynuacja "Igrzysk śmierci" - książka od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Kiedy okazało się, że wygrana w Głodowych Igrzyskach to nie koniec, a dopiero początek, nie przypuszczałam, że bieg wydarzeń posunie się tak daleko... Prezydent Snow robi wszystko, by ukarać Katniss za jej próbę wyśmiania Kapitolu. Jak się okazuje jednak nie próbę - mieszkańcy wszystkich Dystryktów zgodnie odbierają gest głównej bohaterki za znak, że czas się zbuntować przeciwko totalitarnej władzy Kapitolu. Katniss po raz kolejny pokazuje, że stać ją na wiele, by chronić najbliższych, a do ich kręgu dołączył również Peeta. Wiele zaskakujących zwrotów akcji spowodowało, że ani razu nie nudziłam się podczas lektury. Mam nadzieję, że trzecia część również mnie nie zawiedzie.

Załóż konto za darmo!

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica