Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12624/patronaty-tygodnia-02-08-09-2019

Patronaty tygodnia (02-08.09.2019)

1 wartościowy tekst

Wrzesień to, owszem, żółknące liście i niższa temperatura, lecz także obfitość premier książkowych. Na ten miesiąc wydawcy planują całkiem sporo nowości, które pomogą nam przetrwać jesień. Oto pierwsze z nich – te książki z pieczątką naszego patronatu znajdziecie na półkach księgarni już w tym tygodniu.

„To”Stephen King, tłumaczenie: Robert Lipski (wyd. Albatros)

Gdzie kupić

Dla dzieci miasteczko Derry jest całym światem. Dla dorosłych, którzy zawsze wiedzą wszystko najlepiej, to po prostu rodzinne miasto – swojskie, porządne, idealne do życia. Ale to dzieci widzą – i czują – co tak strrrasznie różni Derry od innych miejsc. W kanałach miasteczka zalęgło się TO. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec TO. I to one stają do walki z potworem.

Mijają lata, dzieci opuszczają rodzinne miasto. Zgroza i potworności trwają głęboko pogrzebane i przykryte całunem zapomnienia… Dopóki już jako dorośli nie zostaną wezwani, by raz jeszcze stanąć do walki z TO, które miota się w zakamarkach ich pamięci, zamieniając dawne koszmary w przerażającą rzeczywistość.

W 1990 roku na podstawie „To” nakręcono serial telewizyjny. Na adaptację kinową przyszło czekać prawie 30 lat. Reżyser Andres Muschietti zdecydował się na podzielenie akcji na dwa filmy. Pierwszy, który wszedł na ekrany w 2017 roku, przedstawia historie dzieci. W drugim, z gwiazdorską obsadą – m.in. Jessica Chastain, James McAvoy i Bill Skarsgärd – pojawiają się one już jako dorośli.

„Białe kłamstwa”Piotr Borlik (wyd. Prószyński i S-ka)

Gdzie kupić

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego.

Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po serii makabrycznych morderstw w Gdańsku – gdyńskiego biznesmena Jacka Biernata, mężczyzny wyjątkowo bliskiego komisarz Agacie Stec –niespodziewanie to ona nagle znajduje się w kręgu podejrzeń i mimo braku przekonujących dowodów trafia do aresztu. Bez środków na zapłacenie absurdalnie wysokiej kaucji ustanowionej przez prokuratora, zmuszona jest przyjąć pomoc brata, znanego psychologa Artura Kamińskiego. Rola, jaką specjalizujący się w pracy z psychopatami Kamiński odgrywa w ostatnich wydarzeniach, jest coraz bardziej podejrzana. Stec postanawia podjąć jego niebezpieczną grę, by wymierzyć mu sprawiedliwość. W pewnym momencie zdaje sobie jednak sprawę, że nieświadomie z łowcy stała się zwierzyną. Nie wie, o jaką stawkę toczy się gra, nie wie też, czyje tajemnice są motorem zdarzeń.

„Miasto dziewcząt”Elizabeth Gilbert, tłumaczenie: Katarzyna Karłowska (wyd. Rebis)

Gdzie kupić

Najnowsza książka Elizabeth Gilbert, autorki bestsellerowego „Jedz, módl się, kochaj"!

Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.

W 1940 roku 19-letnia Vivian Morris zostaje wyrzucona z prestiżowego Vassar College z powodu miernych osiągnięć na pierwszym roku. Zamożni rodzice wysyłają ją do Nowego Jorku, gdzie ma zamieszkać u ciotki Peg, właścicielki podupadłego teatru rewiowego. Vivian poznaje liczne grono barwnych, charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, artystki szekspirowskich scen, autorów tandetnych dramatów kryminalnych, inspicjentów i reżyserów. Gdy jednak popełnia błąd, w wyniku którego wybucha skandal w środowisku, cały jej nowy świat staje na głowie – ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć. I przede wszystkim znajdzie miłość swojego życia. Vivian wspomina te wydarzenia, które doprowadziły do wielkiego przełomu w jej życiu z perspektywy przeżytych 89 lat. „Miasto dziewcząt” to romans niepodobnych do innych, oparty na głębokiej wiedzy o tym, czym są namiętności i na czym polegają więzi między kobietą i mężczyzną.

„Imperium ciszy”Christopher Ruocchio, tłumaczenie: Jerzy Moderski (wyd. Rebis)

Gdzie kupić

Galaktyczny rozmach i genialna wizja bohatera-tyrana w kosmosie –pierwszy tom nowej serii science fiction „Pożeracz Słońc".

Ludzkość ma go za bohatera: człowieka, który zmiótł z nieba ostatnich obcych, Cielcinów. Oni uważają go za potwora: diabła, który zniszczył słońce, przy okazji unicestwiając miliony istnień.
Ale Hadrian nie był bohaterem ani potworem. Nie był nawet żołnierzem.
Uciekając przed ojcem i przyszłością w Świętym Zakonie Terrańskim, jaką ten dla niego zaplanował, przypadkiem znalazł się na niewłaściwej planecie, w zapadłym zakątku galaktyki. Zdany na własne siły, był zmuszony walczyć na arenie jako gladiator. A gdy w końcu trafił na dwór lokalnego lorda, musiał radzić sobie w nie mniej niebezpiecznej sieci intryg i układów.
Tak wkroczywszy na ścieżkę swego przeznaczenia, walczył w wojnie, którą nie on rozpoczął, dla Imperium, którego nie kochał, przeciwko wrogom, których nigdy nie pojął.

„Kurier z Toledo”Wojciech Dutka (wyd. Lira)

Gdzie kupić

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć…

Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.

Wojciech Dutka, historyk z wykształcenia i z zamiłowania, z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco...

„Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską.

„Był sobie pies 2”W. Bruce Cameron, tłumaczenie: Edyta Świerczyńska (wyd. Wydawnictwo Kobiece)

Gdzie kupić

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego człowieka. Bailey – bohater bestsellera „Był sobie pies” – powraca w nowym psim wcieleniu, aby wypełnić kolejną misję!

Mała Clarity June opuszcza ukochaną babcię i jej psa i wyjeżdża z matką do wielkiego miasta. Psiak przeżył już wiele żyć i sporo się nauczył o ludziach. Miał różne imiona: Bailey, Toby, Ellie, Koleżka…

Bailey powraca w nowym wcieleniu na czterech łapach i spotyka dorastającą Clarity. Wie, że jego misja jeszcze nie została wypełniona – musi pilnować i strzec dziewczynki. Musi być dzielnym psem!

Tym razem zrobi wszystko, aby pomóc ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość i zrealizować jej marzenia. Czasami będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić jako inny psi przyjaciel. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

„W jego oczach”Alicja Sinicka (wyd. Wydawnictwo Kobiece)

Gdzie kupić

W życiu Leny i Artura rozpoczyna się nowy rozdział. Właśnie się zaręczyli po dwóch latach związku. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, a sama Lena nie potrafi zostawić przeszłości za sobą. Wciąż nie może pogodzić się z tym, że jej ukochany ma przed nią mnóstwo tajemnic.
Czy tak poważna decyzja nie powinna być podejmowana bez cienia wątpliwości? Czy Artur potrafi oddać się jej całkowicie i rozpoczną wspólne życie na nowych zasadach?
Kobieta nie ma pewności, czy przebije się przez mur, który wzniósł jej ukochany. Czy kiedykolwiek do końca go pozna?

Powiązane treści:
Patronaty tygodnia (19-25.08.2019)

Spora dawka wzruszeń płynących z historycznej sagi rodzinnej czy porcja sensacyjnych wrażeń od Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander? A jeśli latem wolicie sięgnąć po bardziej wymagającą lekturę, polecamy zapis rozmów z tymi, którzy podczas II wojny światowej walczyli o naszą wolność. Oto książki, nad którymi w tym tygodniu objęliśmy patronat medialny. więcej
Patronaty tygodnia (12-18.08.2019)

Od przybytku głowa nie boli! Aby jednak rozeznać się w wielu premierach tego tygodnia, zerknijcie na poniższą ściągę. Od mrocznych kryminałów (Chmielarz i Cavanagh!) oraz romansów z nutką pikanterii, przez literaturę faktu, po mądre książki dla dzieci – wydawcy rozpieszczają nas nowościami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.więcej
Patronaty tygodnia (5-11.08.2019)

Historia o kobiecie, która bierze ślub sama ze sobą czy nowe wydanie klasyki SF z 1958 roku? Choć premier w tym tygodniu nie ma zbyt wiele, to obok „Ceremonii” oraz „Non stop" nie można przejść obojętnie. Szukajcie w księgarniach książki Wandy Żółcińskiej oraz opowieści Briana W. Aldissa, ukazującej się w serii „Wehikuł czasu” – to na ich okładkach znajdziecie pomarańczowy logotyp lubimyczytać.pl.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 10  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 217
Internetowa_cela
02-09-2019 13:15
Z dużym, wręcz wielkim zainteresowaniem oczekuję na dwie pozycje: Miasto dziewcząt, choć wciąż moją ulubioną w dorobku autorki jest Botanika duszy oraz w kręgu zainteresowań jest Kurier z Toledo. Wojciech Dutka już wielokrotnie miło nas zaskoczył, łącznie z nowym wydaniem książki Czerń i purpura Z dużym, wręcz wielkim zainteresowaniem oczekuję na dwie pozycje: Miasto dziewcząt, choć wciąż moją ulubioną w dorobku autorki jest Botanika duszy oraz w kręgu zainteresowań jest Kurier z Toledo. Wojciech Dutka już wielokrotnie miło nas zaskoczył, łącznie z nowym wydaniem książki Czerń i purpura.
pokaż więcej
książek: 544
Annonimowa
02-09-2019 15:29
Imperium ciszy Imperium ciszy wydaje się ciekawe
książek: 1741
Deutschland91
02-09-2019 15:55
A mnie zainteresowała książka Był sobie pies 2 Był sobie pies 2
książek: 1055
Johnson
02-09-2019 17:13
Oczywista omyłka pisarska. Winno być: "Kto na nam w tym tygodniu za patronat zapłacił".
książek: 24
Little_Lotte
02-09-2019 20:10
No właśnie kto? Bo nie licząc psa, te tytuły czy raczej ich autorzy nic mi nie mówią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1206
Książka_koc_kot
02-09-2019 18:50
Jak dla mnie Kurier z Toledo Kurier z Toledo
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Przeznaczenie i pierwszy pocałunek

Kolejna przygoda stworzona przez jedną z najlepszych autorek literatury młodzieżowej Kasie West! Nawet nie wiecie, ile czekałam na kolejny tom. To ocz...

zgłoś błąd zgłoś błąd