To

2019-08-14
Robert Lipski
horror king klaun balon dzieci

Oficjalne recenzje i

Miasteczko, w którym zalęgło się zło

[ 22 ] Link do recenzji

Opinie [1 191]

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczyl dziś rano." - magiczne słowa Billa Denbrougha. "To" jest dość pokaźną książką opowiadającą o niedużym miasteczku w stanie Main - Derry. Siódemkę zupełnie różnych dzieciaków połączyło... To. Ucieleśnienie strachów, koszmar na jawie. Poznajemy historię z dwóch perspektyw - dzieciństwa bohaterów oraz 27...

jedna z moich ulubionych książek Kinga
Choć czasem ciężko było się połapać co gdzie, kto itp to i tak uważam ją za jedną z najlepszych

Pierwszy raz sięgnęłam do książki kilka lat temu, udało mi się wówczas przeczytać niewiele ponad połowę książki, ponieważ - niestety - ktoś złożył na nią rezerwację w bibliotece. Część, którą na tamten moment przeczytałam - była super. Po latach uznałam, że warto dokończyć to, co się zaczęło, zatem ponownie wypożyczyłam "To" (na szczęście, mniej więcej pamiętałam, gdzie...

Ta książka jest wybitna. Choć liczy sobie sporo stron, ciężko jest się od niej oderwać. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał to polecam i to bardzo!

Klauni wcale nie są straszni, prawda? Dzieci z miasteczka Derry na pewno są innego zdania. Książka jest bardzo gruba i długo się do niej zbierałam, ale było warto. Trzyma w napięciu i ciężko się od niej oderwać.

Bardzo dobra, choć przydługa (pisana przez pięć lat). I ta nieszczęsna scena w podziemiach miasteczka. Za nią jedna gwiazdka mniej.

trochę nudne

Przerażające "To" S.Kinga to jedna z jego najpopularniejszych powieści.Książka ogromna stronicowo,ponad tysiąc kartek do przeczytania.Akcja rozgrywa się w ciągu 27 lat.Najpierw są to dzieci z tzw.Klubu Frajerów,niedoceniani przez bliskich,gnębieni przez starszych chłopaków z miasteczka.William,Richie,Ben,Eddie,Stan,Mike i Beverly.Ich przyjaźń nie wynika tylko z tego że są...

ta książka mnie zmęczyła

Taka sobie