Pan Samochodzik i człowiek z UFO

Okładka książki Pan Samochodzik i człowiek z UFO
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Euro Cykl: Pan Samochodzik (tom 14) Seria: Przygody Pana Samochodzika powieść przygodowa
powieść przygodowa
Pan Samochodzik (tom 14)
Przygody Pana Samochodzika
Euro
1991-01-01
1991-01-01
nienacki pan samochodzik człowiek z ufo nieśmiertelny

więcej Więcej

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Będzie egzotycznie!

Autora trochę poniosła fantazja. Tym razem pan Tomasz przeistacza się w istnego Bonda, czy innego filmowego agenta służb specjalnych, który na swoje usługi ma nie tylko najnowocześniejszy sprzęt i super technologie, ale nawet takie wynalazki, które jeszcze nie zostały wymyślone. Plus za inwencję twórczą (szczególnie za Erę Panowania Rozumu), minus za wiarygodność.
Pomimo...

Moja ulubiona zaraz po Templariuszach część. W przeciwieństwie do pozostałych podchodziła prawie pod science-fiction. Całkiem mi się Pan samochodzik w takim nie do końca realistycznym wydaniu spodobał. Kolejnym plusem był Dawson, którego strasznie polubiłam, zazwyczaj na inne postacie poza Panem Samochodzikiem i harcerzami nie zwracałam uwagi, a tu jednak ktoś inny przykuł...

To za co lubilem Pana Samochodzika - ksiazka przygodowa z bogatym tlem krajoznawczo-historycznym Polski zostalo utracone w tej ksiazce. Autor na sile ubral Pana Samochodzika w powiesc Fantastyczna kompletnie klimatem odlegla od uniwersum tego gdzie dzialy sie poprzednie czesci. Przeczytalem ale nie moge powiedziec ze chcialbym tego wiecej.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Pan Samochodzik i nieśmiertelny to ukłon w kierunku Science Fiction. Dla wszystkich, którzy z przymrużeniem oka traktują doniesienia o UFO, a ja do takich należę, ciekawa próba wyjaśnienia pewnych, wydawałoby się niewytłumaczalnych zjawisk. Jestem zdumiony a jednocześnie pełen podziwu dla Nienackiego za zgrabne i w miarę logiczne (nawet całkiem bez większych zgrzytów dla...

Najdziwniejsza część o "Panu Samochodziku". Nie ukrywajmy, że zrobiła się z tego powieść science-fiction. Nawet takie lubię, ale nie do końca wtedy, gdy do czegoś jak najbardziej realnego próbuje się wprowadzać elementy tego gatunku. No cóż - panu Nienackiemu takie rzeczy można wybaczyć.

piekne

bardzo lubię

Na półkach: , , , , ,

Cóż mogę napisać - wybitna! Jestem wielką fanką Pana Samochodzika i twórczości Nienackiego, jego stylu, rzadko teraz jakaś książka potrafi mnie tak wciągnąć,a sentyment do całej serii mam niezmienny. Po raz kolejny jestem pod wrażeniem. Gorąco polecam, i starszym i młodszym, nie zawiodą się :)

Odczuwam ogromny smutek mając świadomość,że to "ostatni" Pan Samochodzik napisany przez Nienackiego za jego życia. Trochę szkoda,że następny tom zaczął pisać ładnych parę lat od wydania Pana Samochodzika i Nieśmiertelnego,ale najprawdopodobniej autor chciał sprawdzić się w trochę innych książkach,a nie szufladkować tylko jako autor literatury młodzieżowej. Będzie mi bardzo...

2 232
  • Pan Samochodzik