Niewiarygodne przygody Marka Piegusa

przygoda sensacja zagadka powieść
literatura dziecięca
1997-01-01
przygoda sensacja zagadka powieść

Ta książka się nie starzeje, wciąż aktualna i zabawna.

Fajna książka uważam że nie tylko dla dzieci śmieszna w niektórych momentach może trochę straszna czasami

Przygody pechowego Marka Piegusa nigdy się nie znudzą. Powróciłam do tej książki po latach i nic się nie zmieniło.
Historia jest dowcipna, zagadkowa i tak samo mnie ciekawiła, jak byłam dzieckiem. Autor miał naprawdę dużo pomysłów w głowie.
Świetna pozycja dla dużych i małych.

Książka niby "dla młodzieży", ale w swej istocie stanowi odpowiedź na całkiem już poważnego "Złego" Tyrmanda, którym inspiracje wylewają się niemal z każdej strony. Tyle że w "Piegusie" wyszystko się dzieje szybciej, dowcipniej i znacznie łagodniej.

Ta książka w swojej narracji zdecydowanie ma coś z języka Gombrowicza i Kafki (jak zresztą niejedna powieść Niziurskiego). Czytało się przyjemnie i z uśmiechem.

Po prostu mistrz! Czytałem wielokrotnie jako dziecko; teraz po latach ubawiłem się jeszcze bardziej podczas czytania.

fajna fajna młodzieżowa, sporo się dzieje.

a z wniosków to wyobrażam sobie, że ta pozycja jest aktualnie już kosmiczna.

to tło wydarzeń czyli głęboki prl już dla mnie jest obcy ale potrafię jeszcze go poczuć a dla TW Mieszka i TW Leona to już zupełna abstrakcja, kosmos, S-F w życiu nie będą potrafili sie tak w to wgryźć.
na szczęście.

Jakoś tak wypadło, że przeczytałem ją drugi raz po wielu latach i to z wielką przyjemnością i uśmiechem. I mogę tylko napisać, że to Niziurski w doskonałej formie

To taka książka,do której wracam co jakiś czas(chociaż ten powrót jest po długiej przerwie) i tyle.Klasyka .

Stary się robię. Uleciało ze mnie wiele. Odpadają mi piegi, które tyle lat były symbolem młodzieńczej fantazji. Marek Piegus, choć pechowy i mało charyzmatyczny jako bohater, stał się filarem jako przykład książki, która budzi do przygody. Pozwalał widzieć rzeczy fascynujące w codzienności. Na ulicy obok. W sąsiednim bloku. Nie było słowa "nudne".
Zdania Mistrza Edmunda...

2 152