Hobbit, czyli tam i z powrotem

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura dziecięca
9788320717501
Maria Skibniewska
tolkien fantasy lektury

Opinie [2 494]

Zdawałem sobie sprawę, że książka jest lekturą dla szkół podstawowych, ale i tak odrzuciła mnie bardzo. Bardzo dużo wyrażeń takich jak "nagle", "niesamowitym szczęściem", "niespodziewanie", itp. - nie na tym polega fantastyka. "Władcę Pierścieni" zostawię w kolejce, ale szybko po niego nie sięgnę.

W ostatnim czasie przypadło mi czytać książkę autorstwa J.R.R. Tolkiena pod tytułem „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Publikacja ta opowiada historię pewnego hobbita- Bilba Bagginsa oraz trzynastu krasnoludów- Thorin, Balin, Dwalin, Bifur, Bofur, Bombur, Fili, Kili, Oin, Glorin, Nori, Dori i Ori jak i również czarodziej imieniem Gandalf Szary. Główni bohaterzy postanowili,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę. Była lekka w odbiorze i napisana chyba gdy autor był w pogodnym nastroju. Powiedziałabym, że to nawet bardziej bajka niż poważniejsza powieść, jednak i tak przeczytałam ją kilka razy, bo mi się podobała i za każdym razem dobrze się bawiłam.

Bilbo Baggins to leniwy i dość łasuchowaty hobbit . Mimo to pewnego dnia do jego domu przychodzą nieproszeni goście i pod przymusem zostaję wciągnięty w długa i niebezpieczna podróż , pełną różnych przygód .Książka jest zarówno przygodowa jak i fantastyczna , polecam wszystkim fanom tego typu książek

Moja ulubiona książka Tolkiena. Zdecydowanie łagodniejsza i napisana z większym poczuciem humoru niż poważna trylogia.

Tolkien, którego czyta się lekko i przyjemnie. Książka z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom, niegotowym jeszcze na niuanse i rozległe opisy Władcy Pierścieni

Aby zachwycić się Tolkienem, trzeba dojrzeć. Widzę to wyraźnie po sobie. Pierwszy raz "Hobbita" czytałem w gimnazjum i wówczas kompletnie mi się nie podobał. Po latach sięgnąłem jednak ponownie do tej książki i zrewidowałem swoją ocenę.

Najpierw widziałem film i dopiero teraz przeczytałem książkę. Jestem w szoku, że film odbiega tak diametralnie od książki. Moim zdaniem może Hobbit to bajka dla dzieci ale mi spodobał się bardzo, ponieważ czytałem go z dużym zainteresowanie, łatwością i ciekawością. Jak dla mnie mimo, że film jest naszpikowany akcją i wątkami których w książce niema to książka Hobbit i tak...

Książka MEGA NUDNA. Jest w niej dużo niepotrzebnych opisów, w tym bardzo nudno napisanych. Akcji prawie nie ma, a jak jest, to moim zdaniem bardzo nudno napisana.
Nie polecam

Bardzo inteligentnie, delikatnie napisana opowieść kierowana do wrażliwych młodych odbiorców. Literatura wyższych lotów. Niestety, miejscami mnie nużyła.

Dyskusje

67 658