Hobbit, czyli tam i z powrotem

Okładka książki Hobbit, czyli tam i z powrotem
J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura dziecięca
2002-01-01
9788320717501
Maria Skibniewska
tolkien fantasy lektury

Lekka, przyjemna, czyta się ją bardzo szybko.

Lekka i przyjemna, może aż za bardzo.

Jedyną książka, która przeczytałem dwa razy, w dwóch zupełnie innych etapach życia. Okazuje się, że Hobbit to wspaniała przygoda - zarówno dla dziecka z podstawówki jak i pracującego w korporacji męża i ojca.

Jedna z nielicznych lektur szkolnych, które czytałam z najprawdziwszym zaangażowaniem. Bardzo przyjemna historia. Wyznawcy LOTRa mogą mnie zjeść za taką opinię, ale Hobbit jest według mnie dużo przyjemniejszy niż "Władca Pierścieni".

Bardzo podziwiam twórczość Tolkiena. Bardzo lubię i uważam za najlepsze fragmenty, w których są wpisane pieśni. Prześliczny język + ciekawa historia

Genialna fabuła, świetne zwroty akcji oraz ulubieni bohaterowie umieszczeni w niezmiernie intrygującym świecie. Przepis na idealną książkę. "Hobbit" bardzo mi się spodobał

Książkę czytałam tylko dlatego, że była lekturą. Nie mój gatunek.... Ale ma swoich fanów

Kolejna z odświeżanych po latach książek. Naprawdę dobrze się czyta i wciąga. Lubię wracać do przygód pana Bagginsa i reszty kompanii.

Dnf 14%.
Nie dam rady, zbyt to infantylne i usypiające.

Na półkach: , , , ,

8,25*+

Największą zaletą tej powieści jest chyba fakt, że napisał ją sam Tolkien - nie chodzi mi o prestiżowe nazwisko, ale o sam sposób pisania. To mój pierwszy kontakt z jego twórczością i naprawdę jestem pod wrażeniem tego, jak treść książki łatwo, szybko i przyjemnie wchodzi do głowy. Tolkien napisał "Hobbita" prostym, ale niezwykle barwnym i przyjemnym językiem, a to...

72 759
    17 010