Hobbit, czyli tam i z powrotem

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura dziecięca
Maria Skibniewska
tolkien fantasy lektury

Opinie [2 582]

Super ale dluga

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza książka Tolkiena i klasyka fantasy. Ma w sobie spójną przygodową fabułę, humor, przedstawienie wszystkich typów postaci, które potem pojawiają się we „Władcy Pierścieni” a także elementów Śródziemia. Do tego jeszcze wszystko jest podane w odpowiednich proporcjach, przez co tolkienowskie „universum” (modne ostatnio słowo) nie przygniata akcji ani humoru.
Jak to...

Do hobbita podchodziłem już po przeczytaniu trylogii. Jestem fanem wojennego klimatu z Dwóch wież i Powrotu króla, więc duży minus za bajkowość hobbita. Książka krótka i szybka do przeczytania za to daję 6.

Jako lektura szkolna, nie jest źle. Momentami trochę nudnawa, ale ogólnie jest git ^^

sposób w jaki napisana jest książka jest fatalny, a tłumaczenie miałam dobre, bo wiem że niektórzy na to narzekają, fabuła i historia super, ale szczerze wolę film! męczyłam się jak nigdy czytając tę książkę...

Piękna książka dla młodszych i dla starszych. Cudowny świat, przemyślana historia. Pozwala przenieść się człowiekowi choć na chwilę w lepsze, bardziej bajkowe miejsce.

Książka dość dobra. Jak ktoś nie lubi fantasy no to niestety raczej nie wpadnie do gustu.

Mnie nie powala. Film i książka trochę się różnią. Jako lektura może być. Ale daję 7/10.

Książka mi się podobała, jednak nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia. Może to wiązać się z tym, że bardzo podobał mi się film (o wiele bardziej niż WP), a osobiście uważam, że jest on zdecydowanie lepszy niż książka.

Bardzo dobry humor, świetnie wykreowany świat :) Kocham...Przeczytałam mając 9 - 10 lat.

Dyskusje

69 396