Chrzest ognia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
1996-01-01
Data 1. wydania:
2009-11-01
superNOWA
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Najlepsza część z sagi. Wartka akcja.

Na temat kolejnej książki z serii można powiedzieć tylko tyle, że jest to następna rewelacyjna część przygód Geralta z Rivii, która wciąga, zachwyca i ani przez chwilę nie nudzi.

To się nazywa dobra część historii o Wiedźminie, szkoda tylko że ostatnie strony połykałam w opętaniu i bardzo zaskoczyło mnie zakończenie. Dużą część książki mimo wszystko byłam zła, że tak mało się dzieję to końcówkę dostałam przednią. Ja chce kolejną część :)

Książka dobra, ale były lepsze i gorsze momenty, według mnie, do tej pory jest to najgorszy tom z sagi Wiedźmina, zobaczymy jak będzie dalej :)

Tak mnie wciągnęło to słuchowisko, że "kończyłam" (tak od polowy ;) je w pracy... i mało telefonu nie rozwaliłam, gdy okazało się, że Fonopolis nie nagrało dalszych części. Polecam mając nadzieję, że i "Wieża jaskółki" i "Pani jeziora" doczekają się aktorskiej interpretacji.

Po czwartej części wydawało mi się, że kończy się moja przygoda z serią o Wiedźminie, jednak postanowiłem dać jeszcze jedną szansę i nie żałuję, piąty tom już lepszy. Dziwi mnie jedynie uwielbienie co poniektórych dla warsztatu autora. Powiedziałbym, że samo pisarstwo Sapkowskiego jest przeciętne. Słaba kreacja postaci, czasem mają takie cechy, czasem inne, w zależności od...

Moja ulubiona część pięcioksiągu, który cenię ciut mniej niż opowiadania i Trylogię husycką. W każdym razie - POLECAM!

Nie sądziłam, że coś z klasyki polskiej fantastyki - bo tak z pewnością można nazwać Wiedźmina - spodoba mi się tak bardzo. Aż sama jestem tym zaskoczona. ,,Chrzest ognia,, jest trzecim tomem sagi (piątym jeśli liczyć dwa tomy opowiadań) i na pewno nie ostatnim jaki w tym roku planuję przeczytać. Mimo że cykl został wydany ponad 20 lat temu to książki są niesamowicie świeże...

Uwielbiam Geralta i spółkę 😁
Bałam się że po trochę słabszym Czasie Pogardy może być tendencja spadkowa i jestem szczęśliwa bo poziom tego tomu jest mega.

Słyszałam, że jest to jeden z gorszych tomów ale moim zdaniem - równie dobry jak dwa pozostałe. Bawiłam się przednio, polecam wszystkim! Dodatkowym plusem tego tomu jest obecność Milvy i Cahira.

Dyskusje

42 408