Chrzest ognia

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction 382 str.
2014-10-28

superNOWA
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Kup książkę

Moim zdaniem najlepsza część ze wszystkich, ale pomyli się ten, kto pominie pozostałe. Wiedźmina trzeba ogarnąć w całości. Dopiero wtedy będzie się miało pełną satysfakcję z lektury.

Książka o sojuszach.
Czasem z przypadku, czasem wbrew sobie, ale wszystko to by osiągnąć założony cel.
Wreszcie mamy nieco więcej Geralta, który trafia do wyjątkowo barwnej kompanii na drodze do odnalezienia Ciri.
Mamy Milvę, pyskatą i rezolutną łuczniczkę. Ponownie spotykamy Cahira, "nie Nilfgardczyka", który z wroga staje się towarzyszem walki. Do tego wyższy wampir...

Tom 3 powieści o Geralcie i jego wiernej kompanii. Ta część skupia się na podróży Geralta w poszukiwaniu Ciri wraz z przewrotną drużyną w skład w której wchodzą krasnoludy, żołnierz Niflgardzki, Wampir oraz Elfka Milwa. Barwne, emocjonujące opisy podróży, powodują że nie można się oderwać nawet na chwilę od kolejnych rozdziałów. Polecam również w formie audiobooka jako...

Akcja rozkręca się na dobre, tak samopotrafią jak wojna ktora opopanowała kraj. Geralt wraz z barwną kompanią rusza na poszukiwania Ciri. Przechodzi wiele m.in. chrzest ognia i zostaje rycerzem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny tom i kolejne przygody Wiedźmina. Akcja zwolniła i opisuje świat pogrążony w wojnie, przez który Geralt podąża ze swoją nietypową drużyną.
Geralt poznaje wielu nowych bohaterów, którzy są bardzo ciekawi. A poszukiwania Ciri dalej trwają.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna książka, cudowni bohaterowie i ukazanie ich różnorodności. Zdecydowanie najlepsza książka z sagi.

Czytam sobie całego Wiedźmina ponownie i teraz nadszedł czas na moją ulubioną część, czyli Chrzest ognia. Oczywiście znów śmiałam się w tych samych momentach, oczywiście znów przeżywałam przygody bohaterów i oczywiście znów uwielbiałam Regisa. Mimo upływu lat Wiedźmin jest wciąż tak samo świetny.

Regis, Cahir, Milva, Gerald, Jaskier. Pięciu klasnoludów. Wyprawa jaka ich czekała. Uwielbiam jak Gerlad nie znosi Cahira, a potem stają razem do boju. Albo Regisa, mój wampirek. Milva jest nieznośna, ale kocham ją za ten charakter.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wszystkie Wiedźminy są po prostu super, ale poszczególne części bywają gorsze i lepsze. Początkowo "Chrzest ognia" w ogóle nie przypadł mi do gustu, jakoś motyw Szczurów (szajki elfów, które się bawią, piją i biją) nie spodobał mi się. Miałam dać 7 gwiazdek, ale w sumie końcówka była doskonała (a to wcale nie jest regułą sagi), podobały mi się magiczne spotkania...

Bardzo dobra

Dyskusje