rozwińzwiń

Chrzest ognia

Okładka książki Chrzest ognia Andrzej Sapkowski
Okładka książki Chrzest ognia
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
superNOWA
2014-10-28
1996-01-01
Data 1. wydania:
2009-11-01
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Najlepsza część wiedźmina. A dlaczego? A dlatego że fajnie idzie fabuła, najmniej tu zapychaczy które nic nie wnoszą, mało zmian narracji, ogólnie bardzo dobrze się to czytało.

85/100%

85/100%

ale żeście ekipę zmontowali xD

ale żeście ekipę zmontowali xD

Naprawdę dobra książka.

Naprawdę dobra książka.

Nie mogę tego tomu nazwać złym, ale jednocześnie nie mogę powiedzieć, że był dla mnie czymś niewyobrażanie dobry. Jego większa część skupia się na kompani Geralt i jego podróży, gdzie fakt, poznajemy wiele ciekawie napisanych postaci, jednakowoż całość wydaje się być przeciągniętą podbudową, pod następny tom. Najlepiej radzą sobie natomiast wątki polityczne, których ku mojemu zaskoczeniu, nawet tu nie brakuje i wyśmienicie mi się w nie zagłębiało. Nawet Ciri, chociaż jej mało, daje radę.

Kolejna tom serii, który przypadł mi do gustu. Tym razem akcja koncentruje się bardziej na Geralcie, co było ciekawą odmianą po poprzedniej części "Czas pogardy". Najciekawszą postacią w tej części jest według mnie Regis, aczkolwiek cała wesoła kompania wzbudziła moją ogromną sympatię. Polecam! Lecę po kolejny tom.

Bardzo emocjonująca, wciągająca historia. Cała drużyna bardzo specyficznie skomponowana a postać Regisa dobrze przypada mi do gustu. Książka warta uwagi.

Bardzo dobra kolejna część. Trochę za dużo już polityki, zamiast zwykłego lania potworów, ale nadal czyta się to (i słucha w słuchowisku Supernowy) rewelacyjnie. No i Regis kompensuje wszystkie niedociągnięcia.

Zdecydowanie to moja ulubiona część serii zwłaszcza po mocno skupionym na polityce "Czasie pogardy" - z rosnącym zaciekawieniem śledziłam awanturnicze przygody Geralta i jego niezwykłej drużyny. Wartka akcja nie pozwala się nudzić, pojawiają się nowe, ciekawe postacie, które dodają historii wielowymiarowości. Mało jest za to Ciri i Yennefer, ale dla mnie jest to plus.

W tej części jest już więcej o Geralcie niż o Ciri. Tym razem to tytułowy Wiedźmin jest tu głównym bohaterem i jego nietuzinkowa kompania. Do tego papuga, która nazywa się Feldmarszałek Duda - oj, grubo. Szacun dla autora za odwagę (a może to przepowiednia była?) Na dokładkę wojna z Nilfgardem jakoś tak dziwnie wpłynęła na losy Wiedźmina, że nie ubił ani jednego stwora z piekła rodem. Ratuje przyjaciół z opresji, ale potworów nie zabija. Jednego przepłoszył, a z długim się zaprzyjaźnił. Co ta wojna robi z ludźmi?
Książka bardzo dobrze się czyta. Częste zmiany miejsca akcji, punktu widzenia, zmienna narracja, to wszystko wpływa na dynamikę i nie sposób się nudzić. Ciężko jest się od niej oderwać. Saga wciąga mnie coraz bardziej. Jest niedziela i nie mogę się doczekać poniedziałku, aby zajść do biblioteki po kolejną część, bo przeczytałem szybciej niż zakładałem.

49 555
    9 087