Trzynasta czaszka

Okładka książki Trzynasta czaszka Rick Yancey
Okładka książki Trzynasta czaszka
Rick Yancey Wydawnictwo: Rebis Cykl: Alfred Kropp (tom 3) fantasy, science fiction
Alfred Kropp (tom 3)
The Thirteenth Skull
Rebis
2009-04-14
2009-04-14
Andrzej Sawicki

DOstałam tę książkę w prezencie i niesamowicie mnie zachwyciła, po latach udało mi się przeczytać także 2 część. Seria bardzo mnie wciągnęła.

Po wspaniałym festiwalu przygód i barwnych aspektów świata przedstawionego w drugiej serii cyklu książek Alfreda Kroppa, zdawałem sobie sprawę, że kontynuacja albo będzie majstersztykiem, albo będzie zdecydowanie gorsza — dlatego nie zawiodłem się, gdy po 5-6-godzinnej sesji czytania ukończyłem tę książkę uznając, że jest najwyżej dobra.

W przypadku historii początek był bardzo ciekawy- wreszcie nasz główny bohater żył szczęśliwie, klimatyczny początek, który wspominam najbardziej, został jednak przerwany przez konsekwencje działań głównego bohatera w pierwszej książce. Alfreda zaczyna ścigać AIPEP i mroczni rycerze. Po chyba najmroczniejszych fragmentach w całej serii przygoda kończy się bardzo dziwnie, zdecydowanie brakuje tutaj siły zakończeń poprzednich książek.

Odnośnie do technicznych aspektów książki jest tak samo napisana, jak dwie poprzednie, jednym może to nie przypaść do gustu- jednakże ten styl według mnie jest najciekawszym, idealna harmonia pomiędzy opisami a akcją.

W przypadku historii początek był...

Kolejna, a zarazem ostatnia część przygód nastolatka Alfreda Kropp'a. Podobnie jak w dwóch poprzednich w książce nie obejdzie się bez licznych intryg, tajemnic czy zagadek, z którymi musi zmierzyć się tytułowy bohater. Polecam

• Chcę zakupić
  • Poszły w świat
  • Posiadane PRZECZYTANE
  • Inne

Dodaj cytat z książki Trzynasta czaszka