Ziemia złotych płodów

Sao Jorge dos Ilheus
literatura piękna
Janina Wrzoskowska
powieść

Powieść przedstawia narodziny imperializmu w Brazylii. Wielcy plantatorzy kakao są panami ziemi, ale rosnący w siłę eksporterzy postanawiają przejąć ich majątki. W tym celu przez kolejne trzy lata skupują kakao po wysokich i wciąż rosnących cenach. Plantatorzy są przekonani, że zwyżka będzie trwała w nieskończoność. Stają się rozrzutni i zadłużają się. Wtedy eksporterzy...

• Brazylia

Dodaj cytat z książki Ziemia złotych płodów