Tereza Batista wojowaniem zmęczona

Jorge Amado Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Proza Iberoamerykańska literatura piękna
Tereza Batista cansada de guerra
Elżbieta Reis
Proza Iberoamerykańska
powieść brazylijska literatura brazylijska literatura iberoamerykańska

Na półkach: , , , ,

Co prawda druga część jest tak bulwersująca, że się zastanawiam skąd autor miał takie pomysły... niemniej powieść niesamowita, fantastyczny nielinearny tok opowieści, czary, duchy, nieszablonowe postacie i wydarzenia. Stron sporo, ale warto.

Ale rarytas. Jest tu wszystko, co moim zdaniem powinno znaleźć się w literaturze ibero. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i tak zostało do końca. Świetnie napisana, oczywiście trochę przegadana, ale bardzo umiejętnie snute opowieści.

dla tych co doswiadczaja w wychodza zwyciesko cikolwiek to zwyciestwo oznacza

Ciężka treść, bolesne czasy, ponure życie i nawet waleczność, honor i duma bohaterki nie potrafią mi zrekompensować zdołowania po skończeniu tej zabójczej lektury...

• Brazylia
  • Ameryka południowa