Koncert muzyki dawnej

2011-01-01
powieść polska kwadrat
Inne

więcej Więcej

Czytając powieść Andrzeja Turczyńskiego wracały do mnie obrazy książki „Gry szklanych paciorków” Hermana Hessego, w której muzyka jest istotnym elementem studiów. Zajmowana pozycja mieszkańca Kastali zależy od jego umiejętności gry szklanych paciorków, będącej jedną z bardziej wymagających sztuk. Mniej utalentowani opuszczali to muzyczno – klasztorne życie, by być jedynie...

Dodaj cytat z książki Koncert muzyki dawnej