Okup za Eraka

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 7) literatura młodzieżowa
Ranger's Apprentice: Erak’s Ransom
Zwiadowcy (tom 7)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
John Flanagan Zwiadowcy

Zdecydowanie najlepsza książka z serii, licząc pierwsze siedem części. Były zwroty akcji, było też brutalnie i krwawo, co zdecydowanie przypadło mi do gustu. No i przede wszystkim - był Halt! Cudowna książka, bardzo polecam.

Polecam.

Książka przypadła mi do gustu dużo bardziej niż dwie poprzednie. Akcja toczy się w kraju Arydów, na dalekim południu, w nieznanym dotąd bohaterom klimacie i tradycji mieszkańców. Czas akcji jest umiejscowiony przed wydarzeniami z poprzednich ksiąg więc wiedziałem, że bohaterom nic nie grozi.

Każda część przygód Willa i jego przyjaciół jest dla mnie cudowną rozrywką, pozwalającą na oderwanie się od codzienności i odpoczęcie. Świetnie się bawiłam podczas ponownego czytania tych przygód i serdecznie polecam tą przyjemność wszystkim.

Wydaje mi się, że to najlepsza część cyklu jaką do tej pory przeczytałem ! Pochłonąłem w jeden wieczór i kawałek nocy :D

Na początku nie spodobała mi się ta nagła zmiana klimatu po zakończeniu 6 części ale kiedy już zacząłem czytanie przekonałem sie do tej książki. Serdecznie polecam

Nie podobało mi się że Halt się ożenił, uważałem go za skrytą osobę i lady paulin kompletnie do niego nie pasowała.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Marzenie Willa wreszcie się spełniło. Po długiej, pełnej niebezpiecznych przygód nauce, otrzymał wreszcie odznakę królewskiego zwiadowcy... Araluen zawarł właśnie przymierze z Skandianami, jednak umowa staje pod znakiem zapytania, gdy Erak ,przywódca wojowników Północy znika, porwany przez tajemnicze plemię. Will, Halt, Gilan, Evanlyn, Horace i Svengal ruszają tropem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też niczego sobie. Bohaterowie mają potencjał. Fabuła nabiera...

zakażdym razem coś nowego. dalsze losy bohaterów, nowa przygoda i nowe niebezpieczeństwa . extra ksiażka

Dyskusje

7 429