Okup za Eraka

Okładka książki Okup za Eraka
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 7) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2011-09-06
Stanisław Kroszczyński
John Flanagan Zwiadowcy

więcej Więcej

Ciekawy sposób pokazania historii Willa i jego przyjaciół. Coraz bardziej zakochuje się w "Zwiadowcach".

Po dwóch (w moim odczuciu) słabszych tomach, akcja znów nabiera tempa i mamy niejako powrót do korzeni. Wiele zwrotów akcji, wzruszeń, napięcia i walki. Zdecydowanie dobry pomysł, żeby zrobić krok w tył w całym cyklu.

Jak zwykle w "Zwiadowcach" tak i w tej części nie brakuje humoru, ciekawych i nowych postaci oraz interesującej fabuły. Ponadto każdy tom tej serii poszerza naszą wiedzę o wymyślonym niemal od podstaw przez autor świecie. Tak i w tym tomie przenosimy się na gorące pustynie dalekiego i wcześniej nie opisanego kraju - Arydii. Kolejny świetny tom serii "Zwiadowcy" i nic więcej...

W książce następuje powrót do klimatu z pierwszych części. Cieszę się, że autor postanowił wrócić do czasów, kiedy Will był jeszcze uczniem, a także że ukazał bardzo "oficjalną" uroczystość, podczas której chłopak został pełnoprawnym zwiadowcą.

Jedna z najlepszych części w całej serii "Zwiadowcy". W dodatku postać Selethena... Polubiłam go bardziej niż Willa!

Zdecydowanie najlepsza książka z serii, licząc pierwsze siedem części. Były zwroty akcji, było też brutalnie i krwawo, co zdecydowanie przypadło mi do gustu. No i przede wszystkim - był Halt! Cudowna książka, bardzo polecam.

Polecam.

Książka przypadła mi do gustu dużo bardziej niż dwie poprzednie. Akcja toczy się w kraju Arydów, na dalekim południu, w nieznanym dotąd bohaterom klimacie i tradycji mieszkańców. Czas akcji jest umiejscowiony przed wydarzeniami z poprzednich ksiąg więc wiedziałem, że bohaterom nic nie grozi.

Każda część przygód Willa i jego przyjaciół jest dla mnie cudowną rozrywką, pozwalającą na oderwanie się od codzienności i odpoczęcie. Świetnie się bawiłam podczas ponownego czytania tych przygód i serdecznie polecam tą przyjemność wszystkim.

Wydaje mi się, że to najlepsza część cyklu jaką do tej pory przeczytałem ! Pochłonąłem w jeden wieczór i kawałek nocy :D

7 774
    2 174