Okup za Eraka

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 7) literatura młodzieżowa
Ranger's Apprentice: Erak’s Ransom
Zwiadowcy (tom 7)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
John Flanagan Zwiadowcy

Marzenie Willa wreszcie się spełniło. Po długiej, pełnej niebezpiecznych przygód nauce, otrzymał wreszcie odznakę królewskiego zwiadowcy... Araluen zawarł właśnie przymierze z Skandianami, jednak umowa staje pod znakiem zapytania, gdy Erak ,przywódca wojowników Północy znika, porwany przez tajemnicze plemię. Will, Halt, Gilan, Evanlyn, Horace i Svengal ruszają tropem...

Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też niczego sobie. Bohaterowie mają potencjał. Fabuła nabiera...

zakażdym razem coś nowego. dalsze losy bohaterów, nowa przygoda i nowe niebezpieczeństwa . extra ksiażka

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Ta 7 część opowiadająca o kolejnych przygodach Willa, i jak można domyślać się z nazwy na okładce, kłopotach Eraka, oberjarla, który znudzony jest patrzeniem jak stosy srebnych i złotych rojali piętrzą mu się coraz wyżej przed oczami, jest w czasie, w którym Will kończy swoje szkolenie i nie posiada srebnego Liścia Dębu. To naprawdę fajna książka. Warto przeczytać.

"Okup za Eraka” to siódma część książek opisujących historie o Zwiadowcach autorstwa Johna Flanagana. Chronologicznie książka ukazuje zdarzenia wcześniejsze niż te ukazane w "Czarnoksiężniku z Północy” i "Oblężeniu Macindaw”. Akcja powieści rozgrywa się niedługo po wydarzeniach opisanych w "Bitwie o Skandię”.

John Flanagan – australijski pisarz. Najbardziej znany ze swojej...

Według mnie najlepszy tom serii. Trzyma w napięciu i zachęca do przeczytania kolejnych części. Bardzo polecam całą kolekcję fanom typowych książek fantasy- osadzonych w stylistyce średniowiecznej.

Dobra fantastyka !

Kolejny tom "Zwiadowców", który tym razem dzieje się daleko na południu, w pustynnym kraju Arydia. Will i jego przyjaciele wyruszają na poszukiwania porwanego przywódcy Skandian, Eraka, którego łączy przymierze z Araluenem.
Ta część niestety najmniej mi się podobała, była trochę przewidywalna 😉

Na początku nie podobał mi się fakt, że cofamy się w czasie i części utraciły swoją chronologiczność. W zasadzie to jakbym wiedziała, to bym przeczytała tę część przed piątą i szóstą.

Wreszcie dotarłam do momentu, w którym kiedyś przerwałam. I w sumie teraz sobie trochę pluję w brodę, bo okazało się, że ta część jak na razie najbardziej przypadła mi do gustu.

Po pierwsze,...

Dyskusje