Zarzewie buntu

Okładka książki Zarzewie buntu Brandon Mull Patronat LC
Okładka książki Zarzewie buntu
Brandon Mull Wydawnictwo: Mag Cykl: Pozaświatowcy (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Powrót do Lyrianu

Link do recenzji

1463 60 133

Przeczytałam ją w dwa dni, dzięki dynamicznej fabule i stylowi pisania autora. Choć bawiłam się bardzo dobrze, miałam kilka zgrzytów fabularnych. Nie rozumiem, jaki był sens w podróży do świątyni (nie pamiętam jej dokładnej nazwy). Najpierw czytam o tym, że muszą się spieszyć, a potem pozwalają sobie na taką podróż. Wg mnie to nie było konieczne. Za absurdalne uważam również to, że żołnierze Maldora nie zrobili NIC, gdy zaatakował ich Galloran. Nie podobały mi się również opisy walk Gallorana. Cały czas miałam wrażenie, że nie mógłby on tak się wysilać. O jego walce z Conradem nie wspomnę. Dosłownie dwa zdania opisu i tyle. Mam uwierzyć na słowo, że Conrad tak słabo walczył. Na szczęście nie rzucało się to aż tak bardzo w oczy. Bohaterowie nadal są spoko, miałam może trzy krótkie momenty, w których ich zachowanie mnie irytowało. No i postać Ferrina : //. Jego wątek ze zmianą stron i przyjaźnią z głównymi bohaterami - identyczny jak wątek innej postaci z Baśnioboru. Zresztą fakt, że Rachel ma ten dar również uważam za zbyt mocno zainspirowany Baśnioborem. No i mam podejrzenia, że w kolejnym tomie Jason również zdobędzie jakieś moce, a wtedy to już w ogóle będą jak Kendra i Seth. To po prostu dobra rozrywka, która nie będzie moją miłością, stąd ocena 7/10. Podczas czytania tej książki postanowiłam również, że dokończę Pozaśwtatowców i Smoczą Strać i na tym zakończę moją przygodę z Brandonem Mullem, bo nie ma on już wiele do zaoferowania dla mnie.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dalsze przygody Jasona i Rachel obfitują w ciekawe wydarzenia, a ich życie jest w ciągłym niebezpieczeństwie. W książce pojawiają się nowi bohaterowie i interesujące rasy. Zachęcam do czytania.

Najlepsza seria autorstwa Brandona Mulla😀

Najlepsza seria autorstwa Brandona Mulla😀

Książka świetna i wciągająca. Ja nie potrafiłem się oderwać.
Ciekawa akcja, choć pierwsza była lepsza.
Pytania, bez odpowiedzi i osoby, które dawno powinny zginąć.
Ciekawe miejsca i piękne przyjaźnie.
Szukasz czegoś na wieczór?
Przeczytaj ,,Zarzewie buntu". To idealna książka na długie wieczory, ale i też na te krótsze.
Kolejna wspaniała książka Brandona.
Gorąco polecam.

Książka świetna i wciągająca. Ja nie potrafiłem się oderwać.
Ciekawa akcja, choć pierwsza była lepsza.
Pytania, bez odpowiedzi i osoby, które dawno powinny zginąć.
Ciekawe miejsca i piękne przyjaźnie.
Szukasz czegoś na wieczór?
Kolejna wspaniała książka Brandona.
Gorąco polecam.

Troche gorsza niż poprzednia ale nadal arcydzieło

Troche gorsza niż poprzednia ale nadal arcydzieło

Powieść w trzech częściach dla dzieci i młodzieży. Ta jest druga.
Niesamowity świat, który jest zupełnie inny niz znany nam z Baśnioboru. Troche wieje grozą, są tortury i straszne sceny nie dla maluchów, ale są też całe pokłady pozytywnych przekazów - honor, przyjaźń, bohaterstwo, poczucie sprawiedliwości, empatia. Do tego w wersji audio tekst jest świetnie czytany z ogromną różnorodnością interpretacji głosów postaci. Każda płytka to około 16 godzin przygody.

Powieść w trzech częściach dla dzieci i młodzieży. Ta jest druga.

Drugi tom ciut lepszy od pierwszego. Brak poważnych błędów i sprzeczności, których nie ustrzegł się autor w tomie pierwszym. Ogólnie wciąż słabiutko, ale tom drugi można przeczytać bez większego zażenowania.

Tom drugi wzbudził we mnie bardziej pozytywne uczucia niż pierwszy. Nowi bohaterowie, rasy oraz przygody z pewnością zafascynują każdego czytelnika. Ważną rolę odgrywa tutaj też rozwój postaci Rachel i jej umiejętności, bohaterka przeżyła większą przemianę niż Jason, który nadal jest dla mnie bez charakteru. Akcja trochę zwalnia w porównaniu do tomu pierwszego, jednak nie przeszkadza mi to. Dzięki takiemu rozłożeniu fabuły mamy szansę dowiedzieć się czegoś więcej na temat Lyrianu, a nie tylko obserwować potyczki z wrogami.

Dla osób lubiących fantastykę. Fajna trylogia, fabuła wciąga.

Dla osób lubiących fantastykę. Fajna trylogia, fabuła wciąga.

Książka trzyma poziom poprzedniczki, lecz tempo odrobinę zwalnia, ponieważ po każdej przygodzie jest czas na postój i długie dialogi oraz wyjaśnienia. Dzięki temu poznajemy kolejne ciekawostki z uniwersum, ale momentami fabuła jest też nużąca. Nadam mamy motyw podróży po całym świecie Lyrianu, od gór i bagien, po morza i dżungle, tym razem z dużą drużyną. Nie brakuje oryginalnych ras z poprzedniej książki, ale dochodzą też nowe, stworzone przed autora od zera, jak olbrzymy czy zombiaki. Na końcu powieści na czytelnika czekają dwie ładne mapki oraz scena dodatkowa. Wszyscy bohaterowie nadal zachowują się dojrzale, a pod względem zachowania nastolatka od dorosłego nie da się odróżnić. Według mnie seria bije na łeb, na szyję "Baśniobór". Polecam.