City of Fallen Angels

Cassandra Clare Wydawnictwo: Margaret K. McElderry Cykl: Dary Anioła (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Margaret K. McElderry
Dary Anioła (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Uwielbiam wszystko co się tu działo. Jak zwykle było więcej emocji: płaczu i załamania nerwowego. Heh. Cassandra Clare naprawdę potrafi budować napięcie i jak zwykle cóż tu więcej mówić niż KOCHAM!

Dawno nie byłam tak zawiedziona ... dla mnie napisane na siłę po 3 części można było spokojnie zakończyć te serię . Nie czytało się tego z przyjemnością , nudno , akcja posuwała się bardzo po woli ... komplikowanie akcji na maksa , denerwujące zmiany w psychice bohaterów , ich nienaturalne zachowanie no nie .... może kolejna część będzie lepsza ,ale ja na razie mam dosyć...

Strasznie wynudziłam się przy tej książce. Jedyne, co oceniam na plus to postać Simona (jedynej nie irytującej i nie nudnej postaci) i jego wątek. Reszta bohaterów albo mnie w żaden sposób nie zainteresowała albo zirytowała do tego stopnia, że przy finałowej konfrontacji z głównym antagonistą kibicowałam temu złemu. Na dodatek każdy z przedstawionych wątków romansowych jest...

I znów dobra książka z tej serii! Polubiłam Clare za tę opowieść, naprawdę pozwoliła mi pokochać czytanie.

Książka bardzo mi się podobała.
Clary w końcu może nazywać Jace'a swoim chłopakiem, zaczyna szkolenie Nocnego Łowcy.
Alec i Magnus wyjechali na wakacje, przez co trochę brakowało mi ich na początku książki.
Moim zdaniem zdecydowanie jest za dużo napisane o Simonie. Nie jest on niestety moją ulubioną postacią. Nie potrafię się do niego przekonać ale to tylko moje odczucia....

Dziś nieco negatywnie.
Książki, które wszyscy kochają, a ja nie lubię. Mówię tu o książkach, które czytałam ponad 4 lata temu, są to TYLKO MOJE OPNIE i macie prawo się ze mną nie zgodzić. Tylko proszę bez pisania mi później że jestm taka siaka i owaka, bo mam inne zadnie niż Wy. Z góry dziękuję i uprzedzam: CZYTACIE NA WŁASNĄ ODPOWIDZIALNOŚĆ!
~Seria #WięzieńLabiryntu...

Jakoś nie potrafiłam się zebrać za tą książkę, zaczęłam blisko rok wcześniej, ale jak już się zabrałam, to wessała mnie w całości.

Na półkach: , , , ,

Ze wszystkich tomów Darów Anioła, ten podobał mi się najmniej. W "Mieście upadłych aniołów" główną uwagę skupiono na Simonie i muszę przyznać, że nie do końca mi to pasowało. Wolę go jako bohatera drugoplanowego. Jednak najbardziej na moją niską ocenę wpłynęło zakończenie. To było zbyt wiele. Przeciągnięcie tego tematu i to w ten sposób wywołało we mnie tylko...

,,-Biały to dla Nocnych Łowców kolor pogrzebowy- wtrącił Luke. – Ale dla Przyziemnych kolor ślubów. Biel symbolizuje czystość panien młodych.
- Jocelyn chyba mówiła, że jej suknia nie jest biała – zauważył Simon.
-Przypuszczam, że ten statek już odpłynął- skomentował Jace.
Luke zakrztusił się kawą".

➰➰➰

Valentine nie żyje, a Clave i Podziemni starają się dojść do...

Szczerze końcówka trzeciego tomu była wystarczająca, aby na niej skończyć. Jednak ja oczywiście nie umiałam rozstać się z bohaterami i musiałam czytać czwartą część.

Z książki osobiście jestem zadowolona, szybko się jej czytała i przyjemnie. Fabuła nie nudzi, a wręcz przeciwnie. Zachęca do dalszego czytania.

Podsumowując, książkę polecam i będę czytać kolejny tom.

19 273
    6 429