Bułeczka

Nasza Księgarnia
1986-06-01
1986-06-01
83-10-07541-3

Jaka to smutna była książka. Współczułam głównej bohaterce i życzyłam jej, by odnalazła swoje szczęście. Film był równie poruszający. Tego typu dzieła pozwalają zrozumieć, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Dla młodego czytelnika jest to idealna opcja.

Jako dziecko zakochałam się w tej książce. Uwielbiałam ją :)

Jako dziecko zakochałam się w tej książce. Uwielbiałam ją :)

Od tej książki zaczęła się moja miłość do czytania. Mam ten egzemplarz do dzisiaj.

Udało się wciągnąć w lekturę mojego ośmioletniego syna. To chyba najlepsza recenzja.

Tytułowa Bułeczka to sierotka, przygarnięta przez dalsza rodzinę. Jest radosna, ruchliwa i gadatliwa, przez co często wpada w różne tarapaty. Gderliwa gospodyni i przyszywana siostra nie są zadowolone z nowej lokatorki w domu. Na dodatek ciocia mieszka i pracuje z dala od domu, a wujek ciągle siedzi w pracy i w domu Bułeczka obcuje tylko z niechętnymi jej osobami.
Po wielu perypetiach i dzięki urokowi osobistemu bohaterka zyskuje akceptację i "wrasta" w nowy dom.

Po wielu...

Dziś troszkę post sentymentalny, bo i taka to była podróż z tą książką. "Bułeczkę" przywlokłam kiedyś ze śmietnika, gdzie ktoś ją tam pozostawił wraz z innymi książkami. Jest kilka dziewczynek niepoprawnie optymistycznych w literaturze, jak choćby Ania z Zielonego Wzgórza, czy Polianna, a my mamy swoją Bronię /Bułeczkę, sierotkę, którą ma się zająć zapracowany wujek. Gdy dziewczynka trafia do wujostwa jej świat diametralnie się zmienia, ale i ona zmienia świat Pana Marczaka, jego córki Wandzi, czy gospodyni Małgorzaty.
Mega podróż sentymentalna. I taka refleksja, że czasy się zmieniają, natomiast potrzeby dzieci i dorosłych są nadal takie same. Ja się wzruszyłam bardzo.

Czytałam 6-letniej córce. Bardzo polubiłyśmy Bułeczkę, każdy by chciał taką przyjaciółkę:)

Przypadkowy audiobook na wiadomym portalu z filmami wideo, a jakie zaskoczenie! Nie wiem czy to głos aktorki czytającej książeczkę (Marta Żak) sprawił, ale pierwszy raz wahałem się nad oceną 10 :) Zresztą opinie pod tym tytułem innych czytelników (czy może przede wszystkim czytelniczek) mówią same za siebie. Ja tylko na koniec zamieszczę komentarz znaleziony pod filmem z audiobookiem, bo sam bym lepiej tego nie ubrał w słowa: "Taki zwyczajny świat. Ciepły i nieskomplikowany".

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa ;) zawsze marzyłam o takiej przyjaciółce jaką była Bułeczka.

Przepiękna, ponadczasowa, z przekazem

Przepiękna, ponadczasowa, z przekazem