Taniec z aniołem

Åke Edwardson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Komisarz Erik Winter (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Dans med en ängel
Alicja Rosenau
Czarna Owca
literatura szwedzka Alicja Rosenau
Dans med en ängel
Komisarz Erik Winter (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2016-03-16
Alicja Rosenau
Czarna seria
literatura szwedzka Alicja Rosenau

Czytałam szwedzkie kryminały ale ten to nuda totalna. Nie wiadomo kto gdzie z kim i po co. Straciłam tylko czas. Wyleczyłam z trudem. Po kolejne części raczej nie sięgnę :/

Przeczytałam całą serię, także spędziłam wiele wieczorów z Erikiem. Niestety pierwszy tom jest jednym z gorszych, ale warto. Miłej lektury

Chaos. W połowie książki zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę nie wiem, o czym ona jest. Spojrzałam na tytuł - ”Taniec z Aniołem”...? Dalej nic.
No ale ok, często nie wiedząc kto jest kim, kto z kim rozmawia i czego dotyczą opisy, doczytałam do końca. Podczas zakończenia akcja się trochę rozkręciła, ale to już chyba za późno.
Sam Winter dosyć ciekawy, dlatego dam temu...

Lubię skandynawskich pisarzy, ale z tą książką okropnie się męczyłam. Podpisuję się obiema rękami pod większością opinii. Nie byłam w stanie przebrnąć do końca i doczytać. Ale po jakiejś przerwie dam panu Edwardsonowi jeszcze jedną szansę.

Bardzo lubię skandynawskie sensacje i kryminały, ale Taniec z Aniołem to kompletne rozczarowanie.
Dłużyła mi się ta książka niemiłosiernie. Narracja fatalna, a dialogi idiotyczne. Jest to pierwsza pozycja z cyklu o Komisarzu Winterze, może dlatego jest taka słaba?
Podsumowując krótko: ciężko dobrnąć do końca, lepiej wybrać coś innego.
Jeśli sięgnę po inną książkę tego...

niedocenione. Dla mnie bomba. Powoli do przodu

Niestety nie jest to topowy szwedzki kryminał. Rozwleczony, z ogromna ilością nie wnoszących nic opisów.

Długo sie wahałam jaka dać ocenę..... i właściwie nadal nie wiem czy postawiłam za mało czy za dużo gwiazdek. Czytając Taniec z aniołem miałam wrażenie, że w róznych momentach tej historii zamieniam się w rózne osoby o róznym stopniu wrażliwości na treść jaką przekazuje autor.

Miało być okropnie i z dreszczem, ale nie odczuwałam takich emocji. Było natomiast coś innego,...

Pierwsza część w porównaniu z drugą "wołanie z oddali" wypada bardzo blado,ale koniec pierwszej części była bardzo interesująca , nigdy bym na to nie wpadła :) nie mogę się doczekać reszty części !!

Na półkach: , , , , , , ,

Ta książka to świetny przykład tego, że nie każdy kryminał ze Skandynawii jest dobrą powieścią. Tak ''drewnianej'' powieści kryminalnej chyba jeszcze nie czytałam. Bohaterowie są drętwi jakby mieli kij w miejscu gdzie kończą się plecy. Wątek kryminalny też nie wzbudził mojego zaciekawienia. Styl autora przypominał mi moje opowiadania, które pisałam w wieku 13 - 14 lat....

Dyskusje

1 299