Książę Mgły

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia mgły (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
El príncipe de la niebla
2013-01-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
dla młodzieży literatura młodzieżowa horror literatura hiszpańska tajemnica

Opinie [1 134]

Wróciłem do lektury po śmierci autora :( ma w sobie nieco magii, choć pozycja chyba najsłabsza w dorobku autora, co nie oznacza, że słaba. Czyta się przyjemnie i szybko.

przeczytałam 4 lata temu (2016) i nie pamiętam jej na tyle, żeby oceniać

Chyba jednak wolę serię "Cmentarz zagubionych książek".

W sumie to jest, nawet jeśli nie super przyjemny, to przynajmniej niebolesny, króciutki horrorek dla dzieci.

Jeżeli mam się o coś czepiać, to o to, że czasami dobór słów i budowa zdań bolały mnie trochę w mózg, ale to może być "zasługa" tłumacza, a nie autora. Nie czytam też zbyt dużo książek skierowanych do młodszej młodzieży, więc podejrzewam, że użyte tu kalki fabularne...

Jak zawsze tajemniczy i trochę mroczny świat oraz malowniczy język. Historia mniej wciągająca niż poprzednie pozycje - ale trzyma poziom.

Nie tylko dla młodzieży .

Magiczna historia, od której nie sposób sie oderwać.

Carverowie wraz z trójką dzieci (Maksem, Iriną i Alicją) przeprowadzają się do domu niedaleko plaży, zamieszkałego niegdyś przez Fleischmannów których syn Jacob utonął w pobliskich morskich wodach. Od początku pobytu daje się wyczuć w okolicy jakąś dziwną i nieco straszną obecność. Niebawem Max odkrywa zasnuty mgłą, ogród posągów przedstawiających postaci cyrkowe,...

Na półkach: , , , , ,

Pierwsza część trylogii Zafona bardzo dobra,znakomita to książka.
Styl pisarza ciekawy,interesująca fabuła,wartka akcja i utrzymana w napięciu książka.
Z przyjemnością przeczytałam.

Młodzieżowa książka, którą przeczytałam jako dorosła kobieta z sentymentu do wszystkich dzieł autora. "Strasznawa" i tajemnicza, infantylna trochę jak dla dorosłej osoby, ale i tak urocza. polecam młodzieży spragnionej tajemniczych i lekko strasznych historii.

Dyskusje

15 466