Książę Mgły

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia mgły (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
El príncipe de la niebla
2013-01-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
dla młodzieży literatura młodzieżowa horror literatura hiszpańska tajemnica

Opinie [1 123]

Zafon czaruje już od swojej pierwszej książki, genialna. Pozostaje jednak delikatny niesmak po tym jak zakończyła się ta historia ale i tak jest jedną z ulubionych!

"Pewne obrazy z dzieciństwa zostają w albumie pamięci wyryte niczym fotografie, niczym sceneria, do której człowiek zawsze wraca pamięcią, choćby upłynęło nie wiadomo jak wiele czasu."⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀
"Ksiażę mgły" to pierwsza z serii młodzieżowej Zafona.
Rodzina Carveów przeprowadza się do domu należącego kiedyś do rodziny Fleishmanów. Syn tych drugich utonął w...

Ukochana trylogia Zafona, często do niej wracam.

Zafon posiada dar "malowania" słowem. Czytając, widzimy obraz, który tworzy. Nie inaczej jest w Księciu Mgły.
Historia opowiada o losach rodziny Carverów, która przeprowadza się do małej rybackiej miejscowości, aby zacząć nowy etap w swoim życiu. Dzieci Carverów - Alicja, Max i Irina dzięki poznanemu przyjacielowi Rolandowi zaczynają poznawać historię ich nowego domu,...

"Książę Mgły" jest drzwiami, za którymi znajdziemy małą rybacką osadę na wybrzeżu Atlantyku, która ma urok wykonanej przez artystę makiety, odrobinę rodzinnego ciepła i trochę więcej magii. Tę ostatnią odczuwamy już od pierwszym stron. Podczas czytania czułam się jakby autor był moim serdecznym przyjacielem i, w czasie wspólnego siedzenia na ganku nadmorskiej chatki,...

Ciekawa i dość zwięzła fabuła. Szybko się czyta, dobra książka na odpoczynek po pracy.

Bardzo fajna książka do czytania, oczywiście jako dla fana elementów fantastycznych. Trzymająca w napięciu do końca, które to nie było najlepsze.

Książka z nutą magii. Czytało się dosyć przyjemnie. Nie spodziewałam się takiego zakończenia :(

Bardzo fajna książka. odejmuje jeden punkcik za zakończenie-zbyt nagłe. tak jakby autor nagle stwierdził , że nie wie jak to dalej kontynuować i ot tak to wszystko zakończył w jednej chwili.

Książka była świetna. Cała historia była opowiedziana doskonale. Polecam!!

Dyskusje

15 204