Kup teraz - 5 ofert w cenie od 4.44 zł do 13.50 zł

Książę Mgły

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia mgły (tom 1) literatura piękna
El príncipe de la niebla
literatura piękna
2013-01-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
dla młodzieży literatura młodzieżowa horror literatura hiszpańska tajemnica

Przypadkowo znalazłam w bibliotece i nie żałuje przeczytania. Mimo chwili zwątpienia podczas czytania, historia mnie wciągnęła i była wyjątkowo ciekawa, powiedziałabym, że wręcz ekscentryczna. Dla mnie się sprawdziło i jak najbardziej na plus.

Nie rozumiem tych zachwytów. Kompletnie mnie nie urzekła i po latach pamiętam z niej tylko tyle że była słaba. Do tego stopnia, że jestem zniechęcony do autora.

To jedna z pierwszych książek C. R. Zafona i deklarowana jest jako książka dla młodzieży, mnie wciągnęła od pierwszych kartek. Jest rok 1943 i rodzina Maxa przeprowadza się do nowego domu nad Atlantykiem. Zaczynają się tam dziać dziwne rzeczy i Max postanawia rozwiązać historię z przed lat. Polecam.

Obawiałam się, że fabuła może być nieco dziecinna i naiwna, ponieważ według opisu autora jest to książka zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych, ale tak nie było. Fabuła jest wprawdzie nieskomplikowana, ale Carlos Ruiz Zafon potrafi pisać w taki sposób, że całkowicie czułam klimat, jaki autor chciał oddać w książce i z ciekawości nie mogłam się od niej oderwać. Polecam tą...

Po raz pierwszy sięgnęłam po książkę tego autora i myślę, że w najbliższym czasie wezmę się za kolejne ;P
Wieczorem książka przyprawiła mnie o dreszcze, ale gdy kończyłam ją rano, to już taka straszna nie była :D

AB. Fajny pomysł, ciekawa akcja, dzieciaki, z którymi można się utożsamiać i zdecydowanie za szybki i za mało pomysłowy koniec. Jak gdyby autora gonił termin oddania książki do druku.

Dużo zwrotów akcji oraz cudowny styl pisania sprawiły, że oceniam tą książkę na 7 gwiazdek

Dla mnie spoko.

Fajna ale nic specjalnego, aczkolwiek sięgnę za jakiś czas po następny tom.

Bardzo przyjemna lektura. I dla tych nastoletnich, i tych "troszkę" starszych. Z ciekawością sięgnę po kolejne pozycje autora.

16 109
    5 282