Atramentowa krew

Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Atramentowy Świat (tom 2) literatura młodzieżowa
Tintenblut
Jan Koźbiał
Egmont Polska
fantasy atrament
Tintenblut
Atramentowy Świat (tom 2)
literatura młodzieżowa
Jan Koźbiał
fantasy atrament

Cornelia Funke napisała trylogię o Atramentowym Świecie:
1. "Atramentowe serce" (512 stron),
2. "Atramentowa krew" (640 stron),
3. "Atramentowa śmierć" (672 strony).

Atramentowy Świat istnieje w pewnej książce.
Ale odpowiednie słowa zapisane atramentem i przeczytane głośno przez odpowiednią osobę
przenoszą istoty stamtąd do naszego świata. I odwrotnie.
Ba, odpowiednie...

Od razu zaznaczam, że odniosę się do całej trylogii, bo ta historia już dawno zlała mi się w całość.

Już dawno słyszałam stwierdzenie, że cała seria jest nudna jak flaki z olejem, że akcja w niej jest rozciągnięta, a fabula zbyt prosta jak na poziom języka jakim ja opisuje Cornelia Funke. Jednakże ja podchodzę do tego wszystkiego w bardzo indywidualny sposób.

Przede...

Początek strasznie mi się dłużył. Jednak w miarę rozwoju akcji wzrastała moja ciekawość, aż pod koniec wielkie BUM! sama końcówka, dosłownie ostatnie 70 stron pochłonęło mnie całkowicie.
Smolipaluch podjął wtedy decyzje, z którą nie mogę się pogodzić (prawdopodobnie nigdy tego nie zrobię). Mam ochotę skręcić mu kark, choć to i tak nic nie da.

Wyobraźnie sobie sytuację, że możecie przejść między stronnicami książki i wylądować w swojej ulubionej historii. Poznać osobiście bohaterów, którzy wcześniej istnieli wyłącznie na papierze, a teraz są ludźmi z krwi i kości. Brać wraz z nimi udział w emocjonujących przygodach, móc poczuć to wszystko na własnej skórze.
Minął rok od wydarzeń opisanych w "Atramentowym...

Nie no przez te książkę ja oszaleje ! :) Tyle emocji, tyle się dzieje. Po prostu strasznie polubiłam tych bohaterów, ten świat .. no cudo, cudo, cudo.

Odejmuję tylko jedną gwiazdkę za Smolipalucha - Cornelio Funke , ja się pytam jak Ty mogłaś ?! ( kto czytał, ten na pewno wie o co mi chodzi) :).

Aż nie chce się tak szybko kończyć tej przygody i z pewną dozą powolności...

Pierwszy tom mnie urzekł, za to w drugim się zakochałam <3 Chociaż muszę przyznać, że czytało mi się go nieco gorzej (momentami się dłużyło), to jednak dalsze losy bohaterów i ich przygody w Atramentowym Świecie totalnie mnie kupiły. Jest dużo akcji, momentami robi się niebezpiecznie, a smutne sceny są tak smutne i chwytające za serce, że nie mam pojęcia jak autorka dała...

Po pierwszym tomie spodziewałam się w drugiej części czegoś lepszego. Strasznie mi się dłużyła. Może dlatego, że akcja dzieje się w Atramentowym świecie. Mimo wszytko fajnie było się dowiedzieć co dzieje się u Meggie, Mo i Smolipalucha. Za jakiś czas na pewno sięgnę po ostatni tom.

Ciekawa kontynuacja kolejnej części. Wszyscy prócz Elinor i Dariusza trafiają do atramentowego świata, Żmijogłowy staje się najsilniejszy, ogólnie bohaterowie albo są uwięzieni albo nic nie mogą zrobić xd. Jednak potem Mo robi dla Żmii książkę i ich wypuszcza, leją się z Bastą i Farid umiera....ale Smolipaluch oddaje swoje życie za Farida i chłopak zmartwychwstaje a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część fenomenalna! Klasyka. Piękna historia, świetnie napisana. Druga część topornie napisana, wlecząca się akcja. Parę miesięcy próbowałam ją przeczytać, ale nie dało rady, po paru stronach miałam dość i odkładałam na bok. A szkoda, bo pierwsza część była genialna. Kontynuacja miała duży potencjał. Niestety go nie wykorzystała.

W drugiej części atramentowej trylogii akcja dzieje się już prawie tylko w atramentowym świecie książki Fenoglia. Widzimy, że nawet przy braku mogłoby się wydawać najgorszego złego charakteru, historia toczy się w kierunku niezbyt szczęśliwego zakończenia.można powiedzieć, że za literami na kartach książki kryją się inne litery tworzące inny bieg historii.

Książkę...

Dyskusje