Atramentowa krew

Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Atramentowy Świat (tom 2) literatura młodzieżowa
Tintenblut
Jan Koźbiał
Egmont Polska
fantasy atrament
Tintenblut
Atramentowy Świat (tom 2)
literatura młodzieżowa
Jan Koźbiał
fantasy atrament

DRUGI tom książki przedstawia losy MEGGIE FARIDA FENOGLIA RESY I MORTIMERA KTÓRZY PO POWROCIE Z WIOSKI CAPRICORNA KTÓREGO ZABIŁ CIEŃ WSZYSTKICH JEGO LUDZI POZA BASTA KTÓRY AKURAT BYŁ UWIEZIONY W LOCHACH I SMOLIPALUCHA KTÓRY ZDOŁAŁ UCIEC PO TYCH WYDARZENIACH SMOLIPALUCH WRAZ Z FARIDEM KRADNA MORTIMEROWI KSIAŻKĘ KTORA MA IM POMÓC TRAFIĆ ...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cornelia Funke stworzyła genialne dzieło, do granic możliwości przepełnione magią i fantastycznymi bohaterami i stworzeniami z atramentowego świata. Historia wciąga, emocjonuje i porusza, pozostawiając w czytelniku ślad na długo i zmuszając do przeczytania kolejnej części. Dawno nie czytałam już tak dobrej książki.

Trochę się dłużyła ale bez tego jest bardzo dobra .

Druga część trylogii jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza. Miałam wrażenie, że autorka nabrała wiatru w żagle.
Akcja "Atramentowej krwi" dzieje się w Atramentowym Świecie, do którego najpierw wczytała się Maggie z Faridem, a później, wbrew sobie trafili tam Resa i Mo.
Akcja jest żywsza, jest wojna, zbójcy i waganci. Autor Fenoglio zauważa, że jego historia wymknęła się...

Cornelia Funke napisała trylogię o Atramentowym Świecie:
1. "Atramentowe serce" (512 stron),
2. "Atramentowa krew" (640 stron),
3. "Atramentowa śmierć" (672 strony).

Atramentowy Świat istnieje w pewnej książce.
Ale odpowiednie słowa zapisane atramentem i przeczytane głośno przez odpowiednią osobę
przenoszą istoty stamtąd do naszego świata. I odwrotnie.
Ba, odpowiednie...

Od razu zaznaczam, że odniosę się do całej trylogii, bo ta historia już dawno zlała mi się w całość.

Już dawno słyszałam stwierdzenie, że cała seria jest nudna jak flaki z olejem, że akcja w niej jest rozciągnięta, a fabula zbyt prosta jak na poziom języka jakim ja opisuje Cornelia Funke. Jednakże ja podchodzę do tego wszystkiego w bardzo indywidualny sposób.

Przede...

Początek strasznie mi się dłużył. Jednak w miarę rozwoju akcji wzrastała moja ciekawość, aż pod koniec wielkie BUM! sama końcówka, dosłownie ostatnie 70 stron pochłonęło mnie całkowicie.
Smolipaluch podjął wtedy decyzje, z którą nie mogę się pogodzić (prawdopodobnie nigdy tego nie zrobię). Mam ochotę skręcić mu kark, choć to i tak nic nie da.

Wyobraźnie sobie sytuację, że możecie przejść między stronnicami książki i wylądować w swojej ulubionej historii. Poznać osobiście bohaterów, którzy wcześniej istnieli wyłącznie na papierze, a teraz są ludźmi z krwi i kości. Brać wraz z nimi udział w emocjonujących przygodach, móc poczuć to wszystko na własnej skórze.
Minął rok od wydarzeń opisanych w "Atramentowym...

Nie no przez te książkę ja oszaleje ! :) Tyle emocji, tyle się dzieje. Po prostu strasznie polubiłam tych bohaterów, ten świat .. no cudo, cudo, cudo.

Odejmuję tylko jedną gwiazdkę za Smolipalucha - Cornelio Funke , ja się pytam jak Ty mogłaś ?! ( kto czytał, ten na pewno wie o co mi chodzi) :).

Aż nie chce się tak szybko kończyć tej przygody i z pewną dozą powolności...

Pierwszy tom mnie urzekł, za to w drugim się zakochałam <3 Chociaż muszę przyznać, że czytało mi się go nieco gorzej (momentami się dłużyło), to jednak dalsze losy bohaterów i ich przygody w Atramentowym Świecie totalnie mnie kupiły. Jest dużo akcji, momentami robi się niebezpiecznie, a smutne sceny są tak smutne i chwytające za serce, że nie mam pojęcia jak autorka dała...

4 175
    1 312