O sztuce

Oficjalne recenzje i

O sztuce (europejskiej)

Link do recenzji

757 105 32

Krok po kroku opisane, reprodukcje wszystkich omawianych dzieł. A czyta się jak powieść. Żałuję, że nie było tłumaczenia tej książki w PRL-u. No, ale wtedy pewnie by była beznadziejnie wydana. Polecam!

Bez oceny, bo to jedna z książek, których oceniać się nie powinno, zwłaszcza, jak się jest kompletnym laikiem w temacie - jak ja.

"0 sztuce" to wyjątkowo zajmująca książka, w której autor snuje opowieść o historii sztuki od czasów prehistorycznych po współczesność. E. H. Gombrich przystępnie i pięknie opowiada o sztuce materialnej takich jak malarstwo, rzeźba czy architektura. Książka jest ładnie wydana, opatrzona dobrej jakości ilustracjami opisywanych dzieł. Bardzo polecam!

Jest napisana w ciekawy sposób, by czytelnik nie znudził się tematem. Ma dużo ilustracji, jest dobre by załapać podstawy.

Daje solidne podstawy do poszerzania wiedzy w dziedzinie historii sztuki. Nie jest wybitnie szczegółowa w poszczególnych tematach, ale nadaje najważniejszym informacjom formę ciekawej i przyjemnej w czytaniu historii.

Świetne wprowadzenie do historii sztuki. Wszystko wyjaśnione w prosty sposób. Polecam!

Must-have! Świetna książka pod względem merytorycznym i literackim. Świetnie się czyta! Podstawowa wiedza z zakresu historii sztuki

Najlepsza książka o historii sztuki jaką do tej pory przeczytałam. Ilość trochę przeraża (czytałam ją prawie pół roku....... ), ale jest świetnie napisana, zawiera najważniejsze informacje o danej epoce i artystach. Dobrej jakości zdjęcia dzieł, na końcu książki znajdują się przydatne wykresy i mapy. Polecam dla zaczynających intersować się sztuką d-____-b

Dobra książka dla osoby zaczynającej swoją przygodę za sztuką. Autor posługuje się przystępnym językiem i pokazuje jak podchodzić do sztuki żeby widzieć i czuć więcej. Piękne fotografie, dużym plusem są rozkładane plansze z powiększonymi obrazami. Jak najbardziej polecam, nie ukrywam jest to droga książka ale uważam że warto jeżeli naprawdę pragniesz zainteresować się...

Długo czytana, nie jest najtrudniejszą książka o sztuce jaka miałam, ale zdecydowanie dla laika może być upierdliwa w czytaniu.

1 376
  • Chcę w prezencie
  • Sztuka
  • Historia sztuki
  • sztuka
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki O sztuce