Dobry zabójca

2009-02-27
2009-02-27
2007-01-01
Andrzej Szulc

Dean Koontz to jeden z moich ulubionych pisarzy. Wiele jego książek zawiera elementy nadnaturalne. Tutaj mamy solidną powieść sensacyjną. Ciekawa intryga, interesujące postaci. Rozkręca się powoli, następnie dużo się dzieje i dochodzi do zakończenia...które według mnie odbywa się nieco za szybko, a na pewno zbyt gładko. Przez całą książkę napięcie się zwiększa, ale finał jest zbyt...wygładzony. W stylu szybko, łatwo i przyjemnie. Co nieco obniża ocenę, ale i tak jest dobrze. Jak zwykle u Koontza.

Dobry kryminał... lepszy nawet jak za pierwszym czytaniem gdy się ukazał.
Polecam na jesienny dzień.
Początek powoooli się rozkręca, potem z górki....za szybką eliminacja kilera. Zakończenie ciekawe.

Dobry kryminał... lepszy nawet jak za pierwszym czytaniem gdy się ukazał.
Polecam na jesienny dzień.

Już trochę książek autora mam za sobą i niestety poza samym pomysłem, tytuł ten okazał się bardzo wtórny. Bohaterowie bardzo typowi dla Koontza, a zakończenie przewidywalne. Szkoda, że autor tak bardzo nie lubi odchodzić od utartych schematów. Wolę go w nadnaturalnym wydaniu niż takim pełnym politycznych intryg i spisków. "Dobry zabójca" zdecydowanie mnie nie porwał.

No i jest niezręczna sytuacja. Poprzednią pozycję Autora (Anioł stróż) oceniłem raczej negatywnie, zaś tutaj muszę trochę zwrócić honor. Autor przyłożył się i historia jest logiczna, bez tragicznych nonsensów i nawet wciągająca. Idealnie nadająca się na scenariusz jakiegoś sensacyjnego filmu kat. B, ale zawsze (a może jest już taki film). Niemniej słuchało się jej (audiobook) nie tylko dzięki lektorowi (Krzysztof Gosztyła - szacun!),ale przez dość wartką akcję i świetne opisy i zachowania czarnego charakteru. Na wakacje - polecam!

Koontz dobrze prowadzi akcję ale za dużo jest w jego książkach okrucieństwa. Miałam nadzieję, że złagodniał.

Dwoje sympatycznych bohaterów, tropionych przez bezwzględnego zabójcę walczy o życie. Po drodze dowiadują się, że nie są tacy zwykli jakby się wydawało, a mocodawcy ich prześladowcy też jacyś tacy niecodzienni. Niezła powieść sensacyjna typowa dla Autora.

Tim Carrier chciał pójść na piwo jak po każdym ciężkim dniu w pracy. Niestety koło niego najpierw pojawia się zleceniodawca, a kilka minut później płatny morderca. Zostaje wciągnięty w jakąś dziwną grę. Stawką śmierć albo życie pisarki Lindy Paquette, która sama nie rozumie dlaczego ma zginąć. Za tym pościgiem stoi coś więcej niż pieniądze z bufetowej koperty. Tim obawia się nagonki z
bezwzględnym efektem za wszelką cenę. Dlaczego akurat Linda musi zginąć ? Przeczytaj to. Szybka akcja i ciekawa końcówka.

Książka zdecydowanie trzyma w napięciu. Akcja toczy się bardzo sprawnie i nie mogłam doczekać się zakończenia.... Niestety- jedyny dysonans - kończy się happy endem, którego się nie spodziewałam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka, która wpadłą mi w ręce przez zupełny przypadek okazała się więcej niż dobra. Widać wszyscy głowni bohaterowie Koontza są prostoduszni i można się w nich zakochać. Polecam. Prawie 400 stron strzeliło jak z bata!

Gdybym miała kierować się okładką książki - nigdy nie odkryłabym Deana Koontza.
Na szczęście był też krótki opis - pomysł sytuacyjny mnie zachwycił! - a jego rozwinięcie okazało się na tyle zgrabne, spójne, doskonale przeprowadzone, że oto muszę tę książkę polecić! Polecam więc!

* jeśli lubicie sensację amerykańskich przedmieść, książki na łapczywe jedno przeczytanie, zgrabnie skonstruowane, współczesny "dziki zachód"

Gdybym miała kierować się okładką książki - nigdy nie odkryłabym Deana Koontza.

• Dean Koontz
  • Audiobooki