Bezpieczny dom

2003-01-01
2002-02-04
Jan Kraśko
zbrodnia morderstwo tajemnica

Początek wciągający.ale końcówka nieudana.

Początek wciągający.ale końcówka nieudana.

Początek ciekawy niestety tak od połowy zaczęła mi się wydawać dość dziwna i chaotyczna.Niemniej jednak przeczytałam do końca bo zaintrygowała mnie postać pani doktor. Chciałam się dowiedzieć czy jako specjalistka w leczeniu zaburzeń stresu pourazowego poradzi sobie z sytuacją która ją spotkała i czy wyjaśni zagadkę. Zakończenie trochę mnie rozczarowało....

Początek wciągający niestety gdzieś tak od połowy zaczęłam podejrzewać zakończenie i denerwować się na niedopatrzenie/niedouczenie pani doktor... Jak się później okazało nie domyśliłam się wszystkiego więc można powiedzieć, że zakończenie było dla mnie nie za dużym zaskoczeniem... Niemniej jednak postać pani doktor specjalistki w leczeniu zaburzeń stresu pourazowego bardzo naciągana... Może byłaby bardziej do zaakceptowania gdyby była studentką, czy też praktykowała pierwszy rok a nie była już uznaną specjalistką piszącą książkę na ten temat i otwierającą oddział leczenia takich zaburzeń. Wiem, że to tylko książka i może się czepiam ale skoro ja, osoba bez wykształcenia psychologicznego nie dałam się nabrać to nie pojmuję jak osoba z takim wykształceniem miałaby się dać tak oszukać...

Okładka
zachęca do czytania

skąd
biblioteka

fabuła
zabili i ona się okrywa

Moja opinia
Lubię,takie kryminały.Spokojny,nie śpieszny.
Idący do celu.Mroczne oblicze UK.
Ale,szybki do zapomnienia.

fabuła
zabili i ona się okrywa

Moja opinia
Lubię,takie kryminały.Spokojny,nie śpieszny.
Idący do celu.Mroczne oblicze UK.
Ale,szybki do zapomnienia.

Pierwszą połowę czytałam tydzień, drugą przeczytałam w 4h. Dlatego ocena jest jaka jest. Połowa książki ma słabą akcję, nuży i lekko drażni. Nic sie nie dzieje. Jednak od połowy lub chwile dalej książkę czyta sie z zapartym tchem. Nie ma opcji odłożenia jej na obok do następnego razu. To tsk jakby książkę pisały dwie osoby. Fabuła jest świetna ale można było objętość trochę zwęzić.

Jest to dość nieprzewidywalny kryminał. Już po kilku stronach czytelnik utożsamia się z główną bohaterką i przeżywa wszystkie, towarzyszące jej uczucia.

Rozczarowałam się. Brakowało napięcia jakie towarzyszy thrillerom, dlatego nie nazwałabym jej thrillerem. Pomimo tego czyta się dobrze i szybko.

Wciągający thriller.Morderstwa, intryga,niespełniona miłość. polecam, bardzo dobrze się czyta.

Jak dla mnie historia podobna do innych. Szału nie bylo

Jak dla mnie historia podobna do innych. Szału nie bylo

Fabuła nawet ciekawa, ale styl to jeden wielki chaos. Czytanie wprawiało mnie w irytację. Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.... Zdecydowanie gorzej. Szkoda czasu.

• Nicci French

Nicci French Bezpieczny dom Zobacz więcej