Lord Demon

Lucyna Targosz
lord demon roger zelazny Jane Lindskold kai-wren kai wren

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do prozy Rogera Zelaznego czuję ogromny sentyment. To właśnie między innymi dzięki serii o Amberze pokochałam fantastykę.
"Lord Demon" to powieść fantasy inspirowana, jak się wydaje, mitologią chińską. Choć zawiera też elementy wierzeń innych ludów. Wydaje mi się, że dzisiaj autorzy rzadziej sięgają po tę tematykę, ale może po prostu ja nie trafiam na takie książki. Konstrukcja powieści przypominała mi raczej kryminał, lub sensację tylko umieszczoną w fantastycznej rzeczywistości. Już na samym początku dostajemy morderstwo i zagadkę do rozwiązania. Lektura ciekawa i wciągająca. Czyta się szybko, choć w pewnym momencie odczułam jakby zmianę stylu autora. Odniosłam wrażenie, że nie jest to książka pisana wspólnie, przez dwójkę autorów, a raczej zaczęta przez Rogera Zelaznego i tylko zakończona przez Jane Lindskold. Nazwisko współautorki kojarzę z jakiejś antologii urban fantasy, a może paranormal romance? I nawet nie pamiętam czy jej twórczość przypadła mi do gustu.

Straciliście mnie przy Skarpetolandii i Hangerach.
Chociaż nie. Straciliście mnie przy bogach nazywających psa świątynnego Flufinellą.
Książka byłaby ciekawa, ale przeskakiwanie między pseudo-dalekowschodnią elegancją a... tym, co już wspomniałam, jest sanowczo za mało płynne, by mnie urzekło.
A także koniec w stylu: "ta mnie nie chce? NIE SZKODZI, druga mnie weźmie na pewno!"... ugh.

Straciliście mnie przy Skarpetolandii i Hangerach.
A także koniec w stylu: "ta mnie nie chce? NIE SZKODZI, druga mnie weźmie na...

• [autor] amerykańskie
  • Filla 33