Tajemnice Skyle

Okładka książki Tajemnice Skyle Agnieszka Grzelak
Okładka książki Tajemnice Skyle
Agnieszka Grzelak Wydawnictwo: XTEXT Cykl: Blask Corredo (tom 4) fantasy, science fiction
Blask Corredo (tom 4)
XTEXT
2022-01-01
2011-10-06
Mori Świetliste Istoty wyspa Skyle tajemnica

Naprawdę świetnie bawię się przy tej serii. W tym tomie podobało mi się to iż mamy kilka wątków. Po za tm tajemnice, zaginione ludy i problemy sercowe. Wszystkiego po trochu. Dla mnie seria warta polecenia.

Przeczytana z szacunku do poprzednich części, które nie ukrywając były o niebo lepsze. Miałam wrażenie, że fabuła książki sztucznie podtrzymywała napięcie do samego końca.

Ten tom ma najwięcej wątków świetnie opisanych, ale najbardziej podobała mi się część z córkami Chamomilli.

Moja ulubiona część serii i jedna z książek, po które najczęściej sięgam w trudnych chwilach. Pełna barw, smaków i zapachów. Wciągająca historia kilku kobiet o mocnych charakterach. Coś pięknego!

Ten tom sagi trochę wydaje się spokojniejszy. Uwaga skupiona jest na kobietach, bohaterkach serii. Są piękne, silne, ale pełne obaw i trochę zagubione. Szukają w dalszym ciągu "swojego" miejsca, bezpiecznej przystani u boku wybranego partnera.
Obrazy związków, pokazują jak ważna jest nić porozumienia, rozmowy. Jak ważne jest uczucie, pielęgnowanie tej wartości. Wystarczy trochę chęci, przezwyciężenie swoich słabości i danie szansy na szczęście.
Czyż nasz życie nie jest zbyt krótkie, by żyć w nienawiści, urazach, rozpamiętywaniu co było, a nie jest (może to i taka nasza natura)?
Tak patrząc z boku na książki, które przeczytałam, czy to bajka, czy kryminał, fikcja.... temat uczuć jest w każdej.

Kolejny tom przygód Mori Sedun. Nieoczekiwanie dla wszystkich zaproszonych na wyspę Skyle gości dziewczyna ogłasza, że nie wyjeżdża razem z nimi. Ma zamiar pomieszkać tu dłużej i odkryć dlaczego to miejsce tak ją przyciąga. Jak zareagują na to oświadczenie jej rodzice i ukochany? Czy uda jej się znaleźć przyjaciół na wyspie? Czy odkryje tytułowe tajemnice Skyle? Na te wszystkie pytania odpowie lektura. I to pasjonująca lektura, od której ciężko się jest oderwać. Porywająca bez względu na wiek czytelnika, ze względu na niezwykle plastycznie przedstawiony świat. Podczas czytania ma się wrażenie zanurzenia w nim, uczestniczenia w wydarzeniach, oglądania bajkowego świata własnymi oczami. Ta książka na długo pozostaje w pamięci, potrafi się wręcz przyśnić i będzie to jeden z bardziej kolorowych snów. A gdy już się kończy, to aż przykro się rozstawać. Polecam wszystkim, małym i dużym, tym z bujną wyobraźnią oraz takim, którzy muszą mieć wszystko napisane. A jeżeli nie zapoznaliście się jeszcze z poprzednimi tomami, to należy jak najszybciej naprawić to niedopatrzenie. Naprawdę warto.

Przepiękna opowieść "dla matek i córek" (tak mi ją zarekomendowano na Targach Książki i w 100% się z nią zgadzam)!
Cała seria "Blask Corredo" wciągnęła mnie po uszy i trudno mi rozgraniczać kolejne tomy! Jest to za każdym razem cudowna, pełna ciepła historia - w sam raz na długie, zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty, najlepszy lek na zimową depresję czy inne małe czy duże smutki :)
Pochłonęłam całą serię hurtem leżąc chora w łóżku i było to najprzyjemniejsze chorowanie w życiu ;)

Wspaniała książka, zresztą jak poprzednie części serii! Polecam!

Wspaniała książka, zresztą jak poprzednie części serii! Polecam!

Mori Sedun jest bardzo zafascynowana niezwykłą, tajemniczą atmosferą wyspy Skyle postanawia na niej zamieszkać co jest przyczyną kłótni i prawie zerwania z Darkiem Holmanem.Mori dołącza do grupy dziewcząt, które są tancerkami i tańczą, próbuje zgłębić tajemnice, jakie ukrywa ta wyspa.
Jednak ma pewne przeczucie wiążące się z Corredo- za piękną krainą za którą tęskni wciąż nieustannie.
Ta część książki Agnieszki Grzelak bardzo mnie się spodobała, ma w sobie magię, pełna uroku, ciepła, skrywane zagadki, które chce rozwiązać na wyspie Mori. Zagadki coraz bardziej mnożą się na każdym kroku. Dlaczego jasnowłose kobiety nie mogą brać udziału w występach tanecznych? Czemu nie mogą tańczyć? Kim była tajemnicza królowa Lairn? I skąd biorą się niezwykłe zdolności wyspiarzy z tej wyspy?

Historia bardzo ciekawa, wciąga od pierwszej strony do samego końca, jest niesamowita, wyjątkowa.
Fabuła dobra,szybka akcja i trzyma w świetnym napięciu. Otrzymałam mnóstwo emocji, wrażeń ciekawych. W dobrym, lekkim stylu napisana książka wywarła na mnie dobre wrażenie.
"Tajemnice Skyle" to wciągająca, cudowna,niezła lektura idealna na weekendowy wieczór latem z przyjemnością przeczytałam polubiłam główną bohaterkę Mori to bardzo dobra,znakomita postać.
Pisarka zrobiła kawał dobrej roboty wydając tak rewelacyjną książkę, po której jestem zachwycona.

Niewiem czemu polubiłam Darminę

Niewiem czemu polubiłam Darminę