Szkoła LaOry

Okładka książki Szkoła LaOry Agnieszka Grzelak
Okładka książki Szkoła LaOry
Agnieszka Grzelak Wydawnictwo: XTEXT Cykl: Blask Corredo (tom 5) fantasy, science fiction
Blask Corredo (tom 5)
XTEXT
2022-01-01
2012-02-02
LaOra Mori szklarka szkoła tajemnica

Cała seria warta przeczytania. Szkoda, że to już koniec.

Cała seria warta przeczytania. Szkoda, że to już koniec.

Słabe zakończenie serii o Herbacie Szczęścia. Ogólnie pomysł na książkę ciekawy jednak efekt końcowy słaby. Książka w ogóle nie zapada w pamięć, tydzień później nie mogłam sobie przypomnieć fabuły.

Jedyną wadą tej książki jest to, że to już ostatni tom. Bardzo polecam!

Jedyną wadą tej książki jest to, że to już ostatni tom. Bardzo polecam!

po tych wszystkich częściach zaczęło mi się mieszać kto jest kim i jak się nazywa. Sam pomysł jest super aczkolwiek jak już mówiłem odrobinę za dużo bohaterów

I... to ostatni tom.....
Znowu czuć lodowaty oddech instruktorek, wygnanych przed wiekami z Corredo za straszliwe przewinienia. Czy nadejdzie wreszcie kres walki z nimi? Czy czas przyniesie wybaczenie i zapomnienie?
Ponownie mamy do czynienia z wartką akcją, dobrze "skrojonymi" portretami bohaterów. Główną rolę dalej odgrywają w powieści kobiety. Ich postaci są pełne - każda z bohaterek obdarzona jest charakterystycznymi cechami, które dobrze zapadają w pamięć, mimo często dziwacznych imion noszących je osób.
Choć długa, rozłożona na pięć tomów,
historia pozostanie w mojej pamięci.
jestem pewna, że do niej powrócę.

I... to ostatni tom.....

Kolejny tom przygód Mori Sedun oraz wychowanek tajemnicych instruktorek z wyspy Corredo, polecany raczej jako kontynuacja niż sposób na zapoznanie się z cyklem. Artystki postanawiają założyć szkołę, aby, jak same twierdzą, przekazywać swoją wiedzę kolejnym pokoleniem i w ten sposób przyczynić się do rozprzestrzeniania się piękna. Obawiają się jaki wpływ na ich uczennice będzie miał fakt, że same były poddane rygorystycznemu wychowaniu oraz specyficznemu praniu mózgów zaaplikowanemu im przez odstępczynie. W książce pojawią się wątki z poprzednich tomów. Mori zostanie wmieszana w kłótnię małżeńską Frena i Darminy z wyspy Skyle. Jedna z nauczycielek okaże się osobą tęskniącą za instruktorkami i uważającą je za niedościgniony wzór. Czy pomysł ze szkołą wypali? Kim będą uczennice? Jak Mori poradzi sobie z posadą opiekunki internatu? Czy Beatrycze uda się wygrać w sporze z matką i w pełni się usamodzielnić? Kim jest tajemnicza Enixa? Jeśli zaintrygowały cię te pytania, zapraszam do lektury. Nie będziesz żałować. Z książkami z tej serii trudno się nudzić, pochłania się je niemalże za jednym posiedzeniem, a gra kolorów jest oszałamiająca. Polecam.

Przepiękna opowieść "dla matek i córek" (tak mi ją zarekomendowano na Targach Książki i w 100% się z nią zgadzam)!
Cała seria "Blask Corredo" wciągnęła mnie po uszy i trudno mi rozgraniczać kolejne tomy! Jest to za każdym razem cudowna, pełna ciepła historia - w sam raz na długie, zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty, najlepszy lek na zimową depresję czy inne małe czy duże smutki :)
Pochłonęłam całą serię hurtem leżąc chora w łóżku i było to najprzyjemniejsze chorowanie w życiu ;)

Zdecydowanie najlepsza część z całej serii! Polecam!

Zdecydowanie najlepsza część z całej serii! Polecam!

Według mnie najsłabsza z całej serii, mimo wszystko warta przeczytania. Szkoda, że to już koniec. Nie ma drugiej takiej serii :(

To moja ulubiona część z tej serii i poprostu ta książka była super.

To moja ulubiona część z tej serii i poprostu ta książka była super.

Dodaj cytat z książki Szkoła LaOry