Tajemnice Skyle

Okładka książki Tajemnice Skyle
Agnieszka Grzelak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Blask Corredo (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Blask Corredo (tom 4)
Prószyński i S-ka
2011-10-06
2011-10-06
Mori Świetliste Istoty wyspa Skyle tajemnica

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ten tom sagi trochę wydaje się spokojniejszy. Uwaga skupiona jest na kobietach, bohaterkach serii. Są piękne, silne, ale pełne obaw i trochę zagubione. Szukają w dalszym ciągu "swojego" miejsca, bezpiecznej przystani u boku wybranego partnera.
Obrazy związków, pokazują jak ważna jest nić porozumienia, rozmowy. Jak ważne jest uczucie, pielęgnowanie tej wartości. Wystarczy trochę chęci, przezwyciężenie swoich słabości i danie szansy na szczęście.
Czyż nasz życie nie jest zbyt krótkie, by żyć w nienawiści, urazach, rozpamiętywaniu co było, a nie jest (może to i taka nasza natura)?
Tak patrząc z boku na książki, które przeczytałam, czy to bajka, czy kryminał, fikcja.... temat uczuć jest w każdej.

1946
1943

Kolejny tom przygód Mori Sedun. Nieoczekiwanie dla wszystkich zaproszonych na wyspę Skyle gości dziewczyna ogłasza, że nie wyjeżdża razem z nimi. Ma zamiar pomieszkać tu dłużej i odkryć dlaczego to miejsce tak ją przyciąga. Jak zareagują na to oświadczenie jej rodzice i ukochany? Czy uda jej się znaleźć przyjaciół na wyspie? Czy odkryje tytułowe tajemnice Skyle? Na te wszystkie pytania odpowie lektura. I to pasjonująca lektura, od której ciężko się jest oderwać. Porywająca bez względu na wiek czytelnika, ze względu na niezwykle plastycznie przedstawiony świat. Podczas czytania ma się wrażenie zanurzenia w nim, uczestniczenia w wydarzeniach, oglądania bajkowego świata własnymi oczami. Ta książka na długo pozostaje w pamięci, potrafi się wręcz przyśnić i będzie to jeden z bardziej kolorowych snów. A gdy już się kończy, to aż przykro się rozstawać. Polecam wszystkim, małym i dużym, tym z bujną wyobraźnią oraz takim, którzy muszą mieć wszystko napisane. A jeżeli nie zapoznaliście się jeszcze z poprzednimi tomami, to należy jak najszybciej naprawić to niedopatrzenie. Naprawdę warto.

Przepiękna opowieść "dla matek i córek" (tak mi ją zarekomendowano na Targach Książki i w 100% się z nią zgadzam)!
Cała seria "Blask Corredo" wciągnęła mnie po uszy i trudno mi rozgraniczać kolejne tomy! Jest to za każdym razem cudowna, pełna ciepła historia - w sam raz na długie, zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty, najlepszy lek na zimową depresję czy inne małe czy duże smutki :)
Pochłonęłam całą serię hurtem leżąc chora w łóżku i było to najprzyjemniejsze chorowanie w życiu ;)

Wspaniała książka, zresztą jak poprzednie części serii! Polecam!

Wspaniała książka, zresztą jak poprzednie części serii! Polecam!

Mori Sedun jest bardzo zafascynowana niezwykłą, tajemniczą atmosferą wyspy Skyle postanawia na niej zamieszkać co jest przyczyną kłótni i prawie zerwania z Darkiem Holmanem.Mori dołącza do grupy dziewcząt, które są tancerkami i tańczą, próbuje zgłębić tajemnice, jakie ukrywa ta wyspa.
Jednak ma pewne przeczucie wiążące się z Corredo- za piękną krainą za którą tęskni wciąż nieustannie.
Ta część książki Agnieszki Grzelak bardzo mnie się spodobała, ma w sobie magię, pełna uroku, ciepła, skrywane zagadki, które chce rozwiązać na wyspie Mori. Zagadki coraz bardziej mnożą się na każdym kroku. Dlaczego jasnowłose kobiety nie mogą brać udziału w występach tanecznych? Czemu nie mogą tańczyć? Kim była tajemnicza królowa Lairn? I skąd biorą się niezwykłe zdolności wyspiarzy z tej wyspy?

Historia bardzo ciekawa, wciąga od pierwszej strony do samego końca, jest niesamowita, wyjątkowa.
Fabuła dobra,szybka akcja i trzyma w świetnym napięciu. Otrzymałam mnóstwo emocji, wrażeń ciekawych. W dobrym, lekkim stylu napisana książka wywarła na mnie dobre wrażenie.
"Tajemnice Skyle" to wciągająca, cudowna,niezła lektura idealna na weekendowy wieczór latem z przyjemnością przeczytałam polubiłam główną bohaterkę Mori to bardzo dobra,znakomita postać.
Pisarka zrobiła kawał dobrej roboty wydając tak rewelacyjną książkę, po której jestem zachwycona.

Niewiem czemu polubiłam Darminę

Niewiem czemu polubiłam Darminę

Czytając tę książkę czułam się jakbym siedziała w malinowy ogrodzie. Niesamowicie ciepła, przyjemna i wciągająca opowieść. Polecam! Milion gwiazdek :)

Nie będę pisała o czym jest ta książka, bo wszystko to można znaleźć gdzie indziej. Napiszę o swoich odczuciach. Nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jak " Ścieżki Avenidów ", ale była bardzo dobra. Przyjemnie się ją czytało. Podobało mi się bliższe zapoznanie ze Światem Corredo, wszystkie miejsca, w których rozgrywała się akcja, liczne tajemnice i bardzo różnorodne postacie. Ta książka zdecydowanie ma w sobie magię.

Tajemnice Skyle czyta się przyjemnie, acz główna bohaterka bywała nudna.
Mori posiada umiejętności takie jak widzenie uczuć, psychokineza czy władanie wszystkimi językami wszechświata.
Autorka w ten sposób chciała podkreślić wyjątkowość Mori, ale to jest jakieś banalne.
Oprócz tego miała obsesje dotyczące innego świata o nazwie Corredo. Ciągle o tym wspomina i kiedy w końcu do niego trafia pod koniec, zwątpiłem w istotność tego całego Corredo.

Najlepszą postacią jest Szalony Baron - akcje wariata podrywającego Artę są śmieszne i każdy dział poświęcony Baronowi były ciekawe.
Postaci i wydarzenia są interesujące, poczynania Mori najmniej, a książkę jako całość oceniam pozytywnie.

Tajemnice Skyle czyta się przyjemnie, acz główna bohaterka bywała nudna.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak zwykle wahałam się nad przeczytaniem tej książki, gdyż polska autorka. Jednak, jak to mawia mój przyjaciel "W życiu trzeba być "hardcorem" i sięgnęłam po nią. I muszę powiedzieć, że książka jest świetna ! Seria o Mori jest naprawdę genialna. Uwielbiam takiego typu książki - akcja dzieje się w innym wymiarze, gdzie panują inne zasady i co najważniejsze dla mnie - inna kultura. Może wydać się to nudne, ale uwielbiam czytać o różnych kulturach - zwłaszcza tych wymyślonych, przez autorów :)

Dodaj cytat z książki Tajemnice Skyle