Pięknym za nadobne

2024-03-11

👍

👍

2041

Książka „Pięknym za nadobne” Agnieszki Brückner Savannah zabiera nas do życia Savannah Sarandon - Spencer, która po śmierci swojego ojca została spadkobierczynią ogromnej fortuny. Wiedzie z pozoru szczęśliwe życie u boku męża Adama. Jednak kłopoty w jej życiu zbliżają się z szybkością błyskawicy. Przyłapuje męża na zdradzie w pracy, doznaje uszkodzeń ciała podczas wypadku samochodowego i wplątuje się w odważne sceny łóżkowe z mężem, który wykorzystuje nagrania przeciwko niej. Dodatkowo problemy w pracy i brak uznania i wsparcia ze strony akcjonariuszy sprawiają, że udaje się na przymusowy wyjazd do SPA. Podczas swoich urodzin kobieta poznaje Jayce’a Woodsa, który czegoś od niej oczekuje. Dzięki Woodsowi kobieta poznaje głęboko skrywane tajemnice Adama. Tajemnice, które mogą pomóc jej uwolnić się od męża, a także odpłacić mu pięknym za nadobne.
Jakie tajemnice skrywa Adam?
Co ukrywa Jayce?
Jak postąpi Sam?
Jak potoczą się losy bohaterów?
Książka ciekawa, z dużą dawką pikanterii. Autorka porusza ważne tematy dotyczące przemocy domowej, szantażu, klubu dla swingersów, zatajenia prawdy i prawdziwych intencji, walkę o siebie i swoje dobro, relacji rodzinnych, odnalezienie brata oraz wiele innych.

❤️ Recenzja ❤️

"Są rany, które nie zabliźniają się tak szybko, jak byśmy chcieli. Ale jednocześnie to właśnie one napędzają nas do zemsty za własne krzywdy."

Savannah to kobieta, która ma wszystko. Z pozoru wszystko... Niestety pieniądze i dobre życie nie dają jej tego, czego pragnie najbardziej-szczęścia. Podczas przyjęcia urodzinowego poznaje Woodsa. Nie wie tylko, że ich spotkanie nie jest zbiegiem okoliczności... Czego chce mężczyzna? I jak bardzo przeszłość będzie miała wpływ na ich obecne życie?

Poznajcie historię, w której nic nie dzieje się bez przyczyny, a każdy plan jest idealnie dopracowany... Ale pojawić się mogą pewne okoliczności, które wszystko zmienią. Tylko czy my, będziemy chcieli zmienić to, co skrzętnie opracowaliśmy?

"Pięknym za nadobne" to historia, która ukazuje ludzi w krzywym zwierciadle. Czasami wydają się idealni, ale jak zajrzymy w głąb ich duszy, dostrzegamy wszystkie grzechy, jakie popełnili.

Bohaterowie tej książki to postacie, które wydają się idealne, ale to tylko pozory, bo nikt z nas nie jest bez winy. Potrafi się tylko dobrze ukrywać, ale nastaje moment, w którym zostaje zdemaskowanym. Savannah to kobieta, która przeżyła już wiele bólu w swoim życiu, ale nie przypuszczała, że on jeszcze nadejdzie i to ze strony osób, po których się tego nie spodziewa. Ma męża, który był ideałem, ale z czasem zaczął pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Już nie jest najważniejsza. Jest tylko dodatkiem, który sprawia, że wiedzie luksusowe życie. Pozostaje jej tylko odejście, ale... nie jest ono tak łatwe, jak wszystkim się wydaje. Nie, kiedy Adam chowa w rękawach asy. Stała się pionkiem w jego grze. Myślał, że ją posiadał, ale wystarczy stracić na chwilę uwagę, aby nasza własna gra obróciła się przeciwko nam. Wystarczy znaleźć osobę, dla której nasz wróg będzie jego wrogiem.

Woods pojawia się nie bez przyczyny, jednak jego chęć zemsty zrozumiemy z czasem. On również nie grał czysto. Chciał mieć kontrolę, ale Savannah już nie była tak prosta do ujarzmienia. Nie po tym, co przeszła. Swój gniew przekuła w siłę. Była zdeterminowana, aby ci, którzy ją poniżyli, zapłacili za swoje czyny. Obaj mężczyźni przekonają się, że nie ma na świecie gorszej osoby niż wściekła i pragnąca zemsty kobieta. Do czego będzie w stanie się posunąć?

Przy każdej nowej historii, jaka wychodzi spod pióra autorki, myślę, że już niczym nie może mnie zaskoczyć, ale wiecie co? Robi to za każdym razem i teraz było podobnie. Nie spodziewałam się kompletnie tego, co wydarzy się na stronach tej książki. Nie wiedziałam, że akcja będzie tak zawiła, pędząca do przodu, ale jednocześnie skupiająca uwagę czytelnika, który łaknie jej coraz bardziej, z każdą przeczytaną stroną. Czułam się, jakbym trzymała w dłoniach cenny skarb. Bo właśnie tym jest ta historia. Diamentem, który chce zatrzymać się tylko dla siebie, aby nikt ci go nie odebrał. Chciałam być tylko ja i ta książka. Nie liczyło się nic dookoła. Bo przy niej zapominałam o otaczającym mnie świecie. Dosłownie straciłam poczucie czasu, a strony uciekały mi przez palce.

W tej książce wydarzy się wiele. Tajemnice, sekrety, prawdziwe oblicze będą wpływały na powierzchnię, pokazując nam, że tych, których znany są tak naprawdę dla nas obcy. To, co wydawało nam się prawdą, okazało się jednym wielkim kłamstwem. Autorka będzie igrała z czytelnikiem. Będzie przekraczała z nim wszelkie granice. Dostarczy mu takich wrażeń, że zapomnienie o nich będzie wręcz niemożliwe. A to jakie akcje i wydarzenia nam podaruje, będą nieprzewidywalne, zaskakujące i sprawiające, że nasza ciekawość będzie tylko rosła. A jeśli pomyślicie o zakończeniu, to do ostatniej strony nie będziecie pewni, jak zakończą się losy bohaterów. Ja miałam w głowie jedną wielką pustkę. Nie potrafiłam przewidzieć, tego, co może mnie spotkać na samym końcu. Dobrze, że nawet tego nie robiłam, bo nigdy nie przewidziałabym takiego scenariusza.

Sceny zbliżeń, jakie tutaj dostaniemy, są mocne, opisane ze szczegółami, a co najważniejsze nie sprawiaj, że ma się ochotę je ominąć. One dosłownie rozpalają czytelnika i tak działają na zmysły i wyobraźnię, że będziecie dosłownie płonąć podczas ich czytania. Autorka dawała nam już mocniejsze sceny w swoich książkach, ale tutaj poznacie ją w zupełnie nowej odsłonie, tej odważniejszej. Mogłabym się nawet pokusić o stwierdzenie, że niektóre dark erotyki nie dają nam takich scen, jakie zastaliśmy tutaj. Było ich dużo, ale pojawiały się w odpowiednich momentach. Potrzebuję więcej takich książek w wykonaniu autorki, bo jej nowa odsłona zdecydowanie trafiła w moje czytelnicze gusta. Polecam wam sięgnąć po tę książkę i przekonać się, że jest napisana po mistrzowsku.

Ta książka pokazuje nam, że ludzie nie są naprawdę tacy, jak nam się wydaje. Często nie dostrzegamy tego, co ważne. Widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć. Boimy się, że obraz kogoś, kogo uważaliśmy za ideał runie niczym domek z kart. Ale życie jest ciągłym kłamstwem, w które wierzymy... Dlatego lepiej dostać najgorszą prawdę niż najpiękniejsze kłamstwo, które z czasem i tak obróci się przeciwko nam. Wystarczy tylko jedno potknięcie, aby nasza krystaliczna dusza została pokryta brudem... A wtedy może być już za późno na ratunek... Może być za późno, aby naprawić to, co zepsuliśmy.

❤️ Recenzja ❤️

"Są rany, które nie zabliźniają się tak szybko jak byśmy chcieli. Ale jednocześnie to one właśnie napędzają nas do zemsty za własne krzywdy."

Główna bohaterka Savannah Sarandon ma wszystko o czym może marzyć kobieta: przystojnego, kochającego męża oraz życie w luksusie. Jednak czy to wszystko jest prawdziwe? Szczere? Otóż nie.. Jednak nikt kto patrzy na życie kobiety nie uwierzyłby jak bardzo jest ono nieszczęśliwe.
Na zorganizowanym przez męża przyjęciu urodzinowym z okazji jej urodzin, Sav poznaje Jayca Woodsa - mężczyznę, który jasno daje do zrozumienia parze, że już się spotkali. W ramach prezentu wręcza kobiecie voucher wyjazdowy do sieci jego hoteli. Po kolejnej kłótni z mężem oraz pod jego naciskiem decyduje się na wyjazd. Na jaw wychodzą tajemnice, o których Savannah nie miała pojęcia.
Czy pomogą kobiecie uwolnić się od męża oraz odpłacić mu pięknym za nadobne? Jaką role w tym wszystkim odgrywa tak naprawdę Jayce?
"Pięknym za nadobne" plasuje się w kategorii "erotyk" i już na wstępie widnieje informacja, iż jest przeznaczony dla dorosłych czytelników. Jednak nie dajcie się zmylić, że jest to jedynie książka erotyczna. To zdecydowanie coś więcej:) Fabuła książki jest wielowątkowa, akcja toczy się szybko przez co nieustannie absorbuje uwagę czytelnika. Co chwilę pojawiają się nowe intrygi, które wciągają bez reszty:) Bohaterowie idealnie wykreowani, opisani w szczegółowy sposób. Okładka, która przyciąga uwagę to już tylko "wisienka na torcie".

/Współpraca reklamowa /

Savannah na pozór ma idealne życie- ma oddanego męża, jest spadkobierczynią imperium swojego ojca, lecz podczas swoich urodzin poznaje Jayce'a, z którego to pomocą odkrywa tajemnice na temat swojego partnera...

Czytałam bardzo dużo książek spod pióra autorki, więc myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy, dopóki nie trafiłam na tę historię. Powieść pomimo tego, że jest pięknie wydana swą fabułą niejednokrotnie was zadziwi, tajemnice odgrywają tutaj dużą rolę, przez co książka i droga jaką obiorą bohaterowie jest jeszcze ciekawsza. I choć na ogół nie jestem fanką zakończeń, którego doczekała się historia, uważam, że w tej pozycji pasowało idealnie.

Savannah jest postacią wielowarstwową. Z początku mogłoby się wydawać, że jest cicha i podporządkowana, lecz jej smykałka do interesu i chęć zostania prawdziwe pokochaną, bardziej ją kształtują. Dzięki czemu ja sama dużo bardziej się do niej przywiązałam.
Jayce był dla mnie dużą zagadką, i choć cenię go za to, że pomógł kobiecie znaleźć jej prawdziwe oblicze, tak pewne wydarzenia, których był uczestnikiem nie plasowały go wyżej w moim rankingu męskich bohaterów napisanych przez autorkę.

Książka ma swój indywidualny styl, który pokochałam, i bardzo chętnie przeczytałabym coś w podobnym tonie. Sceny zbliżeń pomiędzy postaciami są napisane w dobry sposób, nie tworząc przy tym niesmacznych wątków. Jeśli szukacie akcji z dynamicznym rozwojem, gdzie od pierwszych stron widać pomiędzy bohaterami przyciąganie, a tajemnice które ujrzą światła dziennego sprawią, że nie będziecie wiedzieli co ze sobą zrobić to zdecydowanie powinniście sięgnąć po "Pięknym za nadobne".

/Współpraca reklamowa /

Kobieta prowadzi piękne i dostatnie życie. Ma cudownego męża i wiele kobiet z zazdrością patrzy na to jakie życie prowadzi Sav. Nikt nie zdaje sobie jednak sprawy co tak naprawdę dzieje się w małżeństwie kobiety. Czy faktycznie jest ona taka szczęśliwa i jej życie jest takie beztroskie ?? Tajemnice męża powoli wychodzą na jaw, a Savannah postanawia zawalczyć o siebie i swoją pozycję by odpłacić się mężowi pięknym za nadobne. Z pomocą przychodzi jej mężczyzna, którego poznała na swoich urodzinach i choć jest pełna obaw ufa nieznajomemu na tyle by połączyć z nim siły w zemście.

🖤 Czy Savannah odzyska swoje życie, a mąż otrzyma zasłużoną karę ??
🖤Czy sojusz jaki połączył kobietę i Jayce'a będzie tylko chwilowy, a może przerodzi się w coś więcej ??

Oczywiście tego wszystkiego dowiecie się z tej książki, która polecam. Jest ona warta każdej poświęconej minuty. UWIELBIAM!!

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Czytałam już książki tej autorki, ale ta jest dla mnie szczególnie wyjątkowa ponieważ pokazuje jak silne potrafią być kobiety. Nawet gdy upadną i nie mają nadziei na lepsze jutro to zawsze warto o siebie zawalczyć, podnieść się poprawić koronę i walczyć o swoje życie. Tak właśnie zrobiła Savannah....

Ta książka rozwaliła mnie totalnie. Zgadzam się z twierdzeniem autorki, że ta książka jest całkiem inna niż jej dotychczasowe, jedno tylko mają wspólne wbija w fotel i nie pozwoli się odstawić.

Historia Sav, która na pozór ma wszystko, a tak naprawdę nie ma nic i jest tylko pionkiem i ozdobą swojego męża. Codziennie manipulowania, upokarzana i niszczona. W pewnym momencie na jej drodze pojawia się mężczyzna, z którego pomocą odkrywa, że jej życie to same kłamstwa i manipulacje, nawet jej najbliższych.

Wchodzimy do okropnego świata, opartego na szantażu, seksie i wykorzystywaniu. Sav w końcu bierze sprawy w swoje ręce i odpłaca się wszystkim za nadobne.

Historia mną wstrząsnęła, dawno żadna książka tak nie rozbiła mnie psychiczne. Książka jest trudna, napewno nie dla każdego, opisy seksu są dopracowane i gorące, wszystkie wątki i detale dopracowane perfekcyjnie.

Savannah Sarandon -Spencer na pierwszy rzut oka ma wszystko. Kochającego męża, życie na wysokim poziomie, urodę i imperium. Jednak to tylko złuda. Nieudane małżeństwo to nie jedyne, z czym musi się zmierzyć, ponieważ na jej drodze staje Jayce Woods. Mężczyzna, który może pomoc uwolnić jej się z piekła i dać życie, o jakim marzyła. Czy za cenę wolności jest gotowa podjąć ryzyko? Nie ma tu miejsca na moralność, a jeden fałszywy krok może spowodować przegraną, bo czasami "wróg twojego wroga, może okazać się twoim wrogiem".

Po przeczytaniu wstępu od autorki wiedziałam, że "Pięknym za nadobne" to książka, o której długo nie zapomnę. Agnieszka Brückner od dwóch lat będąc na scenie literackiej, tworzy cuda. Również i tym razem sprostała wyzwaniu i zamknęła powieść z pełną klasą. Każda jej odsłona jest inna i zarazem nietuzinkowa.

Gdy do gry wkracza zemsta i pieniądze, zawsze jest intensywnie. Tak było w tym przypadku. Miałam przyjemność poznać erotyk, który nie ocieka samymi scenami intymnymi i nieokiełznaną namiętnością. To zarówno świetnie poprowadzona fabuła z całą siecią intryg, manipulacji, jak i fantastyczną kreacją bohaterów. Ochoczo przewracałam kolejne kartki, by odkryć tajemnice, mistyfikacje, plan zemsty i bezpruderyjność.

Adam to czarny charakter. Myśli tylko o własnych korzyściach, krzywdząc przy tym Sav. Ona zaś od pierwszych stron zyskała moją sympatię. Mimo grania ofiary jest bardzo silna i zdeterminowana. Nie poddaje się bez walki, a zawierając układ z Jaycem, balansuje na krawędzi przepaści.
Woods jest tajemniczy w wielu aspektach. Pojawia się znikąd, w nieoczywistych okolicznościach staje się członkiem elity i nie do końca znamy jego zamiary. Te odmienne charaktery z pewnością przyczyniły się do sukcesu książki.

Naturalnie erotyzm tez jest ważnym elementem tej powieści. Sceny zbliżeń zostały opisane odważnie, naładowane emocjami, pełne dzikiej namiętności i ognia. Przyciąganie, któremu nie można się przeciwstawić i pasja stały się wręcz prawdziwe.

Muszę przyznać, że podczas czytania nie ma czasu na nudę. Napięcie rośnie z każdą stroną, a finał zaskakuje i pozostawia niedosyt. Jeśli lubicie klimaty enemies to lovers i chcecie poznać klub swingersów, w którym spełniają się wszystkie fantazje, a to wszystko w otoczce szantażu, to książka jest dla Was! Naprawdę polecam po nią sięgnąć. Sprawi, że na kilka godzin porzucicie codzienność i przeniesiecie się do innego świata.

„Są rany, które nie zabliźniają się tak szybko, jak byśmy chcieli. Ale jednocześnie to właśnie one napędzają nas do zemsty za własne krzywdy.”.

Wydawnictwo Black Rose – wydawnictwo świeże, które weszło na rynek z przytupem. Czerwony Kapturek i Wilcze Serce pokochałam od pierwszej strony, więc na mój zastój czytelniczy postanowiłam zacząć od ich książek i o mamo! „Pięknym za nadobne” to książka, której potrzebowałam. Znalazłam w niej wszystko, czego potrzebowałam by ruszyć.

Savannah ma idealne życie. Firma ojca. Mąż, który pomaga jej to wszystko ogarnąć. Zajęta żałobą zawaliła wiele spraw. Postanawia wrócić do gry, a wtedy przyłapuje męża na zdradzie. Wtedy postanawia sobie, że zrobi wszystko by się uwolnić od tego małżeństwa, w którym od dawna się męczy, jednak ma na nią coś, co powoduje, że musi wytrzymać w tym małżeństwie. Z pomocą przychodzi jej Jayce – myśli, że ona jest całkowicie inną kobietą, na taką wykreował ją mąż. Jednak prawda okazuje się całkowicie inna.

Były emocje. Było bardzo ciekawie. Było mnóstwo świetnych scen erotycznych. Przez książkę dosłownie płynęłam i ani myślałam by się zatrzymać.
Autorka na początku książki napisała, że to jej pierwsza książka taka, że wcześniejsze były całkiem inne, ja ich nie czytałam, ale droga autorko proszę nie przestawaj pisać takich książek.
Otrzymałam jeden z moich ulubionych wątków, czyli tajemnicze kluby, BDSM i te sprawy. Byłam pod wrażeniem jak dobrze zostało to wszystko napisane.
Już za mną kolejna ich książka „Rosyjska Laleczka”, ale o niej kilka słów wkrótce.

Savannah widzie pozornie szczęśliwe życie. Każdy kto na nią spojrzy widzi spełnioną mężatkę a do tego spadkobierczynię ogromnego imperium.
Tylko nikt nie dostrzega że życie kobiety jest dalekie od ideału.
Podczas swojego przyjęcia urodzinowego poznaje pewnego mężczyznę, który okazuje się niesamowicie intrygujący.
To właśnie spotkanie Jayca rozpoczyna łańcuszek odkrywania skrywanych sekretów jej męża, a ta wiedza może jej pomóc w drodze do wolności.
Czy wróg Twojego wroga okaże się jej przyjacielem czy wrogiem...?

"Pięknym za nadobne" to książka, której byłam pewna, a mimo to niesamowicie mnie zaskoczyła [nie wiem jak to wytłumaczyć ale tak właśnie było].
Każdy już chyba wie że tą właśnie autorkę jestem w stanie brać w tak zwane ciemno i to chyba się już nigdy nie zmieni.

Savannah to kobieta, która mimo wszystkich przeciwności losu idzie z podniesioną głową i nie daje po sobie poznać absolutnie niczego.
Jayce to natomiast jeden z bardziej tajemniczych bohaterów jakich miałam okazję poznać. Już od samego początku zaciekawił mnie do takiego stopnia że miałam ochotę zajrzeć na kilka dtron do przodu 😁

Hostoria której nie skutek odłożyć, pełna zwrotów akcji oraz sekretów ujawnianych stopniowo co dodatkowo buduje napięcie.
Ja osobiście jestem zachwycona relacją głównych bohaterów, wszystkie ich działania autorka poprowadziła po mistrzowsku. Każda ich intryga jest doskonale zaplanowana, tak że czytelnik sam nie wie w którą stronę wszytsko się potoczy.

Gdy zaczynałam czytać tą książkę nie sądziłam że życie głównej bohaterki zawładnie mną do tego stopnia. Z niesamowitą przyjemnością oraz napiecieciwm śledziłam każdy jej kolejny krok. Dzięki jej kreacji autorka uświadamia nas jako czytelników że pozory są mylę a w większości widzimy tylko to co chcemy widzieć bądź to co ktoś pokazuje.

To zupełnie nową odsłona autorki a do tego trafiona w samą dziesiątkę.
Moim zdaniem tą książka to idealny przykład na to że czasem warto się przełamać i wyjść poza sferę swojego komfortu. Teraz jestem przekonana że autorka sprawdzi się w każdej tematyce książkowej, udowodniła to pisząc historię Savanah.
Pamiętajmy że jest romans erotyczny i skierowany do pełnoletnich czytelników, ale ja osobiście nie czytałam lepszej książki tego typu. OGROMNE GRATULACJE DLA AUTORKI.

Tylko nikt nie dostrzega że życie kobiety jest dalekie od ideału.
To właśnie spotkanie Jayca rozpoczyna łańcuszek odkrywania...

• Erotyk