Książeczka pełna ważnych słów

Okładka książki Książeczka pełna ważnych słów Annelies Draws, Joanne Ruelos Diaz
Okładka książki Książeczka pełna ważnych słów
Annelies DrawsJoanne Ruelos Diaz Wydawnictwo: Kropka literatura dziecięca
literatura dziecięca
The Little Book of Words That Matter: 100 Words for Every Child to Understand
Kropka
2023-11-08
2023-11-08
Bartosz Lisowski

Okładka książki Książeczka pełna radości Annelies Draws, Joanne Ruelos Diaz
Książeczka peł... Annelies Draws, Joa...

Język definiuje świat - dzięki temu ułatwia rozumienie siebie i innych. Znalezienie słowa, które wyrazi nasze emocje i uczucia, pomoże zrozumieć to, co właśnie przeżywamy i to czego doświadczamy. "Książeczka pełna ważnych słów" z pewnością taką pomoc przyniesie i wesprze najmłodszych w poruszaniu się w rzeczywistości.

Lektura nie tylko wpłynie na rozwój młodego czytelnika, ale wzbogaci też słownictwo. Na każdej rozkładówce znajdziemy jedno pojęcie, które zostało odpowiednio zdefiniowane i opisane. Są to słowa wspierające i budujące, takie, które zainspirują do samorozwoju, budowania lepszej przyszłości i takie, które określają trudne i niezrozumiałe kwestie. Z pomocą lektury wytłumaczysz dziecku, m.in. czym jest determinacja, ekscytacja, trema, uznanie, samoświadomość, kreatywność, inkluzywność, tożsamość, społeczność czy feminizm. Pojęcia zostały podzielone na cztery kategorie: opisujące uczucia, ludzi, różnice między nami i motywujące do tworzenia lepszego świata.

Niezwykle mądra książka, która zachęci najmłodszych do dyskusji i stawiania pytań. Sto ważnych i współcześnie potrzebnych słów, opisano tu w przystępny sposób z użyciem przykładów dnia codziennego i sytuacji znanych dzieciom.

Na absolutny zachwyt zasługują również ilustracje. Idealnie dopełniają treść, są kolorowe, urocze i nadają książce przyjazny klimat.

Pamiętaj, słowa mają moc - dzieci, które potrafią nazwać swoje uczucia, lepiej będą rozumieć siebie i innych. Ba! Nie tylko dzieci! To również książka dla nas, dorosłych - otwierająca głowy, będąca źródłem wielu inspiracji i przyczyniająca się do wzmocnienia własnej wartości.

Lektura nie tylko wpłynie na rozwój młodego czytelnika,...

To nie jest książka, którą czyta się w jeden dzień. Nie mniej jednak jest jedną z najcenniejszych jakie mamy w naszej domowej bibliotece. Zawiera aż 100 ważnych pojęć, wytłumaczonych w prosty sposób, na przykładach, które każde dziecko powinno znać. Ciężko jest mi określić od jakiego wieku jest odpowiednia, myślę, że młodszej córce zacznę ją czytać od 3 roku. Aktualnie czytamy z starszą 3-4 słowa dziennie, tyle jest w stanie zrozumieć i w miarę zapamiętać. Jestem bardzo z niej zadowolona. Polecam @z_mama_na_ty

Jedna z piękniejszych premier książkowych dla dzieci w tym roku to „Książeczka pełna ważnych słów” od Wydawnictwa Kropka! To nowa książka autorki "Książeczki pełnej radości" Joanne Ruelos Diaz, dzięki której czytelnicy poznają słowa opowiadające im o świecie, w którym żyjemy. To nie tylko urocza, ale bardzo przydatna publikacja, bo książka objaśnia dzieciom trudne i ważne terminy. Jej lektura może się przyczynić do wzmocnienia poczucia wartości, a zawarte w niej pojęcia mogą stać się inspiracją do rozmów z dziećmi na różne tematy. Na każdej stronie znajduje się definicja słowa wraz z pomysłami, opisami różnych, codziennych sytuacji i podpowiedziami jak sobie w nich radzić. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/12/ksiazeczka-pena-waznych-sow.html

Każde słowo ma przypisane jakieś znaczenie. Jedno podtrzymuje na duchu, inne przeciwnie. Słowa mogą być złożoną obietnicą, paletą emocji, serenadą uczuć.
Miłość, akceptacja, wdzięczność, empatia, smutek, zazdrość, życzliwość - wszystkie te słowa są ważne i potrzebne.
100 słów, które przydadzą się każdemu dziecku zamknęła w książce Joanne Ruelos Diaz.
"Książeczka pełna ważnych słów" podkreśla wartość uczuć i emocji, które towarzyszą nam każdego dnia. Uświadamia, że jesteśmy ważni, pięknie się różnimy, przez co jesteśmy wyjątkowi.
Pomaga małym czytelnikom zrozumieć siebie i innych. Rodzicom i nauczycielom pomaga zaś wprowadzić i wyjaśnić trudne do zrozumienia przez młodsze dzieci pojęcia.
Wydana w poręcznym formacie, w solidnej, sztywnej oprawie, z elementami mieniącymi się w świetle i licznymi ilustracjami wykonanymi przez Annelies Draws prezentuje się wspaniale. Zachwyci wielu czytelników od najmłodszych, po seniorów.
Wartościowe książki zawsze znajdą miejsce w naszym domu. Ta publikacja niewątpliwie do tej grupy należy, bo pokazuje jak ważni jesteśmy my sami, nasze uczucia, wady oraz zalety, które nas charakteryzują i jak ważne miejsce zajmujemy w zmieniającym się świecie.

"Książeczka pełna...

Są słowa, które mówią o nas bardzo wiele. Definiują nas i pozwalają innym na odkrycie kim jesteśmy. I nie mam tu na myśli przymiotników opisujących nas wygląd, bo wbrew pozorom to, czy jesteśmy wysocy czy niscy, chudzi czy grubi nie determinuje tego, jakimi jesteśmy ludźmi.

Mówię o słowach pięknych, mądrych i niosących ze sobą wartość, jak: odwaga, determinacja, akceptacja, uważność, empatia, godność, uznanie, miłość, odporność, wsparcie, niepowtarzalność, kompromis...

Czy 100 słów to dużo? Być może nie, bo trudno z nich ułożyć klarowną, wyczerpująca wypowiedź. Lecz 100 ważnych słów, które stanowią lub stanowić powinny trzon naszego człowieczeństwa dającego radość z bycia kimś dobrym, to zupełnie inna historia.

Joanne Ruelos Diaz w "Książeczce pełnej ważnych słów" zebrała ich właśnie 100 i podzieliła na 4 części: odnoszące się do uczuć, opisujące nas, mówiące o różnicach i zmieniające świat. Każde z nich zdefiniowała w sposób prosty i zrozumiały, opierając się na przykładach lub metaforycznych porównaniach. Nadała im kształt, dźwięk, kolor, wprawiła w ruch by jak najskuteczniej przekazać dzieciom ich wartość.

Nie obawiajcie się, nie zaleje Was fala moralizatorstwa i przekonywania do różnych idei. Za to otoczy Was aura zrozumienia, akceptacji dla różnorodności i zachwytu nią. Autorka pokaże też, że ważne są różne emocje, że potknięcia są nauką, która sprawia, że stajemy się lepsi. Że życie nie jest idealne, ale warto się starać by było po prostu lepsze.

Krótkie teksty. Dziecięco lekkie i przyjemne ilustracje Annelies Draws, skrupulatnie wyselekcjonowane słowa, przykłady, które kreuje życie i działania będące w zasięgu każdego młodego czytelnika. To książka, która wspiera, otwiera umysł i serce. Która stanie się drogowskazem i źródłem inspiracji, ale też pocieszenia w trudniejszych chwilach.

Pięknie wydana zachwyci każdego estetę. Treść poruszy każdego wrażliwca i zostanie doceniona, przez czytelników poszukujących wyjątkowych i wartościowych pozycji. Idealna na prezent z każdej okazji.

"Książeczka pełna ważnych slow" to skarbnica wiedzy o uniwersalnych i ponadczasowych wartościach. Znajdziecie w niej 100 słów dzięki, którym można opisać uczucia, emocje i przeżycia. Słów pozwalających wyrazić siebie i otaczający nas świata.

Opisane w książce pojęcia niełatwo wytłumaczyć dzieciom. Autorką Joanne Ruelis Dias tobie to jednak bardzo zręcznie i prostym językiem. Te wyjaśnienia nie narzucają żadnego światopoglądu. Odwołują się do różnych kultur i tradycji. Ich pięknym dopełnieniem są ilustracje, które znajdziecie na każdej stronie. Są urocze.

To bardzo ważna książka, która może stać się pretekstem do wielu cennych refleksji i rozmów.

Jedna z najwspanialszych książek dla dzieci, czyli „Książeczka pełna radości”, doczekała się młodszej siostry! Trzy dni temu premierę miała nowa pozycja Joanne Ruelos Diaz i Annelies Draws. Autorek, które po raz kolejny udowadniają, że można stworzyć piękną, uniwersalną książkę na lata!

Przed Wami tytuł, który dzień po dniu, pomaga dzieciom zrozumieć siebie i otaczający je świat. Idealny do rodzinnego czytania i pierwszych, ważnych rozmów.

Na ponad dwustu stronach, znajdziecie 100 słów o wielkiej wadze. Pojęć, które pomogą dzieciom zrozumieć i nazwać emocje, zbudować poczucie wartości i otworzyć się na innych.

Wsparcie, uznanie, determinacja, samoświadomość, inkluzywność, przynależność, szacunek, feminizm, tożsamość, kompromis, antyrasizm… Znajdziecie tu wiele ważnych, aktualnych i mających moc słów, które przecież nie tak łatwo wytłumaczyć małym dzieciom. A okazuje się, że nie tylko się da, ale można zrobić to z niezwykłym ciepłem i wyczuciem.

Całość została podzielona na cztery sekcje:
⭐️ Uczucia są ważne,
⭐️ My jesteśmy ważni
⭐️ Różnice są ważne
⭐️ Zmienianie świata jest ważne
W każdej z tych części znajdziecie proste, jasne i dostosowane do wieku najmłodszych czytelników, definicje. Autorka wzbogaca je o propozycje, jak wprowadzić dane pojęcie w życie. Zachęca do poszukania go w swoim otoczeniu i zadaje pytania, skłaniające dziecko do refleksji.

Idealnym dopełnieniem treści są kolorowe, urocze ilustracje Annelies Draws. Nadają całości serdeczny, bliski klimat.

Koniecznie zainteresujcie się tą pozycją, jeśli chcecie wychować dziecko o świadomym, otwartym i mądrym sercu. I pomyślcie o niej w kontekście pięknego, wartościowego prezentu. Jestem przekonana, że zachwyci nie tylko obdarowane dziecko, ale także jego rodziców lub opiekunów.

Ps. Książka ma wygodny format, twardą oprawę ze złoceniami i niebieską tasiemkę do zaznaczania czytanego miejsca.

"Słowa mają moc. Dzieci, które potrafią nazwać swoje uczucia, lepiej rozumieją siebie i łatwiej nawiązują więzi z innymi. " To słowa Joanne Ruelos, autorki publikacji "Książeczka pełna ważnych słów" wydanej przez Wydawnictwo Kropka.

Książka zawiera 100 słów, wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia i ilustracjami, pogrupowanych na cztery rozdziały:
* Uczucia są ważne,
* My jesteśmy ważni,
* Różnice są ważne,
* Zmienianie świata jest ważne.

Słowa nie są przypadkowe, w zamyśle twórczyń mają być inspiracją do samorozwoju i budowania lepszego świata. Wśród nich pojawiają się np. duma, ekscytacja, zaufanie, komunikacja, odwaga, feminizm, wolność. Osobom mocno konserwatywnym, może nie spodobać się wyjaśnienie słowa "płeć", gdyż pojawia się fragment, że są osoby, które czują w sobie cechy obu płci na raz lub nie mają cech żadnej z nich.

Uważam, że warto do niej sięgać, przybliżać znaczenie różnych pojęć i budować w dziecku wrażliwego, empatycznego człowieka, który będzie rozumiał, że świat nie jest czarno-biały, bo pomiędzy nimi jest mnóstwo kolorów.

Książka jest odpowiednia dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Posiada twardą oprawę i nieduży format. Ilustracje stworzyła Annelies Draws i jeśli okładka z czymś się Wam kojarzy, to pewnie widzieliście już "Książeczkę pełną radości" (365 sposobów na miły dzień).

* Uczucia są ważne,
* My...

• Dla dzieci
  • Chcę kupić/czytać ale nie wiem co
  • Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • 2024 rok
  • Książki dla dzieci
  • Łucja
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Książeczka pełna ważnych słów